Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Conjunctiva rosie

2 participanți

In jos

Conjunctiva rosie Empty Conjunctiva rosie

Mesaj  Oana-Maria Mar Mar 28, 2017 1:23 am

Buna ziua! Am o problema cu ambii ochi, stangul este mai afectat, conjunctiva e rosie, ma mananca in coltul extern, pe interior am un mic punct inflamat. Am fost la doctor, am urmat tratamentul prescris ptr conjunctivita alergica, fara rezultat, din pacate! As dori sa incerc un remediu homeopat. Pleoapele sunt usor inflamate dimineata, cu o usoara excretie. Uneori imi zvacneste pleoapa inferioara de la stangul. Precizez ca am avut si un episod de chalaziom, anul trecut, care s-a vindecat. Multumesc anticipat!

Oana-Maria

Mesaje : 2
Data de inscriere : 28/03/2017

Sus In jos

Conjunctiva rosie Empty Re: Conjunctiva rosie

Mesaj  scarface Mar Mar 28, 2017 9:04 pm

conjuctivita = conflict de separare vizuala (de cineva drag de regula) aflat deja in faza de reparatie...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Conjunctiva rosie Empty Multumesc!

Mesaj  Oana-Maria Mar Mar 28, 2017 11:54 pm

Va multumesc ptr timpul d-voastra! Am citit deja despre asta pe forum si cred ca stiu cauza. Problema mea e remediul potrivit, dar cred ca l-am gasit, tot in urma indrumarilor d-voastra si nu numai. Am folosit Mercurius solubilii ch5 si de aseara si s-a vazut o ameliorare evidenta. Sper sa fie bine! Cred ca e si o infectie, desi analizele au iesit negative.

Oana-Maria

Mesaje : 2
Data de inscriere : 28/03/2017

Sus In jos

Conjunctiva rosie Empty Re: Conjunctiva rosie

Mesaj  scarface Sam Apr 01, 2017 12:22 pm

chiar crezi ca exista un remediu, fie el si homeopat, care sa ajute la o autoreparatie a corpului ?
Adica sufletul sa fie atat de prost sa aiba nevoie de remediul mamei ? un remediu ales la intamplare ..
Nici cel mai tare homeopat din lume nu poate face nimic cu nici un remediu la asa ceva...caci nici nu-i nevoie..
Remediile homeopate potrivite sunt pt. suflet si nu pt. trup...deci pt faza de conflict activ.

Ai avut noroc cu autoreparatia caci daca nu ar exista autoreparatie mamele si medicii ar fi disperati sa constate ca nimic nu
poate ajuta cu adevarat ...deci este o iluzie sa crez ca a fost o ameliorare de la remediu si nu de la trecerea timpului + autoreparatie..

E ca si cum te-ai duce la service la mecanicul care iti repara masina si l-ai ajuta cu ZERO habar sa ti-o repare mai bine sau mai repede...




scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Conjunctiva rosie Empty Re: Conjunctiva rosie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum