Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Actul daruirii

2 participanți

In jos

Actul daruirii Empty Actul daruirii

Mesaj  scarface Sam Ian 09, 2010 11:57 am

Actul daruirii

revelatie primita de la Domnul nostru Iisus de catre Don Dolindo Ruotolo, un preot neapolitan

Actul daruirii Jesusiv

Iisus vorbeste sufletului:

"De ce va lasati sa fiti nelinistiti si ametiti ? Lasati-Mi Mie grijile voastre si totul se va linisti. Adevarat va spun ca orice act adevarat si total de daruire oarba in Mine aduce efectul dorit de voi si care va va scapa de situatia plina de ghimpi in care va aflati.

A va darui Mie nu inseamna sa va speriati, sa va nelinistiti, sa disperati si dupa aceea sa ridicati o rugaciune plina de disperare catre Mine. A va darui inseamna: sa inchideti in liniste ochii sufletului pentru ca Eu Insumi sa va trec la malul celalalt
asa cum o mama isi poarta copilul care doarme.

Ceea ce va dauneaza si va aduce intr-o stare de dezordine interioara sunt de fapt gandurile, ganditul neincetat, grijile si chinuiala in credinta ca trebuie sa faceti singuri toate lucrurile.

Cate lucruri fac Eu atunci cand sufletul Mi se adreseaza cu privire la grijile sufletesti si materiale, atunci cand se uita la Mine, cand inchide ochii si spune "Iisuse, ai tu grija" si se odihneste !

Voi aveti putina putere cand va chinuiti ca sa o primiti singuri, insa aveti multa putere atunci cand rugaciunea voastra este "increderea deplina in Mine".

Va rugati la suferinta, ca sa v-o iau, insa va rugati sa v-o iau asa cum va imaginati voi. Va adresati Mie, insa doriti ca Eu sa ma adaptez ideilor voastre. Sunteti ca niste bolnavi care cereti doctorului vindecarea insa pe care o prescrieti singuri.

Nu faceti asa, ci rugati-va asa cum v-am invatat in "Tatal Nostru" -
"sfintit fie numele Tau" , adica "fi binevenit in suferinta mea"
"vie imparatia ta", adica "totul sa contribuie la imparatia Ta in noi si in lume"
"faca-se voia Ta, precum in cer asa si pe pamant", adica "procedeaza in aceasta situatie asa cum iti pare Tie mai bine pentru viata aceasta si cea eterna."

Atunci cand Imi spuneti cu adavarat "Faca-se voia ta" sau "Ai Tu grija", atunci Eu actionez cu toata atotputerea Mea si dezleg si cele mai incurcate situatii.

Si daca vezi ca raul se mareste in loc sa scada, atunci nu te nelinisti ! Inchide ochii si vorbeste cu Mine cu incredere: "Faca-se voia Ta, ai Tu grija !" Si Eu iti spun, ca voi avea grija, ca voi actiona ca un doctor si ca voi face si minuni daca este nevoie.

Daca vezi ca starea bolnavului se inrautateste nu te nelinisti, ci inchide ochii si spune" Ai Tu grija, Iisuse". Si Eu iti spun ca voi avea grija.

Grija, nelinistea si ganditul la urmari sunt impotriva daruirii. Este ca si atunci cand copiii cer de la mama sa aiba ea grija dar in acelasi timp actioneaza si ei si prin ideile si capriciile lor si deranjeaza lucrul mamei.
Inchideti ochii si lasati-va purtati de curentul milostivirii, inchideti ochii si lasati-Ma pe Mine sa lucrez, inchideti ochii si indepartati-va gandul de la viitor ca de la o ademenire. Stati in linistea Mea !

Credeti in bunatatea Mea si ca Eu va jur pe iubirea Mea, ca daca in aceasta stare imi spuneti "Isuse, ai tu grija", Eu voi avea grija din plin, va voi alina, va voi elibera, va voi conduce. Si daca Eu doresc sa va conduc pe alt drum decat cel pe care vi-l imaginati voi, atunci va voi lasa sa stiti asta.
Eu va port pe bratele Mele, caci nu exista o medicina mai vindecatoare decat actiunea iubirii Mele. Eu am grija de voi numai daca inchideti ochii.

Sunteti fara somn, vreti sa apreciati si sa cercetati totul, sa va ganditi la toate si va lasati asa in mana puterilor omenesti si chiar mai rau, pe mana oamenilor in care aveti incredere.

Acesta este lucrul care imi impiedica cuvintele si intentiile. O, cat de mult imi doresc Eu de la voi aceasta daruire, ca sa va umplu de cadoruri si cat ma intristeaza sa va vad asa de nelinistiti.

Satan este cel care va indeamna la neliniste, ca sa va scoata din sfera Mea de actiune, ca sa va daruiti initiativelor omenesti. De aceea aveti incredere numai in Mine, stati in linistea Mea, daruiti-va complet Mie.
Eu fac minuni in functie de daruirea voastra catre Mine si in functie de neincrederea voastra in Mine.
Eu va daruiesc comori de milostivire atunci cand va aflati in saracie deplina !

Atata vreme cat aveti sursele voastre de ajutor sau cautati astfel de surse va aflati pe drumul natural si mersul lucrurilor natural va fi deranjat de Satan. Nici un om care poate explica sau cantari tot nu a facut vreodata minuni, nici macar sfintii.
Actioneaza dumnezeiesc numai cine se daruieste in intregime lui Dumnezeu.

Daca vezi ca totul se incurca si mai tare vorbeste cu ochii sufletului inchis "Iisus, ai tu grija"
Si distrageti atentia caci mintea ta este ascutita si pentru tine este greu sa vezi buba si sa ai incredere in Mine.
Distrageti atentia de la tine insuti . Fa asa la toate nevoile tale. Faceti toti asa si veti vedea minuni mari, ascunse si continue.
Eu voi avea grija. Va asigur !

Rugati-va in aceast act de daruire si veti avea o mare pace si un rod mare, chiar daca Eu va daruiesc fericirea jertfei si a iubirii care vine peste suferinta.

Ti se pare imposibil ? Inchide ochii si vorbeste cu tot sufletul "IISUS, AI TU GRIJA !"
Nu iti fie frica, Eu voi avea grija. Si tu Imi vei lauda numele prin faptul ca te-ai lasat adus la smerenie.

Rugaciunea ta nu are atata valoare cat actul daruirii plina de incredere.
Amin.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Actul daruirii Empty si asa este...

Mesaj  leacuri Lun Feb 01, 2010 11:07 pm

DOMNUL A DAT, DOMNUL A LUAT, FIE NUMELE DOMNULUI IN VECI VECILOR BINECUVANTAT !
leacuri
leacuri

Mesaje : 13
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 56
Localizare : brasov

http://vindecatorul.wordpress.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum