Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Oamenii care se hrănesc cu Lumină

2 participanți

In jos

Oamenii care se hrănesc cu Lumină  Empty Oamenii care se hrănesc cu Lumină

Mesaj  anty21ro Mier Dec 24, 2014 6:56 am

anty21ro
anty21ro

Mesaje : 48
Data de inscriere : 12/01/2014
Varsta : 37
Localizare : SJ

Sus In jos

Oamenii care se hrănesc cu Lumină  Empty Re: Oamenii care se hrănesc cu Lumină

Mesaj  scarface Mier Dec 24, 2014 8:00 am

Printre acei oameni nu o sa intelenesti nici un crestin adevarat...cei mai mult de acolo sunt oameni de stiinta, budisti si alte pierduti care se cred luminati.
Hrana cu "lumina" este o pacaleala.. te lasi "hranit" de duhuri negative care iti dau ele energie pe de o parte ca sa te suga si sa te posedeze si controleze ca rasplata.
Daca Dumnezeu ar fi facut asa ceva ca mod de hranire pt. oameni atunci cu siguranta ca Iisus ca Dumnezeu incarat nu ar fi mancat paine, miel, sare si nu ar fi baut vin si nu ar fi spus sa dam de mancare la saraci ci sa-i invatam cu se hraneasca cu "lumina".
Diavolul te invata totul pe dos de cum te invata Dumnezeu.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Oamenii care se hrănesc cu Lumină  Empty Re: Oamenii care se hrănesc cu Lumină

Mesaj  anty21ro Mier Dec 24, 2014 8:37 am

Nu e chiar asa, nu cred ca ati vizionat documentarul, sunt si oameni simpli care au incercat sa traiasca fara sa bea sau sa manance si au reusit. Unii dintre ei au reusit sa traiasca ani de zile doar cu apa sau lichide. De altfel, nu cred ca se potriveste numele dat documentarului, caci sunt si alte exemple de genul. Iisus a facut multe lucruri pentru ca trebuia sa le faca, sa ni le arate noua. Deci sa inteleg ca oamenii nu pot trai fara sa manance sau sa bea decat cu ajutorul diavolului? Iisus zice undeva ca "Dacă veţi avea credinţă în voi cât un grăunte de muştar, veţi zice muntelui acestuia: Mută-te de aici dincolo, şi se va muta; şi nimic nu va fi vouă cu neputinţă". Ce e mai iesit din comun, sa poti muta un munte sau sa traiesti fara sa mananci? Pentru mine e tot una. Sigur, fiecare interpreteaza cum crede. Insa nu cred ca e corect sa spunem ca cei ce pot trai fara sa manance sunt "alimentati" de cel rau.
anty21ro
anty21ro

Mesaje : 48
Data de inscriere : 12/01/2014
Varsta : 37
Localizare : SJ

Sus In jos

Oamenii care se hrănesc cu Lumină  Empty Re: Oamenii care se hrănesc cu Lumină

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum