Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un site cu punctele de acupunctura online

5 participanți

In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  scarface Mar Feb 16, 2010 8:11 am

Un site cu punctele de acupunctura online in forma de grafica
http://www.rootdown.us/
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  scarface Lun Feb 22, 2010 5:31 am

Inca un site cu acupnctura si medicina chinezea: www.tcmadvisory.com
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  DanC Lun Mai 16, 2011 6:11 am

Aceste puncte aratate in desene,sunt situate in exact acelasi loc la toti indivizii?Da fapt parerea mea este ca in acupunctura trebuie sa aiba calitati speciale si cel care face acupunctura,nu cred ca o diploma in urma careia ti s-au aratat doar punctele si caile energetice ale corpului uman este relevanta.Eu zic ca medicul trebuie sa "simta" punctele energetice nu doar sa bage ace orbeste.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  anty21ro Mier Ian 22, 2014 9:00 am

Daca ar fi in Romania oameni pe jumatate cum e omul asta, care sa practice acupunctura ... as avea incredere sa merg si eu la unul Smile
https://www.youtube.com/watch?v=It9WkvsACq4
anty21ro
anty21ro

Mesaje : 48
Data de inscriere : 12/01/2014
Varsta : 37
Localizare : SJ

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  Simona79 Mier Ian 22, 2014 10:11 am

Incredibil nu am mai vazut asa ceva,am facut acupunctura cu fetita in Spania si era un medic foarte priceput dar asa ceva nu am vazut. Shocked 

Simona79

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  scarface Mier Ian 22, 2014 11:20 am

Orice terapeut care practica cu adevarat Noua Medicina Germana este de 1000 de ori mai eficient decat 2000 de acupunctori si 5000 de homeopati. Si asta fara ace si fara remedii.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  sunflower Joi Ian 23, 2014 3:15 am

Danc a scris:Aceste puncte aratate in desene,sunt situate in exact acelasi loc la toti indivizii?Da fapt parerea mea este ca in acupunctura trebuie sa aiba calitati speciale si cel care face acupunctura,nu cred ca o diploma in urma careia ti s-au aratat doar punctele si caile energetice ale corpului uman este relevanta.Eu zic ca medicul trebuie sa "simta" punctele energetice nu doar sa bage ace orbeste.

Sunt aproape in acelasi loc, diferentele sunt de cativa mm, uneori, alteori si mai mici. Trebuie sa simti punctul cu degetele inainte de a pune acul. E o deprindere pe care ucenicul o invata de la maestru, daca, desigur, asa cum scriai mai sus, are abilitati.
sunflower
sunflower

Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/09/2013

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  DanC Joi Ian 23, 2014 7:48 am

Romania a ajuns tara cursurilor si a calificarilor.La orice exista cursuri care chipurile te fac invatat.Se toaca bani europeni si nu numai pe prezenta pe hartie la cursuri sau cursuri de weekend la medici care dobandesc "competente" peste noapte.Atatia maestri de nu stiu ce grad sunt la noi ca ma mir de unde mai apar atatia;dar culmea ca tot mai multi bolnavi.
Am fost o singura data la acupunctura(la acupucturist foarte bun dupa cum mi-au zis multe persoane),cu siguranta nu mai merg,mai bine ies la o bere de banii aia .Si nu-i trage nimeni la raspundere,adica ca ce chestie dau bani si nu ma vindeca?Sa-mi dea banii inapoi.Ei daca merg la un service sa le repare masina si le-o da inapoi tot stricata,mai platesc?Fac gura ca au fost trasi pe sfoara dar nu se uita in ograda lor!
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  anty21ro Joi Ian 23, 2014 9:10 am

Asa e ... dar de medicii alopati ce zici? cati si-au deschiz cabinete particulare, si cati dintre ei pot sa iti spuna de ce suferi, cu toate aparatele lor? SI pe langa ca le dai o gramada de bani, primesti poate si un tratament gresit sau fara efect (doar cu efectul secundar de la medicamente) si te intorci mai bolnav de la ei. Nici pe ei nu ii trage nimeni la raspundere ... din pacate Smile
anty21ro
anty21ro

Mesaje : 48
Data de inscriere : 12/01/2014
Varsta : 37
Localizare : SJ

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  DanC Vin Ian 24, 2014 4:34 am

Ce sa mai si zic...Am ajuns la concluzia ca suntem un popor de fricosi ,lasam toti ticalosii sa ne conduca si sa-si bata joc de noi asa cum vor ei.Nu mai luam atitudine la nimic ,stam dupa monitoare si facem revolutii pe Facebook.Bravo tiganilor care sunt uniti si nu se lasa calcati in picioare.Numa sa nu ingrijeasca un medic pe unu de a lor,ca ala nu mai ajunge acasa intreg.
Cand stateam in Cluj,un prieten de-al meu a snopit in bataie un oftamolog pt ca tatal lui si-a pierdut un ochi din cauza lui.L-a neglijat si a amanat operatia pt ca batranul nu a dat bani la medic.L-a asteptat in parcare,praf l-a facut.N-a avut curaj sa depuna plangere ca i-a promis ca trimite altii peste el daca ciripeste ceva. Bine a facut!Nu zic ca e metoda corecta ,se poate folosi si intelectul ,nu numai sa stam si sa induram orice.Daca inaintasii nostrii erau asa cum am ajuns noi acum,natia noastra nu mai exista demult.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Un site cu punctele de acupunctura online Empty Re: Un site cu punctele de acupunctura online

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum