Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cauza principala a mortii la tineri

2 participanți

In jos

Cauza principala a mortii la tineri Empty Cauza principala a mortii la tineri

Mesaj  DanC Joi Noi 13, 2014 7:33 am

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cauza principala a mortii la tineri Empty Re: Cauza principala a mortii la tineri

Mesaj  scarface Joi Noi 13, 2014 9:10 am

Avand in vedere ca 100% din cei care sufera un traumatism cranian sunt "tratati" imediat si intensiv de medicina alopataintrebarea care se naste este :
ce duce cu adevarat la moarte ? Accidentul in sine sau tratamentul medicilor?

Au fost pana acum in 2 tari diferite doua greve ale medicilor in care nu s-a lucrat o luna de zile, nici macar in sectii de urgente.
Si in acest timp mortalitatea a scazut considerabil. Medicina omoara precoce cu mult mai multi decat salveaza.
Numarul de salvati nu este cunoscut decat de Dzeu, cel de morti este insa destul de cunoscut in mare - in general, nu cu privire la traumatisme - este imens.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cauza principala a mortii la tineri Empty Re: Cauza principala a mortii la tineri

Mesaj  DanC Vin Noi 14, 2014 5:56 am

Si una si alta duce la moarte- accidentul fizic in sine cat si tratamentele cu siguranta.Tot mai des se aude despre tineri ca "a cazut jos si a murit" desi nu au facut niciodata nici un tratament.Acum 1 saptamana a murit fata unuia din cartier de la noi,de pe zi pe o zi pe alta au dus-o la spital direct in coma de la un accident vascular.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cauza principala a mortii la tineri Empty Re: Cauza principala a mortii la tineri

Mesaj  DanC Dum Noi 16, 2014 7:21 am

Ca si coincidenta mare,la 2 ore dupa ce am postat aici,am fost sunat de o firma la care ma ocup de administrarea personalului ca cineva a suferit un atac cerebral la locul de munca(m-au sunt pt adeverinta asigurat).A cazut jos si cam atat.Azi noapte l-au operat in Bucuresti,ajunsese in coma cu prognostic ff slab de supravietuire.Sansa lui a fost ca a fost dus cu elicopterul firmei direct la spital,altfel nu supravietuia.Acum si-a revenit si merge inspre bine,poate misca si vorbi.Sansa fiecaruia...restul e asa cum e ,cu opinii si pareri.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cauza principala a mortii la tineri Empty Re: Cauza principala a mortii la tineri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum