Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Revelatie de la Iisus despre rugatul la sfinti si la Maria

In jos

Revelatie de la Iisus despre rugatul la sfinti si la Maria  Empty Revelatie de la Iisus despre rugatul la sfinti si la Maria

Mesaj  scarface Mar Iun 17, 2014 11:56 am

Ave Maria!

primit de Jakob Lorber prin dicteu divin pe 26. Aprilie 1840, duminica dimineata –

Raspunsul Domnului Iisus la o intrebare legata de salutul Ave Maria si rugatul la Maria:

Uitati, datoria voastra este, a a fost si va fii in vesnicie iubirea, adica o iubire curata, dumnezeiasca, pentru Mine si in acelasi timp si pentru fratii vostrii si surorile voastre.

Dupa gradul acestei iubiri ale Mele in voi vi se va da si voua de catre Mine, Cel care este iubirea in persoana.
Voi sunteti, atunci cand ma iubiti cu toata puterea – toti copiii iubirii mele – aceea iubire care a insamantat-o si pe Maria, mama trupului meu pamantesc.

Acest trup pamantesc este insa ca un frate pentru voi si destul de puternic ca sa va suporte cu toata blandetea si rabdarea ca mici frati si surori si sa va conduca ca frati si surori maturi.

Si cine doreste sa ajunga la Tata, acela sa se intoarca catre Mine, ca la copilul preferat al Tatalui (= Iubirea), caci acesta este singurul frate adevarat pentru voi (adica Iisus), plin de cea mai mare iubire si intelepciune.
Si ca urmare nu aveti nevoie sa va duceti in legatura toate problemele si greutatile voastre la altcineva decat la Mine,

Vedeti, acest salut (Ave Maria) a venit atunci pe vremea ei ca o instiintare din cea mai inalta sfintenie a lui Dumenezeu in toata puterea duhului sau, pentru ca iubirea din Tata (= Iisus) sa va devina un adevarat frate.
(= nasterea lui Iisus, Dumnezeu in trup de om)

Acum va intrebati ce sa insemne oare acest salut ? Maria nu are nevoie de acest salut si nici nu tanjeste pentru el. Si ea stie cel mai bine dintre voi ca urechea Mea este mai ascutita ca a ei si ca ochiul Meu este mai
ager ca al ei si ca iubirea, smerenia si blandetea Mea este strivitoare in comparatie cu iubirea, smerenia si blandeata tuturor, chiar si ale tuturor duhurilor preafericite din ceruri.

Cu adevarat va spun, nestiinta si greseala voastra i-ar produce Mariei numai o mare tristete, daca Eu, din iubirea Mea mare pentru voi, nu as ascunde dorintele si rugaciunile voastre pe care le trimiteti duhurilor preafericite din cer (=Maria, „sfinti“ si toti cei care au ajuns in cer). Uitati, de aceea Eu fac aceste duhuri preafericite surde pentru aceste adulari nepotrivite si ochii lor orbi, pentru ca fericirea lor sa nu fie tulburata de marea voastra natangie.

Cine ma cauta pe Mine, de acela se va bucura si Maria si toti ceilalti sfinti. Si ei vor dori atunci sa-i slujeasca acestuia conform iubirii lui care o are pentru Mine, si din care reiese clar ce ii lipseste sau de ce are nevoie acest om.

De aceea este nefolositor ca sa se doreasca ajungerea la milostivire in afara Mea. Caci numai Eu singur sunt usa catre Tata in care locuieste si toata milostivirea.
Cine nu vine prin Mine, acela nu ajunge acolo.

Daca vreti sa va rugati cu buzele insa, atunci sunteti dea dreptul natangi sau ati fost orbiti de invatatori foarte orbi si ati fost pacaliti de alti pacaliti.

Eu v-am spus acum din Mine tot adevarul despre cum sta treaba aceasta (cu rugatul la Maria si la sfinti). Sa faceti ca atare, daca vrei sa deveniti adevarati copii ai acestui tata bun si adevarati frati ai fiului Mariei (= IIsus), care va iubeste tot asa cum ma iubiti si voi pe mine.

Amin
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum