Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Substante nedeclarate din medicamente

+2
crinuta
scarface
6 participanți

In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty Substante nedeclarate din medicamente

Mesaj  scarface Joi Iul 15, 2010 12:39 am

Sursa: Romania Libera online

"Surse judiciare au declarat pentru RL că la autopsia de astăzi vor fi căutate în corpul cântăreţei urme de sibutramină, substanţă conţinută de pastilele pe care vedeta le lua pentru slăbit. Aceasta poate determina, ca efect secundar, stări depresive acute, fiind contraindicată celor care au probleme nervoase sau gânduri suicidare.
În România, sibutramina a fost prima dată menţionată în legătură cu numele fotbalistului Adrian Mutu, suspendat după ce în sângele său a fost depistată această substanţă. În apărarea sa, Mutu a explicat că sibutramina provine din capsulele de slăbit pe care le lua. O investigaţie a RL a demonstrat că sibutramina este prezentă în unele medicamente de slăbit fără a fi menţionată în prospect.

Deci inca o dovada ca la medicamente nu sunt declarate mereu toate substantele continute in acestea.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Iul 15, 2010 1:50 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty Re: Substante nedeclarate din medicamente

Mesaj  crinuta Joi Iul 15, 2010 1:45 am

Socanta veste, am crescut cu melodiile ei. O apreciam ptr. originalitatea ei. Am inteles ca avea un copilas mic.Ceea ce nu inteleg este cum poate cineva sa-si ia viata, cand are un copil caruia ii este necesara dragostea si sprijinul parintilor? Shocked
crinuta
crinuta

Mesaje : 104
Data de inscriere : 14/06/2010

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty Re: Substante nedeclarate din medicamente

Mesaj  crinuta Joi Iul 15, 2010 1:49 am

Probabil ca medicamentele i-au influentat judecata...
crinuta
crinuta

Mesaje : 104
Data de inscriere : 14/06/2010

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty Re: Substante nedeclarate din medicamente

Mesaj  loret72 Joi Iul 15, 2010 11:43 am

si cand ma candesc ca si eu am luat candva pilule de slabit ...... ma gandesc unde as fi ajuns daca mai continuam ???
ma bucur pentru mine ca am renuntat la aceasta forma de a slabi .
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty bietele femei

Mesaj  corinaandra Joi Iul 15, 2010 11:27 pm

si sunt atatea femei disperate sa slabeasca... si atatea site uri cu tot felul de pastile miraculoase care cine stie ce contin... nici nu vreau sa ma gandesc...

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty sport, dieta

Mesaj  dreambig Mier Noi 24, 2010 9:48 pm

Da, o mare greseala sa nu se scrie exact ce este in medicamente.
Acum, sincer vorbind, nu iti trebuie pastile sa slabesti. Ceva miscare- sport + o dieta de bun
simt, si poti sa ai rezultate grozave. Totul e sa vrei.

dreambig

Mesaje : 14
Data de inscriere : 24/11/2010

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty pilule de slabit

Mesaj  DanC Dum Iul 31, 2011 7:10 am

cate vedete pline de bani sunt criticate de mass media(ce griji au si astia!) ca s-au ingrasat ca si-au pierdut silueta etc?.Daca chiar ar fi pastile de slabit eficiente nu ar avea bani sa le cumpere?Eu am citit pe undeva ca celulele adipoase sunt esentiale organismului (stocheaza aciditatea in exces a acestuia) deci este vital pentru cei cu aciditate in organism.Daca il eliminam in mod fortat nu e bine.Chiar si liposuctiile cred ca suprima aceasta functie in mod fortat
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Substante nedeclarate din medicamente Empty Re: Substante nedeclarate din medicamente

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum