Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

congres in direct

2 participanți

In jos

congres in direct Empty congres in direct

Mesaj  corinaandra Vin Dec 10, 2010 4:36 am

http://www.congressonline.eu/ecdc/pages/home
aici este un congres in direct despre vaccinuri, au multe discutii in termeni pe care eu personal nu ii inteleg, dar ideea lor (care nu sunt din industria farmaceutica- despre care considera ca nu ar mai trebui sa se implice in niciun studiu despre medicamente, pentru ca mereu rezultatele vor fi in favoarea firmei de medicamente)- este ca nu stiu toti despre efectele vaccinurilor, adjuvantilor etc... a fost destul de interesant ce am ascultat pana acum. poate ajuta mai mult pe cineva care si intelege limbaj medical

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

congres in direct Empty Re: congres in direct

Mesaj  scarface Vin Dec 10, 2010 4:53 am

Ce conteaza este concluzia si nu detaliile. Concluzia este simpla, detalii sunt multe dar nu ne ajuta sa luam decizii.
Concluzia mea si nu numai a mea este:
a) nici un vaccin nu protejeaza de vreo boala
b) toate vaccinurile, chiar si fara adjuvanti neurotoxici deterioreaza sanatatea
c) toate vaccinurile contin adjuvanti neurotoxici
d) pe langa profit oamenii care stau in spatele vaccinarii populatiei sunt slujitorii lui Satan si a unei medicini bazate pe distrugere si profit indiferent de urmari
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

congres in direct Empty exaaaaaaaaaaact

Mesaj  corinaandra Vin Dec 10, 2010 5:27 am

unii din vorbitori au parut mai deschisi la minte, spunand ca este nevoie de multa cercetare si nu este inteligent sa se administreze asa fara sa cunosti ce efecte are o substanta, in niicun caz sa nu se bazeze nimeni pe efectele de pe soareci sau altceva din laborator.
altii au parut incuiati la cap, sustinand numai punctul lor de vedere, ocolind rapsunsurile la intrebari.
oricum este de retinut ca si comunitatea are indoieli referitoare la acest proces al vaccinarii... si intre ei exista controverse!

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

congres in direct Empty Re: congres in direct

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum