Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anestezie prin acupuntura

3 participanți

In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Anestezie prin acupuntura

Mesaj  DanC Mier Feb 25, 2015 6:29 am

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  scarface Mier Feb 25, 2015 7:09 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  delideli Mier Feb 25, 2015 1:49 pm

Nu am citit decat cateva pagini, vreo 15, din aceasta carte, ca e foarte tarziu si mi se inchid ochii, dar ceea ce am citit m-a lasat "cu gura cascata' cum se zice pe romaneste. Mai citisem despre oameni care s-au vindecat cu puterea gandului, dar de asemenea anestezie facuta cu ajutorul gandului chiar cs nu am auzit..foarte foarte interesant, o sa ma intorc la lecturat cu siguranta.
Multumim pt postare!

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  scarface Mier Feb 25, 2015 2:09 pm

este buna de invatat cand ai dureri... de orice fel...mai ales pt. copii...
practic oricine poate experimenta pe o bucata din piele de la mana undeva...cand e amortita si nu simti nimic stii ca ai reusit sa te autosugestionezi
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  delideli Mier Feb 25, 2015 11:37 pm

Cu siguranta o sa incerc dupa ce termin de citit, asa cum zici tu e buna pt dureri dar vorbind de copii, poate la copii mai mari care pot sa faca autosugestie...un copil de 5 ani cum am eu fata cea mare nu cred ca reuseste sa se autosugestioneze.
Dar oricum, e foarte interesanta cartea asta. O sa imi ia cam mult timp pana reusesc sa o citesc, dar merita.

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  scarface Joi Feb 26, 2015 1:30 am

da, nu merge decat de la o anumita varsta --insa copii mici au credinta mult mai puternica, caci nu-i impiedica deloc ratiunea sau indoiala...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  delideli Joi Feb 26, 2015 5:34 am

Citeam la un moment dat ca a ajutat un copil de 6 ani sa isi foloseasca gandul...oare cum o fi facut ca totusi 6 ani nu e asa mult...si mai spunea si de pacienti in coma pe care reusea sa ii trezeasca si sa vezi cum...spunea exact asa: le programam gandul,le spuneam ceea ce trebuie sa simta. ....dar nu spune ce cuvinte folosea ca sa le programeze gandul ca ma gandeam eu, coma e ca un "somn" si dc ar fi spus exact cum proceda, puteam sa fac si eu asta in somn copilei. Seamana cumva cu terapia aia din timpul somnului. Sunt pe la pagina 90 si inca nu a spus exact cum trebuie sa procedezi...doar sa tragi tu concluzi de prin anumite fragmente. Am reusit sa fac si eu o chestie despre care spunea acolo( sa ti se umple gura cu saliva). Dar a trebuit sa zic de cateva ori, nu mi-a reusit din prima, probabil nu eram in starea aia de relaxare despre care tot vorbeste dar la fel, nu spune cum sa induci starea respectiva....oricum e foarte captivanta.
Tu ai citit cartea Scarface? Ai reusit sa amortesti mana?

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Anestezie prin acupuntura Empty Re: Anestezie prin acupuntura

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum