Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cafea 3 in 1 sau capucino

2 participanți

In jos

cafea 3 in 1 sau capucino Empty cafea 3 in 1 sau capucino

Mesaj  lizuca Dum Dec 28, 2014 9:23 am

scarface,
cu ajutorul tau am reusit sa scap de dependenta de cafea pe care nu o mai suport insa nu pot scapa de cafea ness 3 in1 sau de capucino.
presupun ca sunt la fel de nocive ca si cafeaua traditionala, insa dimineata nu sunt om in toata deplinatatea (nu sunt deloc eficienta in ceea ce fac )
pana nu imi prepar surogatul de cafea. asta implica desigur o gramada de antidepresive luate ca antidot pt. anxietate si depresie.
cu ce remediu as putea scapa de ele? am incercat cu traditionalul nux vomica insa nu a avut acelasi efect ca in cazul cafelei traditionale.
multumiri anticipate.(nu te supara te rog pe mine)

lizuca

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2014

Sus In jos

cafea 3 in 1 sau capucino Empty Re: cafea 3 in 1 sau capucino

Mesaj  scarface Dum Dec 28, 2014 10:08 am

nu exista nimic ca sa te poata ajuta la renuntarea la prostia asta decat vointa si rabdare.
Cum cofeina pune corpul intr-o stare artificiala de veghe, renuntatul la cofeina face pe o perioda de timp somnoros si obosit caci corpul are intradevar nevoie de odihna... dupa ceva timp starea asta dispare si totul devine la normal. Incepe cu renuntatul deci la weekand sau in vacante...cand nu trebuie sa lucrezi
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

cafea 3 in 1 sau capucino Empty multumiri

Mesaj  lizuca Dum Dec 28, 2014 11:11 pm

multumesc scarface.
ai dreptate vointa e cea mai importanta

lizuca

Mesaje : 16
Data de inscriere : 27/11/2014

Sus In jos

cafea 3 in 1 sau capucino Empty Re: cafea 3 in 1 sau capucino

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum