Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange

2 participanți

In jos

Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange Empty Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange

Mesaj  scarface Vin Noi 20, 2009 2:14 am

Polidinul este o injectie care se face pentru "intarirea sistemului imunitar".
Acest "medicament" contine mai multe millioane de bacterii moarte:
Strep pyogenes, Strep viridans, Neisseria catarrhalis, Diplococcus pneumoniae, E coli, Klebsiella pneumoniae, Strep faecalis, Strep aureus.

Intr-o fiola de 10ml de Polidin sunt 45 de milioane de bacterii patogene din cele numite mai sus.

Cum sa intareasca sistemul imunitar o injectie cu 45 de milioane de bacterii moarte ?

Cum sa intareasca sistemul imunitar o injectie direct in sange cu 9 bacterii diferite, bacterii PATOGENE si care niciodata nu se gasesc la un loc in acelasi timp si cu atat mai putin ajung la un loc direct in sange ?

Cum sa intareasca sistemul imunitar o injectie cu 45 de milioane de bacterii moarte cand aceasta se da mai ales
in caz de boala, atunci cand sistemul imunitar este deja slabit ?


Cat timp ii trebuie organismului unui copil sa elimine aceasta mizerie bacteriala care este introdusa direct in sange intr-o cantitate imensa ?

Pe lunga durata, nici unui pacient nu-i va merge mai bine dupa o astfel de injectie, sau cel putin ii va merge numai aparent bine. Caci simptomele unei boli cronice dispar de indata ce apare o boala noua acuta. Injectia cu polidin
este vazuta de organism ca o boala acuta, ca o amenintare la sanatate si ca urmare la pacient ii vor disparea
pentru ceva timp simptomele vechi. Aceste vor reaparea insa dupa ce organismul a terminat de eliminat toxinele polidinului.

Polidinul este un din lucrurile complet inutile si absolut daunatoare care se fac de foarte mult timp dintr-o rutina morbida si fara judecata.
Dar care pacient stie oare din ce consta acest polidin ?
Pacientii se lasa injectati cu milioane de bacterii patogene in timp ce isi cumpara dezinfectante pentru cateva bacterii inofensive de pe acasa, ca nu cumva sa-i afacteze. Nu este absurd ?

Un alt tratament similar, insa sub forma de pastile, este "medicamentul" Bronho-vaxom, care consta tot dintr-o multime
de microbi patogeni morti. Mare-i gradina lui Dumnezeu in privinta medicinii.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Iul 29, 2011 8:15 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange Empty Deces dupa polidin

Mesaj  scarface Joi Sept 15, 2011 12:46 am

Mi-a raspuns o fata pe un alt forum cu privire la polidin:

"Stimata / stimate Scarface, aveti mare dreptate. Mama mea in varsta de numai 31 ani a plecat sanatoasa de acasa si dupa ce i s/au facut 2 injectii / polidin, cred ca sunt mai mult vaccinuri, nici nu vreau sa mai aud de ele, ea nu s/a mai intors. Dupa prima injectie, desi s/au semnalat stari de sufocare si rau general, in acelasi punct sanitar, de aceiasi angajati, i s/a mai administrat inca o injectie, ea murind in fata lor, in ora urmatoare.

A fost si a ramas cea mai cumplita tragedie a vietii mele, mai ales ca nu mai aveam alti frati sau prieteni la acea varsta de 12 ani. Dl. Nick, de care eu m/am atasat f. mult, nu a vrut sa arunce cu piatra in personalul medical din Romania, cand l-am intrebat despre asta. Oricum noi am stiut adevarul si nu am vrut sa taram pe nimeni in judecata...ce ne/ar mai fi folosit? Zilele noastre sunt in mana lui Dumnezeu.
Cu multa stima."
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange Empty Re: Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange

Mesaj  dani2 Dum Ian 13, 2013 12:47 am

Intr-adevar, un medicament fara efecte secundare e suspicios. Cunoasteti cumva insa articole publicate cu studii clinice care arata ca imunostimulatorii nespecifici pe baza de bacterii nu functioneaza ?

dani2

Mesaje : 1
Data de inscriere : 13/01/2013

Sus In jos

Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange Empty Re: Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange

Mesaj  scarface Dum Ian 13, 2013 2:23 am

Daca cineva nu isi foloseste celule celebrale la gandit nu-i folosesc nici cele mai bune studii din lume.
Studiile toate pot fi falsificate si sunt majoritatea falsificate iar argumentele aparent logice pot fi extrem de false si nelogice.
Orice om care gandeste singur isi poate da seama cu usurinta de ce o cantitate atat de imensa de bacterii moarte si diferite
nu au cum sa faca bine. Toate bacteriile nocive contin toxine si chiar daca am elimina bacteriile din ecuatie ar ramane o cantitate imensa de toxine care ar anihila orice efect benefic de la bacterii.
Necesitatea de studiile clinice arata doar ca omul nu este capabil sa gandeasca singur ci ca ii trebuie o autoritate care sa-i arate ce sa creada.
Daca iti trebuie studii clinice ca sa-ti dai seama de adevar inseamna ca inca nu te-ai apucat sa gandesti singur. Puneti neuronii la gandit si nu l-a crezut pe unul sau pe altul. Asta insa trebuie invatat caci noi de mici suntem invatati numai sa credem.
Si pt. asta e nevoie de repetare la infinit si autoritati.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange Empty Re: Despre Polidin - o mizerie bacteriala injectata in sange

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum