Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

intrebare pt scarface- cervugid

2 participanți

In jos

intrebare pt scarface- cervugid Empty intrebare pt scarface- cervugid

Mesaj  amazing Mier Aug 15, 2018 7:38 am

Buna,

am facut un examen papanicolau (39 ani, 2 nasteri naturale) si singura chestie bifata era "celule endocervicale prezente". Am primit tratamentcu cervugid, 12 ovule administrate 2 luni consecutive. N-am discutat cu medicul, doar am primit rezultatul pe mail, nu prea stiu ce e diagnosticul asta si n-am gasit o explicatie coerenta pe net.

Care ar fi varianta homeopata sau ce tratament naturist ar fi alternativa la aceste medicamente, nu mi-a prea placut ce scrie pe prospect.

Multumesc!

amazing

Mesaje : 2
Data de inscriere : 15/08/2018

Sus In jos

intrebare pt scarface- cervugid Empty Re: intrebare pt scarface- cervugid

Mesaj  scarface Sam Sept 01, 2018 12:17 am

Testul papanicolau nu este o boala, este doar o pacaleala pentru fraieri, atunci cand nu exista niciun simptom REAL. Sa faci un tratament numai ca ti-a iesit un rezultat anume e o tampenie la fel de mare ca si sa omori un porc pentru ca intr-un alt sat cineva a spus ca pe baza unor analize un alt porc are un "virus". Ar fi deci mai intelept deci sa intrebi de un tratament pentru naivitate sau prostie...care nu exista oricum.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

intrebare pt scarface- cervugid Empty Papanicolau

Mesaj  amazing Sam Sept 01, 2018 9:50 am

Razz am notat multumesc! Era mai mult si un control.
Dar ce sunt celulele endocervicale si ce inseamna ca sunt prezente?

Dar pentru prolaps ce se poate face? In afara de kegel? Mi se pare coborat uterul, nu e iesit. Multumesc!!

scarface a scris:Testul papanicolau nu este o boala, este doar o pacaleala pentru fraieri, atunci cand nu exista niciun simptom REAL. Sa faci un tratament numai ca ti-a iesit un rezultat anume e o tampenie la fel de mare ca si sa omori un porc pentru ca intr-un alt sat cineva a spus ca pe baza unor analize un alt porc are un "virus". Ar fi deci mai intelept deci sa intrebi de un tratament pentru naivitate sau prostie...care nu exista oricum.

amazing

Mesaje : 2
Data de inscriere : 15/08/2018

Sus In jos

intrebare pt scarface- cervugid Empty Re: intrebare pt scarface- cervugid

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum