Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mi s-a intamplat?

2 participanți

In jos

Ce mi s-a intamplat? Empty Ce mi s-a intamplat?

Mesaj  DanC Mar Sept 13, 2011 12:31 am

Ieri am fost la un chiropractor datorita unor vertebre care nu prea sunt la locul lor.Am decis sa merg caci mecanic mi le-am stricat,mecanic sa le repar am zis.Am gasit unul in zona caci in Bucuresti sunt sarlatani doar.Momentan iau si homeopatele date de Scarface si ulterior o sa postez separat si rezultatele pt cine este in aceeasi situatie.

Imediat ce am intrat ,printr-un control specific a identificat imediat unde sunt problemele.O sa povestesc doar partea care m-a determinat sa deschid acest topic:

Stateam in picioare cu mainile relaxate pe langa corp ,mi-a prins mana dreapta ,o tot balanganea (sa-mi distraga atentia banuiesc) cand deodata a tras cu putere de ea in jos.In acel moment mi s-a intamplat ceva incredibil:am simtit o durere ascutita in umar si de durere strangeam si desfaceam pumnul .Dar cand ma uit in jos spre mana de langa corp - MANA NU ERA ACOLO,desi eu o controlam si o simteam in mod constient si clar.In acel moment m-am ingrozit de-a dreptul :nu mai am mana? mi-a smols-o?Very Happy Mana mea de fapt se ridica incet fara sa o simt absolut deloc si mi-a ajuns in dreptul plexului.Eu vazusem cu coada ochiului mana din dreptul plexului dar am crezut ca e mana chiropractorului din moment ce eu simteam foarte clar si miscam "mana" invizibila.
Eu cred ca m-am desprins partial de corpul fizic cu mana dreapta,alta explicatie nu am.I-am explicat chiropractorului ce mi s-a intamplat dar nu m-a inteles si mi-am dat seama ca nu a mai patit nimeni asa ceva desi a facut aceasta manevra la mii de pacienti.

De exemplu ca sa intelegeti mai bine va dau urmatorul exemplu:probabil acum cititi cu mana dreapta pe mouse.Ganditi-va ca manevrati mouse-ul,simtiti clar totul dar cand va uitati la mouse,mana nu e acolo ci e langa corp desi simtiti mana de pe mouse.
Totul a fost real,nu mi-sa parut,nu am avut "senzatia ca.." ,altfel nu mai postam.

Totul a durat cam 6 secunde dupa care a revenit la normal ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Ce parere aveti?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Ce mi s-a intamplat? Empty Re: Ce mi s-a intamplat?

Mesaj  scarface Mar Sept 13, 2011 12:40 pm

Da, cunosc. Era mana sufletului, a corpului astral, cea care de fapt simte totul. Nervii, desi duc la creier sunt legati si de corpul astral si numai sufletul simte toate senzatiile, corpul nu poate asta. In unele situatii il poti simti pe acesta. La tine a fost din cauza durerii probabil, asa cum ai intuit deja. . Eu am facut odata niste cursuri pentru a invata sa simti si sa controlezi constient mainile astrale si a functionat.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum