Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

gat uscat si usturime dimineata

2 participanți

In jos

gat uscat si usturime dimineata Empty gat uscat si usturime dimineata

Mesaj  green22 Dum Ian 10, 2010 1:13 am

Buna ziua. De vreo 2 ani in fiecare dimineata am gatul uscat si uneori simt ca ma ustura. Dupa ce beau apa sau mananc ceva imi trece, dar racesc foarte usor si de fiecare data cand ies afara si e rece, daca stau prea mult ma ustura gatul. Am fost la multi doctori dar nimeni nu ma ajuta. Am si o sinuzita si bronhopneumonie cronica. Unii spun ca imi curg din nas secretii, altii mi-au spus ca imi urca din plamani secretiile si imi irita gatul. Altii mi-au spus ca e de la refluxul gastric (am luat Omez 10 zile si tot nu mi-a trecut) Am si o subfebrilitate (37-37.3) in special seara. Iau miere in fiecare zi si singulair. Am luat o perioada si Aerius.
Am fost la un medic homeopat si mi-a dat Calcareea Carbonica (in final luam de 1000), dar nu prea a avut efect si am luat cateva luni de zile. Ce imi recomandati?

green22

Mesaje : 1
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

gat uscat si usturime dimineata Empty Re: gat uscat si usturime dimineata

Mesaj  scarface Dum Ian 10, 2010 1:23 am

Buna ziua,
homeopatia ajuta numai daca remediul se potriveste simptomelor.
Des este nevoie de mai multe remedii in functie de simptomele actuale care se tot schimba in genere si
necesita mersul la homeopat de mai multe ori. Calcarea este potrivit la ce ai tu in general, insa daca este si indicat
la simptomele acute de acum nu este clar decat prin anamneza.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mier Iun 03, 2015 4:07 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum