Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

bartholinita

2 participanți

In jos

bartholinita Empty bartholinita

Mesaj  lavi Mar Sept 26, 2017 10:00 pm

Buna ziua,

Am descoperit acest forum cu mult timp in urma dar...abia astazi m-am inscris.Se pare ca ma confrunt cu bartholinita si nu-i dau de cap.Am urmat tratament homeopat cu staphysagria ch 30 la recomandarea medicului homeopat dar se pare ca nu este remediul potrivit.
Ce as mai putea face?
Multumesc!

lavi

Mesaje : 2
Data de inscriere : 26/09/2017

Sus In jos

bartholinita Empty Re: bartholinita

Mesaj  scarface Mar Sept 26, 2017 10:30 pm

nu exista remediu pt. asa ceva. Ar trebui sa studiezi Noua medicina germanica, care stie cauza exacta la orice afectiune, indiferent de nume,
ceea ce despre homeopatie nu se poate spune deloc. Asa ca cele mai multe tratamente sunt inutile sau chiar gresite.
Cauza la aceaste simptome este o marire in volum a glandei ca sa produca mai multa secretie caci conflictul cauzal
este "am fost prea uscata la un contact sexual".... sexul deci duce la recidiva...mai ales sexul fara preludiu ...este deci ceva psihosomatic.
Cand conflcitul s eincheie celulee in plus sunt destramate cu ajutorul microbilor, lucru care este necesar.
Antibioticele opresc acest proces si atunci glanda ramane marita... corpul deci incearca sa te ajute sa produca mai mult lichid de lubrifiere din cauza conflictul suferit...conflictul initial poate sa fie vechi (dezvirginare, etc) si sa recidivize in anumite conditii similare ..sau uneori la orice contact sexual..
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

bartholinita Empty bartholinita

Mesaj  lavi Mar Sept 26, 2017 11:08 pm

Multumesc pentru raspunsul atat de rapid!
Sunteti persoana care speram sa-mi raspunda....Va citesc postarile de oriunde de foarte mult timp si va admir.V-am urmat sfatul si mi-am ales un medic homeopat unicist.
Din pacate nu am studiat NMG si sunt ,practic,disperata.Am dureri insuportabile chiar in acest moment si nu pot lua antibiotice.Eu am suferit muuult de pe urma lor.Erau situatii in care primeam recomandare de antibiotic cam pentru orice.Nu am mai luat de 4 ani dar nici flora intestinala nu e restabilita total.
Candva,daca-mi amintesc bine ,ati spus ca,daca Domnul vrea,vom gasi drumul spre acest forum.
Mi-ar prinde bine o mana de ajutor.

lavi

Mesaje : 2
Data de inscriere : 26/09/2017

Sus In jos

bartholinita Empty Re: bartholinita

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum