Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

apa energizata in piramida

3 participanți

In jos

apa energizata in piramida Empty apa energizata in piramida

Mesaj  loret72 Joi Iul 01, 2010 7:28 am

Apa energizata în piramida
Care ar putea fi explicatia? Majoritatea proceselor naturale desfasurate in organismele vii devin mai intense si mai armonioase atunci când sunt introduse în câmpul de forta al unei piramide care pastreaza proportiile celebrului monument al faraonului Keops, din Egipt. Efectul maxim se obtine într-un loc situat la o treime de la baza piramidei si la doua treimi de vârf. Insa nu doar organismele vii, ci chiar si materia neînsufletita capata proprietati deosebite în interiorul piramidei. De pilda apa, plasata la o treime de baza, devine microbiologic pura, se pastreaza mai mult timp si, bauta, stimuleaza cresterea si are efecte curative pentru foarte multe afectiuni. Se pare ca aceasta apa nu actioneaza asupra unei boli anume, ci asupra înregului organism, stimulându-l sa gaseasca solutii de vindecare. Persoanele la care i"prindei" cel mai bine tratamentul cu apa de piramida sunt cele care nu pot sa elimine toxinele si care sunt foarte sensibile la factorii din mediul exterior, cum ar fi poluarea aerului si a alimentelor, poluarea sonora, sau tot felul de situatii stresante. Apa energizata se recomanda în special în cazuri de astenie, constipatie, boli de piele, tulburari de crestere la copii, apetit dereglat, boli digestive, colite, enterite, aciditate. Apa de piramida are efecte de exceptie si în anumite cazuri de cancer, de scleroza în placi, în bolile virale, ca si în cele mai multe dintre bolile autoimune.
Pentru a obtine acest „medicament” trebuie sa-ti confectionezi o piramida, de preferat respectând proportiile celei din Egipt, reduse la scara (latura de 237,50 m si înaltimea de 147 m). Poate fi facuta din sârma sau poate fi cumparata de-a gata din magazinele specializate în terapii alternative. Cel mai bun material pentru constructie se pare ca este cuprul, iar efectul va fi cu atât mai puternic, cu cât piramida este mai mare. La noi în tara, cea mai mare piramida construita este cea de la Pitesti, la scara de 1/10 fata de Keops, unde prof. dr. Marioara Godeanu a facut diverse experimente, cladirea functionând ca statie de epurare a apelor.
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

apa energizata in piramida Empty Re: apa energizata in piramida

Mesaj  loret72 Joi Iul 01, 2010 7:32 am

Reguli pentru cura cu apa de piramida
* Vasul în care se pune apa sub piramida este cel mai bine sa fie din portelan sau sticla.
* Locul în care se asaza vasul trebuie sa fie situat la o treime de la baza piramidei.
* Durata de energizare a apei este de minimum 12 ore sau, cum afirma unii terapeuti, de 24 de ore.
* Apa folosita va fi, de preferinta, de izvor sau plata. Poti utiliza si apa de robinet, dar efectul va fi mai slab.
* Timpul de pastrare a apei de piramida nu trebuie sa depaseasca 24 de ore. Apa de piramida nu se fierbe si nu se prepara în niciun alt mod. Daca se folosesc ceaiuri sau alte preparate din plante si se doreste ca ele sa beneficieze de efectul de piramida, acestea vor fi puse sub piramida numai dupa ce sunt pregatite.


Organismul are nevoie si de odihna
În general, nu este recomandat sa bem la nesfârsit apa de piramida, pe principiul „ce e mult strica”. Este necesara o perioada de „odihna” pentru asimilare si prelucrare, astfel ca organismul „hranit” cu acest tip de apa sa aiba ragazul sa „digere” informatia energetica primita (acest lucru este valabil si pentru apa magnetizata ori dinamizata).
Durata curei cu apa de piramida va fi mai mare de 14 zile, dar nu va depasi trei luni consecutiv, iar dupa o luna si jumatate este necesara o pauza de doua saptamâni.
Pe parcursul curei se bea doar apa de piramida în loc de apa obisnuita si se elimina din alimentatie, pe cât se poate, hrana care ar putea perturba asimilarea energiei specifice: alimente cu aditivi sintetici, carne, margarina, zahar.
Pâna acum nu au fost identificate efecte adverse ale acestei ape.
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

apa energizata in piramida Empty dar apa magnetizata?

Mesaj  corinaandra Joi Iul 01, 2010 11:11 pm

am vazut la un targ cu produse naturiste un stand cu multi magneti- cred ca asta erau si pietre care se puneau in apa- aceasta e apa magnetizata? stie cineva mai multe sa mi explice si mie? pentru ca mi se parea interesant si as lua si eu niste astfel de magneti dar atunci nu stiam despre ce e vorba

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

apa energizata in piramida Empty Re: apa energizata in piramida

Mesaj  scarface Vin Iul 02, 2010 1:34 am

Daca vreti sa energizati apa exista cateva metode simple si ieftine:
a) se pune la soare intr-un castron violet sau albastru sau negru 30-45 de min cand soarele face mai mult de 45 de grade cu orizontala
b) se pune un cristal de stanca in apa si se lasa. Din cand in cand cristalul se tine la soare ca sa se curete si incarce si se spala inainte cu apa rece curgatoare ceve timp.

c) binecuvantati apa in numele lui Iisus

P.S Piramidele au un efect negativ acum caci sunt forme preluate de satanisti si masoni si trebuie evitate.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

apa energizata in piramida Empty Re: apa energizata in piramida

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum