Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

remedii eficiente pentru psoriazis

3 participanți

In jos

remedii eficiente pentru psoriazis Empty remedii eficiente pentru psoriazis

Mesaj  mireille Sam Noi 21, 2009 6:38 am

Buna! Daca a incercat cineva diverse tratamente sau a auzit care ar fi mai eficiente pentru psoriazis astept un raspuns, deoarece o cunostiinta de a mea se chinuie de peste 20 cu asa ceva si este o boala foarte neplacuta. specific ca prezinta suprafete afectate atat pe maini,pe picioare,pe piept in proportie destul de mare.a incercat diverse creme,ceaiuri...etc din romania atat si din germania,dar efectul lor e pe moment...apoi iar apar.....daca ati incercat vreodata ceva care sa fi avut efect mai bun asupra acestei boli va astept sugestiile.multumesc

mireille

Mesaje : 51
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

remedii eficiente pentru psoriazis Empty Re: remedii eficiente pentru psoriazis

Mesaj  scarface Vin Feb 05, 2010 12:44 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

remedii eficiente pentru psoriazis Empty psoriazis si ulcer varicos

Mesaj  calina Joi Mar 28, 2013 5:22 am

Buna, tatal meu are psoriazis si ulcer varicos, ma puteti ajuta cu vre-un sfat? Il aduc macar o data pe an la spital, se curata de crustele de psoriazis, i se mai inchid din ranile de la ulcer varicos, dar numai dupa catva timp, revin aceleasi probleme. Uneori la nivelul picioarelor are rani de marimea unei palme, dureroase si care supureaza. E un cosmar. Am incercat mai multi medici dermatologi dar fara rezultatele asteptate. Multumesc
calina
calina

Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2013

Sus In jos

remedii eficiente pentru psoriazis Empty Re: remedii eficiente pentru psoriazis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum