Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Epilepsia - o posesiune demonica?

In jos

Epilepsia - o posesiune demonica? Empty Epilepsia - o posesiune demonica?

Mesaj  gianadedu Vin Iun 12, 2015 3:21 am

Buna ziua,

De mult timp ma gandesc si cred ca mai toate bolile mentale sunt de fapt posesiuni demonice. De ce? Pentru ca oamenii aud voci, sau vad lucruri nevazute...sufera de dubla personalitate sau dedublare. Si in zilele noastre sunt tot mai multi. Stiu ca medicina le numeste doar boli psihice..insa eu vad si cred ca este mult mai mult decat atat. Asta cred ca se intampla si in cazul epilepsiilor.

De curand in familie ni s-a imbolnavit cineva de aceasta boala. Dar foarte tarziu...nu asa cum e de obicei, in copilarie..ci la maturitate (aproape 30 de ani). Felul in care se manifesta nu poate sa nu ma duca cu gandul la lunaticul din Biblie. Si cateva ore dupa criza abereaza si vorbeste de parca e alta persoana. Stiu ca medicii ar spune ca "e normal" dar nu ma pot lua dupa ei cand ei habar nu au ce e epilepsia, ce o provoaca si cum se poate vindeca.

Cunosc Noua Medicina Germana, sunt convinsa ca aceste manifestari se petrec din cauza unor anumite conflicte...dar care este legatura intre acestea si posesiunile demonice? Oare suferind anumite conflicte devanim mai vulnerabili in fata raului?

Voi ce spuneti? Cunoastepti persoane care sufera de asemenea "boli" si care au reusit sa scape? Cum?
gianadedu
gianadedu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum