Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ochelarii Pinhole

3 participanți

In jos

Ochelarii Pinhole Empty Ochelarii Pinhole

Mesaj  Lee Lee Sam Aug 21, 2010 2:35 am

În prezent din ce în ce mai mulţi oamenii folosesc ochelari de vedere. Problemele oculare, mai mult sau mai puţin grave, sunt cauzate de factorii nocivi pe care îi întâlnim la tot pasul: televizorul, calculatorul, înlocuirea luminii naturale cu lumina artificială, o alimentaţie proastă, poluarea chimică, şi am putea continua. Îngrijorător însă este faptul că problemele de sănătate apar la o vârstă din ce în ce mai fragedă, astfel că un procentaj cât mai mare de copii au nevoie de ochelari.
Cheia o reprezintă antrenarea muschiului ocular.În timpul antrenamentului în zona oculară curge mai mult sânge, sânge ce transportă oxigen şi nutrienţi ce vor hrăni celulele, oferind astfel ajutor celulelor pentru a se menţine într-o stare sănătoasă. Cele mai multe exerciţii merg pe principiul standar: stânga şi dreapta, sus şi jos, şi circular. Din nefericire nu există prea multe eferciţii eficiente pentru a antrena muşchiul ocular, însă cu Ochelarii Pinhole se poate obţine acest lucru fără efort.



Lee Lee

Mesaje : 2
Data de inscriere : 21/08/2010

Sus In jos

Ochelarii Pinhole Empty Re: Ochelarii Pinhole

Mesaj  DanC Lun Sept 09, 2013 9:57 am

a folosit cineva acesti ochelari?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Ochelarii Pinhole Empty Re: Ochelarii Pinhole

Mesaj  scarface Lun Sept 09, 2013 11:13 am

Am acasa doua perechi dar nu am avut timp de ei. Insa functioneaza caci MUSCHIUL slabit al ochilor este cauza problemelor de vedere si nu altceva. Si tocmai muschii ochiului sunt antrenati prin purtatul ochelarilor.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ochelarii Pinhole Empty Re: Ochelarii Pinhole

Mesaj  DanC Mar Sept 10, 2013 12:27 am

Stiu ca sunt buni in sensul ca se vede cu ei la TV de exemplu.Desi nu am ochelari din astia ,am testat uitandu-ma prin pumnul strans dar cu o mica-mica gaura lasata si vad scrisul la TV.Ma gandeam daca chiar corecteaza vederea,de exemplu la varsta mea.De aproape vad perfect, la distanta am probleme.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Ochelarii Pinhole Empty Re: Ochelarii Pinhole

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum