Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri

In jos

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri Empty Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri

Mesaj  scarface Mar Oct 04, 2016 3:42 am

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri...
https://www.facebook.com/goonoliviasteer/photos/?tab=album&album_id=724538924351149
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri Empty Re: Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri

Mesaj  scarface Mier Dec 21, 2016 6:08 am

"Eu am copil victima a vaccinării !!! după vaccin copilul meu sa umplut de bube, pielea se usca foarte tare , se trezea noaptea urlând în ultimul hal , a început sa facă febra peste 40 , convulsii și umplea pampersii cu sânge! !!! Am stat o luna cu el prin spitale și nici-un doctor nu știa sa îmi spună ce are ,analizele toate ieșeau perfect bune!!!! După acest vaccin care i-a pus copilului meu viața în pericol , a făcut alergie la proteina din laptele de vaca , intoleranta la lactoza, căpșuni ,banane, kiwi , arahide și ou!!! Cum se poate așa ceva?? copilul meu înainte de vaccin nu avea nici-o problema și era un copil perfect sănătos! ! au trecut 3 luni de la vaccinare și chiar și acum încă mai avem de tras cu el. vreți vaccinare obligatorie? Pentru ce? Pentru ce sa ne înțepat copii cu substanțe toxice? De ce sa ajungă copilul meu cobaiul acestei tari?? dacă, copilul meu murea tot eu ca părinte eram învinovățita ca așa este în România. .. mortul este devină sau părinții ca medicii (marea majoritate ) nu își fac meseria!!! despre ce vaccinare informata vorbim???? cine ne informează? ?? nimeni ci doar ni-se baga pe gat ,, beneficiile,, vaccinări la oala . De ce nu ne spune nimeni despre efectele adverse devastatoare pe care le poate da vaccinul?? eu una nu mai aleg vaccinarea pentru copilul meu."


" Domnule doctor , întotdeauna am fost pro-vaccinare, mi se părea o prostie ,nebunie , inconștientă să nu-l vaccinez. Totul pana am născut ! În spital am urlat de la vaccin nu se oprea, eu mămică am zis că e normal. A urmat cel de 2 luni , febră mare , nesomn, apetența zile întregi și pe urmă internată în spital pitica mea care vomita in somn și până la urmă am ajuns sa ne simțim așa de rău că ne-a pus la aparate. Eu nu am pus pe seama vaccinul, am întrebat medici m-au sfătuit că nu are legătură ,dar nici alceva nu au găsit. Am suferit că toantele și eu și bebelușa o săptămâna pe antibiotic așa sa nu apară ceva . A urmat cel de 4 luni care ne-a speriat de ne uitam unul la altul și eu și soțul și nu ne vedea sa credeam că ne-am dus de buna voie sa ii facem vaccinul . Fata avea o febră mare pana la 40 se uită în gol , nu mai accepta deloc sânul ,urla nu doarme mai deloc și când atipea pur și simplu urla .De atunci nu am mai luat în greutate avem un an și 7 luni nici 2 kg . Eram atât de pro-vaccinare încât am făcut și Rotarixul , niciodată nu am citit despre vaccin mi se părea că dacă medicul are dreptate și punct. Dar în spital am văzut că medicului pune un diagnostic, vi acasă celalt zice alceva , in timp ce copilul tau e mai rău. Sunt puțin care vorbesc despre tot ce înseamnă vaccin , dacă întreabă despre istoricul tau că părinte, despre cum s-a comportat copilul după. Nu tuturor ne face bine același dozaji, același medicamentatie . De asta nu mai vaccinează lumea pt că o pățește , pt că alergi cu copilul în brațe și nimeni nu iti zice nimic , pt că nimeni nu spune adevărul după care sa te ghideze, fiecare o dă cum e mai bine pt el."

"Am si eu niste intrebari din multe altele : De ce in tarile vestice se fac cateva vaccinuri Spania 5, Anglia si Elvetia 6, în Germania nu sunt obligatorii si nu se fac in primul an de viata! iar la noi se fac peste 30!"

"De ce toate cazurile de efecte secundare ale vaccinurilor se musamalizeaza de presa, autoritati sau producatorii de vaccinuri? De ce guvernele tarilor si producatorii vaccinurilor au imunitate in fata legilor tuturor tarilor pentru ca sa nu poata fi trasi la raspundere? Al cui este interesul sa ne injectam copiii cu niste solutii care nici macar nu au un prospect clar si corect informat?"

"Și eu ce fel de viață îi ofer, domnule doctor, copilului meu care, în urma vaccinării, s-a ales cu alergii și probleme digestive (inclusiv chist hepatic), de am ajuns sa nu mai știu ce să-i dau să mănânce și lipsa fierului să o suplinesc numai cu medicație și să mă coste controalele medicale și alimentația lui mai mult decât câștig? Plus bronșite, bronșiolite și tot tacâmul de eram la un pas de a-i scoate certificat de handicap? Și asta în condițiile în care nu i-am făcut toate vaccinurile. Deci daca dorința de a fi o mamă conștientă mă costă sănătatea lui, prefer să fiu de-acum încolo inconștientă!"

"A doua intrebare: De ce se face presiune pe medici sa nu raporteze reactiile adverse ori sa nu le scrie in fisa copiilor? Copilul meu a avut mana plina de basicute albe si mici pe toata mana mai ales in zona unde s-a intepat. 3 luni am tot dat cu apa oxigenata, cu alifii recomandate de doctorita de familie, dar in nici ruptul capului n-a vrut sa scrie in fisa reactie post-vaccinala sau in diagnostic! Chiar si acum ii mai apar uneori bubitele acelea.. (mult mai putine dar ii mai apar din cand in cand)."

"Buna ziua.Fata mea cand avea 7luni a facut rujeola ,la varsta de un an a facut vaccinul antirujeolic ROR ,la varsta de 17 ani s-a imbolnavit de PESS ,era un copil sanatos ,era la liceu ,avea multe vise si dintr-o data paralizeaza ,a orbit ,nu mai vorbeste,a intrat in coma si acum de 2 ani de zile e acasa si o hranesc printr-o sonda nazo-gastrica si e in stare vegetativa ,de ce ? Cine e de vina ?,ca nu trebuia sa ii mai faca vaccinul pt ca facuse boala si acesta ia scazut imunitatea.De ce medici nu informeza parintii de riscuri? Aveti idee cata suferinta este cu o mama care nu stie ce sa mai faca cu copilul ei sai fie bn.Am cautat peste tot in lume un remediu pt aceasta boala si nu exista.off"

"In cazul nostru, vaccinurile nu au salvat viata propriului copil, ci au fost pe punctul de a o distruge.
"Copilul meu, Eric Andrei s-a nascut foarte sanatos si a dormit in fiecare noapte fara probleme pana la varsta de 2 luni.
Cu toate acestea, suferea de colici intestinale si nu am banuit ca ar fi o problema majora. Medicul nu a acordat importanta acestor colici, facand cea mai mare greseala.
Neinvestigand in amanuntime stadiul digestiv al copilului, medicul a recomandat administrarea vaccinului.
Ulterior, la 3 zile dupa administrarea vaccinului DTP, baiatul meu a capatat eruptii cutanate pe obraji, pentru ca apoi acestea sa se extinda pe tot corpul.
Incepand de atunci, copilul meu nu a mai dormit nicio noapte timp de aproape 2 ani.
Somnul lui era extrem de zgomotos, trezindu-se din 10 in 10 minute,iar in tot acest timp nu facea altceva decat sa se scarpine pe toata pielea, pana cand epiderma a cedat, generand riscul unei suprainfectii.
Am spalat de "mana" asternuturile cu sangele copilului meu in tot acest timp.
In fiecare noapte, impreuna cu sotia mea ne-am tinut in brate copilul, astfel incat sa nu il mai vedem scarpinandu-se, iar in 2 ani nu a dormit niciunul dintre noi.
Timp de cateva luni, dermatita atopica a fost tratata cu medicatia conventionala compusa din antihistaminice, creme cu corticosteroizi, creme dermatocosmetice, insa fara succes.Am apelat la aprox. 20 de medici alergologi, dermatologi, gastroenterologi, cu toate acestea nimic nu aducea vindecarea copilului nostru.
In jurul varstei de 4 luni si jumatate, eczemele au palit si am hotarat impreuna cu medicul sa administram a doua doza a vaccinului DTP.
La numai 10 minute, tot corpul copilului s-a umplut de eczeme intense si inflamate,asemenea unor placarde.
In acel moment, impreuna cu sotia mea, m-am temut de ceea ce este mai rau,adica de posibilitatea ca propriul copil sa sufere un soc anafilactic. Am administrat antihistaminice, cremele cu corticosteroizi,insa din acel moment eczemele nu au mai palit pana in jurul varstei de 8 luni cand am hotarat sa incepem un tratament naturopat.
Atunci, medicul a constatat reactiile adverse asociate vaccinului, insa nu au fost raportate. S-a recomandat intreruperea alaptarii si trecerea pe o formula de lapte praf hidrolizata. La cateva saptamani distanta, am introdus o formula de aminoacizi.
Valoarea unei astfel de cutii este 250 RON si nu ajungea decat pentru 3 zile. Timp de cateva luni, bugetul alocat numai in directia acestei formule era de 2500 RON/1 luna. Aceste sume nu au fost decontate, in timp ce alocatia acordata copilului s-a dovedit a fi total insuficienta in raport cu nevoile reale ale acestuia.
Cert este ca baiatul nostru nu mai tolera niciun aliment, iar tranzitia catre diversificare a fost extrem de lenta.
Pana la varsta de 2 ani, am investigat problemele copilului meu in tari importante din Europa (Italia, Germania, Austria, Franta),apeland la nenumarati medici si laboratoare,astfel incat sa gasim tratamentul care avea sa aduca vindecarea finala.
Toate aceste investigatii,precum si administrarea tratamentelor au fost suportate in mod exclusiv din resursele proprii, iar bugetul lunar alocat tratamentelor si investigatiilor efectuate depasea lejer suma de 2000 de Euro/1 luna.
In tot acest timp, am efectuat sute de analize din sange, din scaun, din urina, din par,insa nu s-au decontat, cu toate ca ambii parinti contribuiau in fiecare luna la Bugetul Asigurarilor Sociale.
Insa nu regret nici astazi ca am hotarat sa alegem o alta abordare decat cea propusa de catre medicii nostri.
Apeland la cei mai buni medici naturopati ai Europei si colaborand cu laboratoare de renume am reusit sa intelegem cu adevarat ca baiatul nostru fusese intoxicat cu metale grele si ca sistemul lui digestiv era compromis.
Am identificat si tratat sute de episoade de prurit cronic pana la varsta de 2 ani, manifestate in primul rand cu un stres psihosomatic extrem de ridicat, insa niciodata nu am abandonat ideea ca vom gasi acel tratament natural care avea sa puna capat ororilor traite imediat dupa administrarea vaccinurilor.
Astazi, regret enorm ca nu am evaluat in mod real stadiul sanatatii copilului meu inainte de a administra acel vaccin blestemat la 2 luni.
Am pierdut impreuna 2 ani din copilaria copilului nostru, insa, in cele din urma, ne bucuram nespus ca "noi",parintii lui, am fost si cei care i-au redat in cele din urma zambetul chipului pe tot parcursul anilor care au urmat.
Cu toate acestea, regret nespus ca povestea copilului nostru nu este inregistrata in mod oficial in nicio statistica a Ministerului Sanatatii si impreuna cu medicul copilului am hotarat sa nu il mai vaccinam niciodata.
Stim ca o noua doza de vaccin ar putea readuce nelinistea in sanul familiei noastre si ne dorim sa avem libertatea de a alege pentru viitorul copilului nostru.
Asa mi se pare firesc sa fie, intrucat numai noi, parintii unui copil suferind de DAI, stim cum este sa suferi ani intregi in urma unei astfel de experiente nefaste.
Stim doar ca am luptat impreuna pana la epuizarea tuturor resurselor numai pentru a readuce linistea in sanul familiei noastre, insa NU am abandonat nici macar o clipa speranta ca vom obtine intr-un final si izbavirea finala....""

"Ma mir ca mai aveti tupeul sa va pronuntati pro vaccinare dupa ce in perioada in care erati ministru al sanatatii s-au imbolnavit atatea suflete nevinovate din cauza vaccinului bcg din danemarca. Sper sa dati socoteala pentru asta pe lumea asta ca pe lumea cealalta cu siguranta veti da!"

"Dacă vaccinurile erau cu adevărat sigure, atunci toată lumea ar fi alergat sa se vaccineze. Dar când vezi cazuri de copii afectați de vaccinuri -si vorbească aici de experiența personală în familia mea, nu de cazuri de pe internet - și vezi atitudinea medicilor care se spala pe maini, arunca pisica moarta in curtea parintelui, mint cu nerușinare, modifica fișele, se acoperă unii pe alții că într-adevăr organizație criminală, atunci îți pierzi orice încredere în acești indivizi care-și spun medici. Apoi vezi atitudinea autorităților care vor numai binele copilului tău, când se întâmplă ceva, ups, ghinion"

"Eu atat mai spun! Restul s-a zis ! DE CE NU EXISTA RASPUNDERE PENALA (in cazul in care un copil e afectat de vaccin) ptr producătorii de vaccin? De ce s-a dat această hotărâre/ lege sa fie exonerati de responsabilitate? Ar ajunge la faliment firma producătoare de vaccinuri dacă ar despagubi fiecare copil afectat! Nu compar vaccinul cu un produs dar cand cumperi un produs primesti garanție, ptr vaccin de ce nu? Te înjecteaza si gata! Treaba ta mai departe! De ce nu se fac teste sa vezi dacă esti alergic la o substanta din vaccin? Injectam un copil nascut de 10 minute cu vaccin dar nu stim daca e alergic sau nu ! Bravo!Bine ca vaccinam pe bandă rulantă! Bravo ! Bravo!"

"Domnule Raed Arafat, acum o suta de ani, se administra mercur pentru unele afectiuni. As fi mai rezervat vis-a-vis de acest progres al stiintei. De asemenea, vaccinarea a coincis cu inbunatarirea calitatii vietii, a igienei etc. Stiti prea bine ca un organism slab, piere indiferent cu ce e vaccinat.

Apropos, eu am fost vaccinat anti-TBC si am facut TBC. Am toata admiratia pt. dvs dar experienta mea de viata e mai pretioasa decat sfatul celui mai destept doctor."

" Si inca una domnule Raed Arafat. De ce nu va implicati in a OBLIGA mamele sa alapteze iar laptele praf sa se dea cu reteta?!
Considerati si de data asta ca "stiinta" creearii laptelui e mai avansata decat ce "proasta" de mama natura?!

"Mai mare rasul ca suntem in era informatiei și in aceste condiții, cand jumatate de planeta vorbeste despre ineficienta vaccinurilor, dumneavoastră, un om cu experiența in domeniu, spuneti ca acestea sunt sigure. Pai e frumos domnule Arafat? De ce nu faceti o campanie in care sa stati de vorba cu parintii copiilor din România, afectati de vaccinurie protectoare. De ce nu faceti un studiu sa comparati evolutia copiilor nevaccinati cu evoluția celor vaccinati. Si de ce manipulati populatia prin frica de copii nevaccinati, in conditiile in care daca esti vaccinat, ar trebui sa fii protejat. Copii sub 6 luni pot lua pojar si de la cei vaccinati care au o forma mai usoara, asa ca evitati acest raspuns. Stiam ca medicina este o stiinta bazata pe rationament si logica, iar una dintre paradigmele esentiale ale stiintei ne invata ca trebuie sa ne documentam din toate sursele posibile pentru a putea demonstra contrariul. Mai este medicina bazata pe logica si rationament sau doar se executa si nu se comenteaza?"

"Domnule arafat mau tineti minte cand s-au imbolnavit bebelusii din cauza vaccinului bcg din danemarca? Erati ministru al sanatatii in acea perioada. Ati dat cumva socoteala de faptul ca niste copii nevinovati au ramas cu sechele pe viata? Mai puteti dormi linistit noaptea?"

"Nu vreau sa intru în polemici cu nimeni , însă am patit-o și noi cu vaccinul ROR de 5 ani de curand și consider ca nu trebuie sa țin ascuns acest lucru . Imediat după administrare copilul a avut ganglionii limfatici ai gatului umflati pe partea stângă , am citit prospectul vaccinului si am gasit acest lucru trecut la reacții adverse . La fix 30 de zile de la vaccin a făcut o criza f urâtă de convulsii fără febra cu stare de constienta pe jumătate din partea stângă a corpului (mâna stanga era ridicata si o misca ca si cum incerca sa orinda ceva , ochiul stang se zbatea stanga dreapta, piciorul stang intepenit si jumatate din gura inclestata )exact pe stanga corpului unde intre timp au fost inflamații ganglionii limfatici . Am stat internați cu copilul 1 sapt în spital și nu avem niciun diagnostic . Copilul a fost perfect sănătos înaintea acestei crize și singura explicație nu poate fi decât ca este o reacție a acestui vaccin . Dacă citiți prospectul pe lângă meningita, inflamare ganglioni limfatici , surditate , afectare grava neurologica sunt trecute și aceste convulsii afebrile. Cum pot sa mai am încredere și sa mai vaccinez pe viitor copilul? Vorbim de un copil care a fost vaccinat pana la vârsta de 5 ani cu toate vaccinurile din grila obligatorie și care repet nu a avut probl de sănătate .Cei care sunt asa de inversunati provaccin au avut norocul sa nu pateasca nimic pana acum ei sau copii lor , dar ganditi-va ca al vostru copil poate fii acel 1 copil din 1000 trecut pe prospect la reacții adverse ...Atâta timp cât nu sunt sigure și nu sunt suficient testate nu va mai grăbiți sa le ridicați în slavi ."

"Nu sunt nici pro, nici anti vaccinare. Consider ca fiecare parinte ar trebui sa poata alege pentru copiii lui. Am trei intrebari. Prima: unde a reaparut poliomielita? Cumva in Irak, Afganistan, Siria, Egipt, etc? A doua: care state si care cetateni? Se mai produce vreun vaccin in Romania? A treia: ce se mai aude despre branza, portocalele, apa, etc din Arges? Nici acum nu ne e clar ce a declansat moartea acelor bebelusi."

"Poliomielita" a aparut din nou si nu din cauza ca a scazut rata de vaccinare. Cautati EV-68 si vedeti ce isterie e cu virusul asta in SUA. Si da, ati ghicit: toti copiii care au facut polio in SUA acum erau vaccinati cu vaccinul anti polio.
Cat timp vaccinurile pot avea efecte grave si foarte grave (chiar deces) sa se vaccineze doar cine vrea. Cat timp suntem ultimii in Europa la iginena: romanii consuma 2 sapunuri pe an, o pasta de dinti la 2 ani, avem cele mai multe wc-uri in curte, nu avem ce discuta. Multi nu au ce manca, consuma 2-3 tipuri de alimente pt ca nu isi permit sa cumpere decat paine, fasole si cartofi. Spitalele sunt infecte, se moare pe capete din cauza infectiilor intraspitalicesti, sistemul medical e corupt un mare parte, se prescriu tratamente dupa ureche si lista poate continua.
Da, sa nu uitam de manipularile care au mai fost in trecut: cazul Tecuceanu, gripa aviara si porcina.
Vrem sa stim cate persone au murit din cauza rujeolei. Toti aveau alte boli mult mai grave: HIV, boli autoimune, boli genetice, pneumonie, etc. Despre toti copiii vaccinati cu de toate si care fac bolile pt care ar trebui sa fie protejati de ce nu ziceti?"

Organizația Mondială a Sănătății ne-a demonstrat de-a lungul timpului că întâi recomandă un produs, iar după ce-l testează pe noi, în urma mai multor reacții adverse/decese îl pune pe lista neagră, vedeți cazul cărnii roșii.

Nu știu cum pot vedea alți părinți vaccinurile ca pe ceva salvator din moment ce citesc prospectul. E de ajuns ca producătorul să spună că 0.1% pot avea ca reacții adverse decesul.

Vedem zilnic cazuri ale acestui sistem din care faceți și dvs parte (și care se presupune că dorește binele românului) și ne pierdem speranța tot mai mult cu cât vedem înverșunarea colegilor dvs (si in special a Colegiului Medicilor) de a mușamaliza cazurile (ex. Burnei).

Știm că 99% din politicienii de azi doar vorbesc. Doriți să-mi vaccinez copilul, semnați acest document și asumați-vă responsabilitatea cuvintelor dvs: http://www.lovendal.ro/wp52/vreti-sa-mi-vaccinati-copiii-nicio-problema-total-de-acord-doar-semnati-aceasta-declaratie/

"Intr-adevar, dle Arafat. Acum, dupa noua ani de la primirea diagnosticului de autism, am tras concluzia ca nu vaccinul e cauza problemei fiului meu. De fapt, doctorita de familie a spus "parca are rosu in gat" si apoi l-a vaccinat. Iar la Grigore Alexandrescu, unde am ajuns cu febra mare si convulsii, a fost tinut pe hol, in bratele mele, de la 2 pana la 6 dimineata pt ca cele doua saloane libere erau rezervate dnei doctor de garda. Si apoi, dupa ce l-au cazat intr-un incubator (la 4 luni, da?), in loc sa se intrebe de ce dementa de ma-sa tot zice ca copilul a facut convulsii, i-au facut copilului doar un test ca sa vada daca are blocaj renal. Si au scris ce au vrut ele in foaia de externare, ca sa spele urmele vaccinului cu rosu in gat. Nu vaccinul a nenorocit copilul meu si familia lui. Multumesc doamnelor doctori - doar datorita lor am gasit resursele mentale si sufletesti ca sa plec din Romania. Pentru dvs, toata stima! Dar doar atat."

"După ce au murit în Argeș atâția copii pe care ați experimentat vaccinuri aduse de prin Kazahstan,mai aveți tupeu să atingeți subiectul? Mai degrabă ma duc in Ungaria să mă vaccinez decât să mă las pe mana voastră de hoți penali ordinari! Santeti toți o mafie!"

"Sunt medic si nu sunt de acord cu vaccinarea in masă. Stiu multi medici specialisti si profesori universitari in umf-uri care inteleg că riscurile reale ale vaccinării in masă sunt mai mari decât supra evaluatele beneficii. Este multă propagandă in informatiile pretins stiintifice emise de institutii precum OMS si CDC, sunt multe cazurile de coruptie si conflict de interese dovedite de instante juridice, multi cercetatori si membri in board-ul OMS si CDC au cazut prada lobby-ului corporatist farmaceutic, care dispune de bugete de cateva ori mai mare decat bugetul unei tari ca România."

"Si eu am crezut în vaccinare.M-am lecuit complet.Fetita mea a făcut 6 luni de diaree și crize puternice respiratorii de nici măcar medicul nu știa ce anume sa facă. Am și primit non-oficial sfatul de a încetat vaccinarea(sfatul pediatrul).Apropo de poliomielita din Ucraina de cine a fost cauza domnule doctor??? Pai chiar ne luați asa de prosti?? Cate studii aveți în materie dvs? Dacă sunt făcute studii pe aceste vaccinuri de oameni competenți și voi restul medicilor ( marea majoritate doar cu dimploma) negați evidenta. Propaganda voastră nu prea da roade observ și asa vă îngrijorează tare."

"Buna seara !
Ani este numele , meu , actrita de profesie si mama ...am un băiat care acum are 3 ani si 9 luni .
Va inteleg pe toti cei care ati scris aici . Pe cuvânt !
Nu credeti in studii si statistici ! Nicio problema !
Eu pot fi "acuzata " ca mi-am vaccinat copilul ( este rușinea mea, vina mea si singurul regret in 38 de ani ) ; l-am vaccinat cu schema de acum 3 ani inclusiv cu ROR ...deci de ce pot fi pusă la zid ?!? Pt ca am avut încredere in ele si am greșit !?!? Da ! Am greșit luând decizii neinformate ! Am crezut in medicii care imi spuneau sa nu citesc nimic pe net caci mi se va spala creierul ...as fi preferat sa fiu acum spălată pe creier ...dar sa imi fie pruncul sanatos ....
Credeti ca puteți sa citiți poveste mea...?!? A copilului meu ?!? Daca nu ai trecut prin asta si nu ai copil vatamat ....BUCURA-TE ! Sa fii fericit si sa ii mulțumești lui Dzeu ! Eu nu pot spune asta.
L-am vaccinat ! A avut reactii post -vaccinale la toate vaccinurile -2,4,6 luni, 1 an si 1 luna , 1an si 2 luni - ROR s-a declanșat haosul ...10 luni de diarei cronice cu sânge, malabsorbție , intestin permeabil , stomatite aftoase sângerânde - nu imi amintesc 1 zi in cele 10 luni in care sa nu fi avut gurița plină de sânge ...viroze peste viroze si medici care sa ridice din umeri si sa imi spună " nu știm ce sa ii facem"
TOATE investigațiile au fost plătite de mine ...peste 20.000 Euro pana acum !!!zile si nopți nedormite ...si de unde sa faci bani daca trebuie sa iti salvezi copilul ?!? Cum sa muncești , cum sa mai fii om ?!?
La 2 ani a declanșat o alergie severa la lapte cu șoc anafilactic - analizele au arătat alergia ( copil alăptat , copil ce consumase lapte )...dupa declanșarea problemelor imediat dupa ROR medicii au zis ca se încadrează in reactii adverse ... cine sa raporteze caci șușoteau intre ei iar eu mult prea dărâmată sa fac altceva decat a umbla din spital in spital , din clinica in clinica , din laborator in laborator , din medic in medic ...
Revin la 2 luni , la 3 zile dupa vaccin - refuz sân , i-au pus diagnostic de reflux - in condițiile in care NU vomase niciodata in 2 luni , ba a supt sân si a luat in greutate dublu fata de cea de la nastere ...i-au dat tratament anti-reflux - Motilium ...tot rau era copilul meu ...la 5 luni a facut ph metrie - NEGATIV testul pt reflux ....DEȘI urlam sus si tare sa ma creadă ca nu are reflux ... ca e altceva - deci eroare diagnostic DA ?!? ....il băgau pe antibiotice ...mereu la fiecare internare ...de la 2 la 6 luni a mancat exclusiv in somn noaptea ....uram ziua , voiam sa fie veșnic noapte sa imi hrănesc pruncul ....sa doarmă profund si sa apuce sa bea macar 60-80 ml lapte ...muls si completare cu formula anti reflux caci asa stiu medicii sa faca .....
Revin : dupa ror ...la 10 luni de diarei si stomatite si de toate , am întâlnit tot mai multi medici care au rostit cuvintele magice : reacție post vaccin....a căzut cortina ...mi s-a dărâmat lumea ...EU cumpărasem TOATE vaccinurile pt ca ba nu erau in stoc , ba am schimbat medicul de familie pt ca cel vechi ma amâna ....Am început sa citesc , sa vad documentare ...niciodata nu am plâns ca in perioada aia ....nu am vrut sa mai exist , nu am acest drept caci am decis eu pt îngerul meu ....
Am intrat pe zona holistica combinata cu probiotice puternice , uleiuri de tot felul ( de krill-produs de pharma ca sa nu ma acuzați ca dintr-o data m-am scrantit, probioticele sunt si ele date de medici nu de homeopați ) ...copilul a fost mai bine ...regim strict .....bineinteles hrana BIO .... analize peste analize , genetice - ce au arătat ca nu are predispoziții catre alergii .... repet : TOATE plătite de mine !!!! Daca as fi așteptat intrarea fondurilor de la casa de asigurări - copilul nu mai era ...in plus casa de asigurări NU decontează tonele de investigații făcute in Germania , Italia ... chiar si aici ....are 325 de coproculturi făcute in 3 ani si 7 luni . Toate plătite de mine !!!!
A fost cat de cat stabil pana cand a luat ca orice copil Geardia in mai anul asta ....medicii prescriu fara a tine cont de istoricul pacientului ....i s-a prescris un medicament de farmacie , eu - de buna credință L-AM CUMPĂRAT .... numai ca acest medicament pe mațele lui praf ....i-a scăzut imunitatea , brusc pneumonie - brusc antibiotic - caci doar am fost in spital in garda si a facut film pulmonar ....ia antibiotic ...am crezut ca toate se încheie aici ..... nu ....in cateva saptamâni a revenit calvarul ....malabsorbția , intestin permeabil , SIBO , Intolersnta la histamina - pt cine nu stie asta nu este o alergie ci este ACEA ALERGIE , alergie noua la orez ....
iar investigații , iar spital dupa spital , medicii Dumnezeii pe pământ - cei Vestiți la care ajungi dupa luni de zile caci ei sunt ACEI MEDICI - imi ridica din umeri ...întreb " ce diagnostic are copilul meu, caci toate cele de mai sus sunt efecte , nu cauze , efectele le-am descoperit singura citind si venind la voi si cerând sa faceti analize pt asta , asta , asta .... ?" ..." nu știm ...poate o colita atopică ..."
COLITA ATOPICĂ ?!? Pai si asta este un efect !!!! Efectele astea il fac pe copilul MEU sa poată manca 16 alimente din grupa 0 ...dupa 3 luni jumate mananca vreo 20 ...fara gluten , fara orez, fara lactate , fara ...mai nimic ....
am citit ....am umblat ....NU exista spital de Pediatrie in București in care sa nu fi fost . Nu exista specialist la care sa nu fi ajuns !
Știți domnule Dr cum este sa iti slăbească copilul in 4 zile 1 kg 800 la 3 ani si 5 luni ???? EU STIU ! Cum e sa il vezi cum cade din picioare caci nimic nu se absorbea nimic din ce manca ?!? Vorbesc la trecut caci NU medicii din spitale ma ajuta sa il tin pe linia de plutire ci oamenii cu suflet care nu au loc printre voi - Dumnezeii medicinei la care se ajunge dupa x luni ....daca mai e viu pacientul .....am ajuns sa cumpăr din laboratoare din SUA tot felul de dispozitive care sa imi faca vitamina C de un anumit fel ...ca poate nu știți : vit C este anti-histaminica iar copilul meu poate face reacție alergică - șoc - la un morcov fiert ....știți cum este sa ii gătești acum pt acum ?!? Dar sa si muncești ca sa faci bani sa plătești investigații caci statul la care cotizez de 20 de ani nu imi da nimic ?!? Iar la medicii Dumnezei te duci si deschiși usa cu...capul si ....cu ....știm cu toții cum e cand esti la mana lor ....
Se joaca ruleta rusească cu noi si copiii noștri !
REGRET ca am avut încredere si nu m-am informat !
Știți pt ce militez ?!? Pt INFORMARE : indiferent ce decizie luam , o luam asumat ! Nu OBLIGAT !!!!
Credeti ca părinții care nu isi vaccineaza copiii o fac pt ca nu ii iubesc ? Credeti ca lor le e usor ? Credeti ca ei dorm bine noaptea ? Nu ! Dar din 2 rele o alegi pe cea mai putin rea ...grija ca face o boala a copilăriei ....ei si ?
Știți ca mie nu imi poate spune nimeni cand trec toate astea si DACA trec ?!? In institutul Cantacuzino am întâlnit biologi , medici dați uitării care cu mult suflet si dăruire nu isi bat joc de analizele oamenilor ?!? Știți ca cei de acolo au găsit in analize ceea ce altii pe mult mai multi bani nu au reusit ? Iar acești medici au avut cate 4-5 luni in care nu si-au luat salariile ?!?
Voi cei care comentați doar pt a va da cu părerea .... bucurați-va ca nu sunteti in papucii miilor de parinti cu copii afectați de vaccin.
Eu SUNT părinte al unui copil afectat !!!
( fapt recunoscut de medici !!! )
Întrebare Dl Arafat : de ce le este frica medicilor sa recunoască si sa raporteze cazurile de vătămare si efecte post-vaccinare ?!?
In rest ......va doresc ceea ce eu nu am : liniște !
Multumesc !
PS- acum încerc sa fac rost de bani sa plec cu el afara sa il tratez caci statul roman pe care NOI il alegem are treaba cu ...alte lucruri , nu cu salvarea de suflete pure - de copilași !!!!"

"Concluzii !
1. Nicio persoana publica nu minte
2. Probe stiintifice incontestabile = cazurile nefericite / tragice.
Daca pt 1.5 % din populatia Romaniei (persoane homosexuale) se trag mii de sfori pt drepturile de exprimare personala,
Sa se precizeze tot in procente cazurile ESUATE de vaccinare si NOI sa tragem concluziile !
3. In momentul de fata vaccinarea inseamna EXPUNEREA bebelusului la un RISC pt a.l salva de o boala de care s.ar putea sa NU SUFERE toata viata

"Buna ziua,
va rog faceti public numarul exact de pacienti care au contractat bolile pentru care au fost vaccinati conform studiilor medicale si conform statisticilor. Va rog sa oferiti si o evaluare a numarului de cazuri cu efecte adverse produse datorita vaccinurilor si nu au fost raportate. Nu astept raspunsuri evazive nici discursuri de tip politic. Astept cifre. Multumesc frumos. Raspunsul prezentei petitii se va solutiona in termenul legal conf. art. 8 alin. (1) din Ordonanta de Guvern nr. 27/2001."

"Domnule Arafat ,cred ca stati bine mersi in scaunul dumneavoastra ,aveti copii? i-ati vaccinat ?Stiti ca in 8 ani de zile in urma nenorocitelor de vaccinuri am devenit clienta loiala farmaciilor? Stiti ca lunar cheltui mai multi bani ptr medicamente si ptr creme ptr dermatitele atopice decat pe alimente?Aveti idee ce inseamna sa stai langa un copil cu bronsita zi si noapte cu masca de aerosol pe fata (indiferent de anotimp)ani la rand ,sa adormi mergand prin casa de atatea nopti nedormite?"

"Eu am copilas care este victima vaccinarii!!! Consider ca trebuie cel putin urmat niste pasi ( analize ) inaite de a face un vaccin! N am crezut nicidata ca un vaccin ar putea s ai faca rau copilasului meu pana nu s a intamplat."

" Domnule Arafat, spuneti ca au reaparut cazuri de poliomelita din cauza parintilor care nu isi vaccineaza copiii si rata vaccinarii a scazut sub pragul de siguranta. Totusi, vaccinul nu te protejeaza pe viata, chiar pe prospect este mentionat faptul ca “Pentru dozele de rapel următoare la copii şi adulţi, o doză trebuie administrată la fiecare 5 – 10 ani.” (sursa http://www.anm.ro/_/_PRO/pro_5246_06.04.05.pdf...) Asadar, avand in vedere ca dupa ultimul vaccin din schema nationala de imunizare, adultii nu mai sunt monitorizati daca isi fac sau nu rapelul o data la 5-10 ani, putem afirma ca o foarte mare parte din populatie nu este vaccinata anti-polio. Deci rata de vaccinare este mult mai mica decat spun datele oficiale. Puteti lamuri va rog aceasta situatie?"

" Domnule doctor , inainte de toată mascarada asta cu vaccinurile, va respectam,dar acum se pare ca banii pun stapanire pe oricine si primează banu si confortul material înaintea unor vieți nevinovate , si copilul meu care a făcut vaccinul de 2 luni cu buna credință că sistemul al trebui sa ne protejeze, NU sa se omoare , acum la un an si 8 luni încă ne chinuim cu efecte ale acestuia , si zic DA este de la el , pentru ca mi-a fost confirmat de catre un medic , a cărei profesie si dedicație in a salva copiii este mai presus decât banii ce ii sunt fluturati peste nas pentru a baga parintilor pe gât toate vaccinurile astea ieftine , si zic ieftine pentru că nici măcar pentru siguranta națională pe care o tot laudati, nu sunteți capabili să o asigurați, Si se aduc vaccinurile cele mai ieftine de pe piața ... Rusine.. !!!!
De asumat nu isi asumă nimeni moartea si chinul atâtor copiii nevinovați..dar sa dați din gura si sa vă bateti cu pumnii in piept pentru banii e ușor..dar cand e vorba sa dați socoteala si pentru latura cealalta va ascundeti precum sobolanii si pasati pisica moartă de la unii la altii !!"

"Cum iti explici nenorocitule ca copilul nevaccinat nu a facut nici o boala iar cei vaccinati sunt plini de boli ... intreb si eu asa de forma pentru ca raspunsul este evident. Esti un criminal infect vandut cartelului farmaceutic."

"u AM copil victima a vaccinarii! Va luptati dvs cu societatea obtuza care imi marginalizeaza copilul? Nu prea cred! Si nici o suma de bani din lumea asta nu acopera durerea din sufletul unui parinte cand isi vede copilul distrus! NOI, cei care nu vaccinam, NU FACEM PROPAGANDA ANTIVACCINARE! Noi nu vaccinam din motive bine intemeiate, documentate si arguimentate solid. Nu suntem tractoare ca sa fim tratati la fel. Pe fond de boala autoimuna STITI macar ca ESTE INTERZIS orice vaccin?! Cu atat mai mult, copiii care provin din familii cu un astfel de istoric medical trebuie exceptati de la efectuarea acestora? Eu mi-am vaccinat primul copil si acum cheltui bani, timp, etc pentru a reabilita sanatatea lui, pentru ca "specialistii" nostri ii injecteaza pe toti fara discernamant.
REFLECTATI MAI PROFUND la acest act medical (vaccinarea) încă prea puțin înțeles de specialistii din intreaga lume, pe care vreti sa il impuneti prin propaganda ieftina a fi administrat neselectiv și fără niciun screening preliminar la milioane de copii. Sunt mult prea multi parinti cu copii vatamati in urma administrarii vaccinurilor, care isi ridica vocea si isi exprima indignarea!
Va recomand cu caldura o carte care, dupa lecturarea ei, va va da o alta perspectiva asupra acestui act care TREBUIE! sa ramana doar recomandat:
Vaccinurile si autoimunitatea
Autor(i): Yenuda Shoenfeld
Editura: Christiana
Anul aparitiei: 2016
Nr. pagini: 465 pagini
ISBN: 9789731913858
Categorii: Medicina - Sanatate, Medicina umana"

" Inainte de a afla ce componente au vaccinurile am vaccinat fiica mare. Acum are alergii.
Pe cea mijlocie am vaccinat-o la doua luni cu vaccinul antihepatita b1 plus vaccinurile de doua luni si timp de doua luni jumatate m-am chinuit cu 5 tratamente la trei doctori ca sa isi revina. Imediat dupa vaccin a facut febra 40 grade si apoi doua luni jumatate am incercat cinci tratamente si nu ii mai trecea bronsiolita si enterocolita.
Asta m-a facut sa ma informez. Cand am aflat ca bagasem in copiii mei: formadelhida, component mercur, aluminiu, bacterii virulente, celule de fetus, piure de tantari sau adn de maimuta ( toate componente ale vaccinurilor ) am inteles de unde alergia fiicei mari ( a necesitat si injectie de urgenta ) si de ubde boala celei mijlocii timp de doua luni jumatate.
Asa ca nu am mai vaccinat. Fiica mica nu are vaccinuri si nu are probleme. Perfect sanatoasa.
Nu ne obligati sa bagam otravuri in copii. Repercursiunile dupa vaccinuri noi le suportam...Sad((("

"cred că ar fi interesant să citiți despre cazul microbiologului Stefan Lanka . Acesta oferit un premiu de 100 000 de dolari pentru oricine pote să vină cu dovezi științifice valide care să demonstreze izolarea și determinarea diametrului virusului pojarului. Un student la medicina i-a trimis 6 lucrari stiintifice si a cerut banii. Lanka i-a spus 'ce mi-ai trimis nu demonstreaza existenta si izolarea si determinarea diametrului virusului de pojar', asa ca acel medic l-a dat in judecata. Initial medicul a castigat procesul - pe internet susținătorii vaccinării obligatorii au început să posteze articole multe despre 'anti-vaccinistul (nu mai era micro-biolog, ci era numit 'anti vaccinist' - pentru că a observat nereguli și a început să pună întrebări și să combată o dogmă oficială. Devenise un eretic.) Lanka care a pierdut procesul in care afirma ipoteza absurdă cum că nici nu ar exista un virus de pojar. Stefan Lanka a făcut recurs însă, pe care l-a și câștigat, iar de curând a fost dată sentința finală, Lanka a ieșit învingător în acest proces istoric. Deci e un mare semn de întrebare , care e cauza reală și care e mecanismul pojarului? Nu sunt în stare nici să demonstreze existența virusului , atunci vaccinarea împotriva la ce e?? "

"Vaccinurile sunt ineficiente, dovadă evidentă fiind epidemiile în populații hipervaccinate. Imunitatea de turmă e un concept imaginar , fara acoperire in realitate. Riscurile vaccinurilor, recunoscute chiar de producători, unele scrise si in prospect, sunt mai mari decat beneficiile, revin mai jos cu detalii. Companiile farma fac presiune prin cumpararea oficialilor si prin campanii mincinoase de presa, prin exagerarea epidemiilor anuale uzuale, prin reeducarea medicilor vaccinatori, prin realizarea unor curente artificiale de opinii prin siteuri, bloguri si postaci. Sa revenim:

1. Vaccinurile sunt implicate in etiologia si in agravarea evolutiei tuturor bolilor autoimune. Ba chiar apar sindroame autoimune noi, nemaiîntalnite, cauzate dooar de vaccinare, cum ar fi sindromul ASIA, introdus in circulatia taxonomica internationala de profesorul Yehouda Shoenfeld . Vezi aici un articol din Viata Medicală: http://www.viata-medicala.ro/*articleID_8054-dArt.html Anul acesta s-a tradus si la noi un tratat foarte interesant pe aceasta tema: "Vaccinurile si autoimunitatea"- Dr. Yehuda Shoenfeld, dr. Nancy Agmon Levin, dr. Lucija Tomljenovic. Are 400 de pagini de dovezi pe acest subiect. Pe net se gaseste prezentarea cartii si se poate comanda online: http://www.librarie.net/.../Vaccinurile-autoimunitatea...
In partea a III-a a cartii vei gasi 16 subcapitole cu tot atatea boli grave provocate strict de vaccinare.

2. Vaccinurile sunt implicate in aparitia autismului si a bolilor neurodegenerative. In jurnalele medicale internationale sunt sute de articole care arata legaturile intre acestea. Am adunat cateva (124) articole disponibile online si le-am postat aici:
https://bucovinaprofunda.wordpress.com/.../vaccinurile.../
International exista mai multe cazuri de autism si alte boli incurabile grave postvaccinale care au primit despagubiri de la corporatii farma si de la programe guvernamentale de despagubire, totul ca urmare a unor hotarari judecatoresti date instante juridice. Iată doar două cazuri: http://www.huffingtonpost.com/.../post2468343_b_2468343.html

Cu toate ca probabilitatea de a face autism (si altele) postvaccinal este recunoscuta si de unii producatori in prospecte, desi exista sute de articole si studii publicate in jurnale stiintifice respectate international care indică corectitudinea ipotezei etiologiei vaccinale a ASD, desi instante juridice au dat verdict pozitiv si pus firmele la plata despăgubirilor, aceeasi poezie absurdă "vaccinurile nu provoaca autism" este recitată de propaganda vaccinalistă si de cei seduşi de ea.

3. Corupția in sistemul medical nu se referă la 5 lei in buzunarul unei asistente, ci la proportiile globale ale unei presiuni financiare imense exercitate de big pharma asupra persoanelor din organismelor internationale si nationale ale sistemului medical global. Este rasunator cazul "pandemiei" de gripa porcina, decretata de OMS dupa ce in prealabil a modificat convenabil definitia pandemiei. Atunci Consiliul Europei a lansat o pornit o ancheta la OMS si a evidentiat o intreaga retea de infiltrati platiti de pharma privată si bugetul scandalos al OMS, care pe 2008-2009 era compus peste 75% din donatii private si parteneriate public-privat legate de corporatiile private pharma. Ancheta a fost condusă de epidemiologul german dr. Wolfgang Wodarg. Profiturile companiilor farma au fost de ordinul miliardelor de dolari in cateva luni, insemnand cresteri de până la 12 ori mai mari decat media usuală anuală, cum a fost in cazul firmei Roche. Cititi aici despre coruptia porcină globală manifestata in acest caz:
http://www.huffingtonpost.com/.../swine-flu-didnt-fly_b... sau interviul de aici: http://m.spiegel.de/international/world/a-637119.html
Acestea sunt lecturi obligatorii pentru a ințelege cum e posibil ca oficialități si universitari să afirme minciuni colosale si elucubrații enorme atunci cu aviara sau porcina si acum cu pojarul.
Pentru enormităti mai vechi citiți aici: http://m.libertatea.ro/.../aviara-ar-putea-ucide-doua... sau aici: http://m.eva.ro/.../aviara-ar-putea-ucide-doua-milioane...

Gripa si rujeola sunt in fiecare an, in fiecare an exista si mor oameni de diverse viroze care sunt banale in general, mor in special cei tarați imunitar. Cu ce este specială epidemia actuală de pojar? Nu ştiu, să-mi spuneți voi.
E bine de spus că in 2012, in condițiile in care rata de vaccinare era de peste 90% de câțiva ani, au fost 7450 de cazuri de rujeola, adică de peste 7 ori mai multe cazuri ca acum, si presa nu a făcut tămbălău ca acum. Companiile farma erau linistite ca vânzarile de vaccinuri ROR mergeau bine, azi dacă a scazut rata de vaccinare si vanzarile sunt puternic amenintate acum si pe viitor, pericolul a fost trâmbițat de la 300 de cazuri de rujeolă.

Epidemia reală este cea de panică şi cale de transmitere a acestui flagel este mass-media.
Nu se panichează nimeni că in România peste 60% din şcolile publice NU AU APĂ CURENTĂ si au WC-urile in curtea şcolii, că săracia este generalizată si cei mai multi copii sunt hrăniți cu ăinoase şi cartofi. Nu investeşte statul român in aşa ceva. Trebuie vaccinați toți copii cu produse pharma scumpe, sofisticate, toxice si cu eficiența neplauzibilă. Sunt convins ca sufletul de mamă, logica simplă si bunul simț vor invinge aceste hățişuri găunoase!"




scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri Empty Re: Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri

Mesaj  scarface Mier Dec 21, 2016 6:19 am

"Nu face nimeni campanie anti-vaccinare. Eu cel putin nu fac. Eu sunt impotriva ideii de obligativitate a vaccinurilor. Mai ales ca am avut probleme cu vaccinul de la 4 ani a baiatului meu. 3 luni de basici albe, mici si dese mai ales in locul unde a fost vaccinat si apoi razlete pe toata mana pe umar si pe gat. Iar consultul inainte de vaccinare a costat intr-o gluma spusa de doctorita de familie care a decis ca baiatul e sanatos pentru ca a ras la gluma ei. Si a refuzat sa scrie in fisa ca a avut reactie post-vaccinala. Eu acum cum dovedesc ca a fost asa? Nu mi-a dat prin cap sa pastrez reteta de la doctorita de familie si bonurile de la farmacie. Dar cred ca in arhiva ei s-o gasi acea reteta... Dvs. ati mai fi de acord sa i se mai faca copilului dvs. vreun vaccin daca ar fi avut asemenea reactii adverse (3 luni au fost acele basici)? Intre timp am aflat ca e alergic la doua tipuri de anestezii dentare (doctorul ne-a sfatuit sa-i facem un test inainte de orice interventie stomatologica). Asa ca..."

"poliomielita provocata de vaccin ... sursa OMS !!!"
http://www.who.int/csr/don/01-september-2015-polio/en/

"De ce am fost interzis de pe facebook-ul campaniei de vaccinare a MS doar pentru ca am intrebat de ce nu se fac teste alergologice inainte de vaccinare? Asta este transparenta si informarea corecta?"

"Pot sa va spun exact fiimea 17 ani nu stie ce sint antibioticcile ..fiul meu 13 ani sanatos tun ..pe la medic trece din an in pasti ...chimicale nu a baut nicci o data ..cind e racit miere de albina cu lamie...ultimul de 4 ani pediatra lui la vazut de 2 ori.....anti vaccine! Vaccinare zeeo !...am 3 copii 17 .13 respectiv 4 ani .. fara vaciinuri ..sanatosi tun ...ar trebui sii vaccinurile sa fie sa fiie transparebte ...sint anti vaccinare!"

Cititi pozitia unui imunolog, despre vaccinuri ... nu parerile unora ca arafat sau monica pop
http://cyd.ro/dr-rares-simu-medic-specialist-in-imunologie-vaccinarea-are-efecte-negative-chiar-si-asupra-unui-sistem-imunitar-sanatos/

Lui Arafat: " Întâi sa ne spuneti ce ati făcut cu Colectivul ? Ce ati făcut cu Hexipharma ? Ce ati facut cu bebelusii din Argeș ? Ce ați facut cu aia de-au murit ca le-ati făcut transfuzie cu o grupă de sange greșită ? Ce ati facut cu aia de ii mănâncă viermii in spitale ? De ce toti " bogatii " se trateaza inafara tarii ? Ce exemplu de incredere in sistemul de sănătate ne dau ? Ce ati facut cu Burnei ? Ce ati facut cu spaga ? Si lista poate continua. Până la poliomelita ne ia dracu in spitale," pe banii mei si pe muzica mea". Vaccinarea NU este obligatorie in România !"

"Copilul meu a fost vaccinat in maternitate. BCG-ul nu s-a prins. A avut icter prelungit pana la 2 luni si transaminazele marite . Cat am stat in maternitate, copilul meu era cel mai cuminte. Dupa vaccinare...dezastru. Nu dormea si plangea tot timpul. Eu am boala autoimuna si nimeni nu mi-a spus ca poate fi riscant sa vaccinez copilul. Cu ce s-a ales copilul meu in urma vaccinarii? Ce se intampla daca am fi continuat ?"

"Aveti curajul sa faceti pe pagina asta un sondaj sa vedeti cati copii au fost afectati de vaccinuri si cati nu?"

"De ce sa ma vaccinez pentru o boala pe care poate nu o sa o fac niciodata dar cu riscul ca in urma vaccinului sa capat boala respectiva?"

"Pai asa fac astia provaccin. Cand nu mai au argumente trec la injuraturi."

"Eu Am un copil care a facut reactie grava la Ror , cine ne plateste pagubele ??? Nimeni , va spun eu ."

" Și eu am copil victima a vaccinurilor! Va respect ca om și medic. La al doilea copil nu voi mai face aceleași greșeli!"

" nu ma puteti obliga in veci, sa mai vaccinez copilul care a suferit atat de mult in urma vaccinului de la 2 luni"

"EU PERSONAL AM FOST VATAMATA DE VACCINUL HPV!!!!!!!!!! Mai poti sa zici ca bebelasi care sunt vatamati sunt din en alte alte motive fictive .... in loc sa se creada pe parinte ca stie ce copil a avut inainte si dupa vaccinare. Dar EU am simtit pe pielea mea reactii numeroase adverse si fata de bebelasi vatamati eu am o voce! Norocul vostra e ca bebelasi nu au voce sa va zica in fata ce le doare."


"Buna ziua,
Numele meu este Dragostin Raluca, iar băieţelul meu, Robert, a suferit in urma vaccinarii. Vaccinul de la două luni a fost cel care a declansat dermatita atopica...cu tot ce aducea ea rău : alergii alimentare, reacţii cutanate, scarpinat, nesomn, stress, analize, medici, nopti nedormite, neputinţă si întrebarea "de ce? " . De ce noi, de ce asa, de ce am avut încredere in vaccinuri???
Suntem mulţi in situatia asta... E trist..."

"Domnule doctor copilul meu a făcut purpura trombocitopenica din cauza vaccinul ror și nimeni nu recunoaște spun doctorii ca nu știu cauza ca nu exista cauza"

"Buna ziua,stiti ca nu sunt vaccinuriAm un copil de 6 ani si 9luni si nu are vaccinul de 6ani facut.De ce oare?Va spun eu pentru ca nu existaaaaa.Toate campaniile acestea ca parintii nu vor sa isi vaccineze copiii sunt niste minciuni pentru ca statul nu are vaccinul si da vina pe parinti.Eu vreau sa îmi vaccinez copilul dar cu ce daca nu EXISTA."

"Eu,un om simplu,cu studii medicale medii,am simțit neputință,disperare,m am simțit sfarsita atunci când în urma unui vaccin mi am,, nenorocit"copilul.Noi cei care suntem victime,credeți ca existam doar pt a crea polemici?Dumneavoastră ați vrea sa trăiți,sa simțiți ce am simțit noi?Cum puteți sa afirmați asa ceva.....păcat...mai bine va abtineati de la asemenea declarații...."

"Ne înnebuniți cu epidemia de rujeola. Rujeola e aici de o grămadă de timp. Si pe vremea lui răposatul era. Si eram vaccinați toți. Tot făceam. Daca eram așa imunizați de ce făceam?"

" Copilul meu e un prematur de 26 de săptămâni cu grave probleme neurologice. Vreți sa știți ce mi s a recomandat ? Sa il vaccinez. Am făcut o pt ca am zis sa ascult medicul. Si a făcut hidrocefalie, el având o ventriculomegalie in observație. A făcut unul in fiecare luna!! Ca așa mi s a spus ca e bine ca sa ajungă cu ele la zi. Nu va puteți închipui coșmarul si chinul prin care trecem si azi!.Si alta întrebare: de ce prospectul de pe net, in romana, nu e la fel ca cel in limba engleză? Știți ca la riscuri adverse cel din limba engleză este mai....complet? Deci stați sa înțeleg. Eu daca nu mai vreau sa mi vaccinez copii trebuie sa vin cu studii si dovezi incontestabile??? Copiii părinților pe care va faceți ca nu ii auziți nu sunt dovadă suficienta?"

" Eu am un copil victima a vaccinarii, la el s-au vazut efectele imediat. Numai Dumnezeu stie ce efecte pe termen lung are vaccinarea. Nu mai faceti campanie pt ceva ce daca chiar v-ati informa ati vedea cat de daunator este. Ma bucur ca copilul meu nu a murit si nu a facut ceva mai grav. Efectele mercurului si aluminiului se stie ca sunt toxice . Sunt o mama care a acceptat vaccinarea celor 3 copiii si regret enorm ca nu m-am informat inainte. Informat cu adevarat , nu doar informatiile manipulatoare din mass media. In anii 90 si ceva au fost f multe cazuri de meningita in urma unui vaccin, dar toti tac , medicii si asistentele nu aveau voie sa spuna nimic , sa-si pastreze locul de munca. Slava Domnului ca mie care eram un copil pe vremea aceia nu mi s-a facut acel vaccin fiindca un cadru medical care lucra la spitalul de copiii vazand cate cazuri de meningita apar ,a trecut doar pe hartie ca am vaccinul facut , ca sa nu ajung si eu in urgenta cu diverse reactii adverse,cea mai comuna fiind meningita . Reactiile adverse apar, de ce nu spuneti nimic despre ele ?"

"Eu am copil vătămat în urma vaccinării. ..interesează pe cineva ???"

"Va dau drept argument cazul actorului Toni Tecuceanu despre care Ministrul Sănătății a afirmat împreună cu toată mass-media ca "a murit de gripa porcina" provocând isterie în România, iar oamenii panicați s-au dus să se vaccineze, iar ulterior s-a aflat că a murit din cauza unui virus contractat în spital. Familiei cu greu i s-a permis accesul la dosar. Deci, o bătaie de joc de la A la Z. Rușine, Ministerului Sănătății!"

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri Empty Re: Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri

Mesaj  scarface Sam Dec 24, 2016 10:48 pm

"Am o persoana in familie care ca urmare a vaccinarii antipolio a dezvoltat o encefalita de cauza autoimuna, urmata de coma profunda. Desi medical nu i se mai acorda nicio sansa, bebelusul de nici un an si-a revenit din coma. Dar sufera de un retard grav de dezvolatare fizica si intelectuala, irecuperabil. Ce decizie ati lua Dvs. cu privire la vaccinarea propriilor copii cu o astfel de istorie in familie?"

" Intrebare pt domnul dr: de ce s-a format nodul in locul vaccinului la fetita mea? Mai trece sau ramane asa? Au trecut 3 saptamani jumate de cand am vaccinat-o si se simte la fel. Multumesc."

"Cred ca daca cititi toate comentarile,o sa vedeti ca sunt multi parinti a caror copii erau sanatosi inainte de vaccin si dupa vaccinare au inceput problemele.si noi ne numaram printre ei.am fost pro vaccin pana la 6 luni cand copilul incepuse sa se simta rau.alergii multiple,urticarie cronica,am ajuns la urgenta cu el.cred ca majoritatea din cei care sunt contra ,sunt parinti care au copii ce au facut reactii adverse.nu suntem contra doar ca asa am citit pe net.vaccinurile astea dau reactii adverse despre care nimeni nu recunoaste nimic.ca nu exista studii.aiurea!nimeni nu vrea sa faca studii care sa arate cati copii sunt nenorociti din cauza lor.ar distruge industria vaccinurilor."

"cum poate trai un parinte caruia i se stinge copilul in brate de la un vaccin? vrei sa iti vorbesc de durerea mea? de urletele din toiul noptii ca imi moare copilul in brate? de fratele lui descult in pijamale care urla in parcare la miezul noptii "ajutati-ne moare fratele meu" !!!!! de ce vrei sa iti vorbesc? sa iti dea Dumnezeu toata durerea pe care eu am simtit-o sa vezi atunci sa te saturi sa mai vorbesti de ceva ce nu stii! nu zic nimanui sa nu se vacineze, fiecare pentru el sa se informeze si sa hotarasca , dar cei ca tine care vin in discutie din plictiseala sa isi dea cu parerea lor fara sa fi trait pe pielea lor durerea parintilor ai caror copii sunt mutilati de vaccin sa simta din plin durera parintilor; sa nu ti se mai usuce lacrimile pe obraji sa le simti amarul in gura zi si noapte asa cum si eu am simtit; si atunci sa vedem daca iti mai arde de postari"

"Copilul meu la vaccinul de 4l nu si a mai miscat piciorul pt 24 ore,dupa acele ora dai chin si suferinta inca vreo saptamana,febra peste 39,plansete....Daca rămânea paralizată(reactie adversă scrisa pe prospect) Doamne fereste cine răspundea pt asta??? Fiecare are dreptul de a alege,nimeni niciodata nu imi va spune ce sa ii fac (vacinuri) copilului meu..."

"Copilul meu este victima vaccinarii. Dupa vaccinul de 2 luni a facut criza de apnee. Dupa vaccinul de 4 luni, eruptie cutanata , au banuit o boala eruptiva, de fapt era dermatita, si scaune cu mult mucus, atunci a debutat alergia. Cred ca daca vorbim de evolutie ar trebui sa evoulam si la capitolul administrarea medicamentelor , vaccinului, in functie de istoricul medical al copilului, de rezultatele analizelor,atopiii ssmd. Vaccinarea pe banda , ca la animale, nu cred ca ar mai trebui sa fie promovata. Deja tari civilizate au adoptat vaccinul monovalent, vaccinarea in urma unor investigatii si luarea in serios a consultului pre vaccinare."

"Cum iti explici nenorocitule ca copilul nevaccinat nu a facut nici o boala iar cei vaccinati sunt plini de boli ... intreb si eu asa de forma pentru ca raspunsul este evident."

"eu AM copil victima a vaccinarii! Va luptati dvs cu societatea obtuza care imi marginalizeaza copilul? Nu prea cred! Si nici o suma de bani din lumea asta nu acopera durerea din sufletul unui parinte cand isi vede copilul distrus! NOI, cei care nu vaccinam, NU FACEM PROPAGANDA ANTIVACCINARE! Noi nu vaccinam din motive bine intemeiate, documentate si arguimentate solid. Nu suntem tractoare ca sa fim tratati la fel. Pe fond de boala autoimuna STITI macar ca ESTE INTERZIS orice vaccin?! Cu atat mai mult, copiii care provin din familii cu un astfel de istoric medical trebuie exceptati de la efectuarea acestora? Eu mi-am vaccinat primul copil si acum cheltui bani, timp, etc pentru a reabilita sanatatea lui, pentru ca "specialistii" nostri ii injecteaza pe toti fara discernamant.
REFLECTATI MAI PROFUND la acest act medical (vaccinarea) încă prea puțin înțeles de specialistii din intreaga lume, pe care vreti sa il impuneti prin propaganda ieftina a fi administrat neselectiv și fără niciun screening preliminar la milioane de copii. Sunt mult prea multi parinti cu copii vatamati in urma administrarii vaccinurilor, care isi ridica vocea si isi exprima indignarea!
Va recomand cu caldura o carte care, dupa lecturarea ei, va va da o alta perspectiva asupra acestui act care TREBUIE! sa ramana doar recomandat:
Vaccinurile si autoimunitatea
Autor(i): Yenuda Shoenfeld
Editura: Christiana
Anul aparitiei: 2016
Nr. pagini: 465 pagini
ISBN: 9789731913858
Categorii: Medicina - Sanatate, Medicina umana"

"Arafate cum mi am vaccinat copii s au imbolnavit si dusi la spital doctoriu au zis ca au sistemul imunitar distrus!!!! Si eu am zis sa le mai dea ceva mercur si virusi cum spui tu iar doctorii mi au spus ca vitaminele maresc imunitatea!! Cine are dreptate tu arafate sau doctorii??"

"Eu am 2 copiii victime ale vaccinarii și încă 2 nevaccinati dar perfect sănătoși
Cum garantează medicii PTR copiii mei cu probleme?
Tot eu trag cu ei
Voi vreți sa va vindeți doar vaccinurile
Știu ca este cea mai mare industrie , și se fac mulți bani, dar va rog Rămâneți conștienți și nu ne nenorociți copiii"

"Buna seara ! Am nascut gemeni ... fetita mi a murit exact la cateva ore de la vaccinare in spital si tot nu m am oprit din vaccinare . Am crezut ca a fost doar o intamplare nefericita ! Mi am vacc si baiatul exact dupa schema si a 2a zi dupa Ror a facut pneumonie , la nici o saptamana distanta alergii respiratorii , apoi au urmat alergiile alimentare si acum are ASTM ! Pana acum am ales gresit pentru copii mei , dar sunt foarte sigura ce am de facut de acum inainte , daca este nevoie o sa ii scriu copilului meu pe frunte NU MA VACCINA !!!"

" D-le Arafat, Nu ştiu de ce promovați atât de mult vaccinarea în masă a copiilor!... Probabil aveți şi dvs. un profit enorm din asta... Însă ştiu că atât eu cât şi sora mea suntem victime ale efectelor adverse ale vaccinurilor!!!!! Am suferit enorm!!! Măcar pentru copiii noştri dorim să avem puterea de a refuza orice vaccinare abuzivă!!!!"

" Domnule doctor copilul meu a făcut purpura trombocitopenica din cauza vaccinul ror și nimeni nu recunoaște spun doctorii ca nu știu cauza ca nu exista cauza"

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri Empty Re: Marturii in Facebook ale mamelor cu copii vatamati de vaccinuri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum