Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

+2
floricel
DanC
6 participanți

In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  DanC Lun Mai 12, 2014 11:55 pm

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty diabet

Mesaj  floricel Mar Mai 13, 2014 1:14 am




oare cat este de adevarat daca exista cineva care a luat acest diavit il rog sa posteze aici rezultate
floricel
floricel

Mesaje : 43
Data de inscriere : 29/01/2014

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  DanC Mar Mai 13, 2014 1:56 am

Scrie foarte clar ca diavitul se ia dar alaturi de o dieta si un stil de viata sanatos.Si eu dintotdeauna sunt 100% adeptul teoriei lui,aproape toate bolile sunt de la alimentatia moderna si obiceiuri proaste:

"În urmă cu peste 40 de ani, am participat la deschiderea Insti­tutului Oncologic din Cluj şi nu erau copii cu cancer - nici de sto­mac, nici de colon! Acum, nu mai încap prin spi­tale!" Corect,in atatia ani doar alimentatia si medicamentatia (mult mai masiva si agresiva) s-a schimbat la copii.

Nu e relevant daca cineva a intrat la farmacie,a cumparat diavitul si asteapta sa se vindece ,trebuie schimbate mult mai multe.

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty diabet

Mesaj  floricel Mar Mai 13, 2014 2:11 am

da asa e am citit ca si eu m-am imbolnavit in urma cu 30 de ani cand eram un copil si pe vremea aceea nu existau atatea chimicale.
floricel
floricel

Mesaje : 43
Data de inscriere : 29/01/2014

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  DanC Mar Mai 13, 2014 2:44 am

chiar va rog cititi cu ATENTIE articolul acesta(dar si orice al articol mai ales pe teme de terapii ,altfel o sa pierdeti esenta).Nu zice nimeni ca NUMAI chimicalele sunt de vina.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  scarface Mar Mai 13, 2014 3:17 am

influenta alimentatie, in comparatie cu traumele si socurile emotionale este de neglijat !
Pe vremuri nu erau atatea griji si probleme ca azi, lumea avea servici si nu avea ziua grijei de maine,...nu exista invidie si rautate ca acum...invatati Noua medicina germana.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  DanC Mar Mai 13, 2014 3:44 am

grijile au fost inzecite pe vremea razboiului ,foametei,etc si numarul oamenilor bolnavi tot era infim mai mic.Astea cu mega stresul de azi e un moft ,vorbiti cu batranii din Ardeal sa va zica numai cum era pe vremea Austro-Ungariei sau cititi marturii.Acuma ti-e frica ca ramai fara servici de birou si trebe sa muncesti la camp si nu mai castigi sa ai bani de mers vara in concediu ''la bulgari'' ,atunci grija era ca te impusca careva pe tine si copiii tai. In fine,fiecare cu parerea lui ,eu de departe cred si sunt convins ca emotiile nu sunt cauza tuturor bolilor.
Ieri la noi pe strada copilul de 9 al unui vecin a cazut brusc(deci nu ca s-a lovit) in timp ce se juca si a murit.Nu exista trauma emotionala incat sa cazi jos mort. Deci sunt si alte cauze.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  scarface Mar Mai 13, 2014 4:22 am

da, dar pe vremuri si oamenii erau altfel. Nu se pot compara 2 generatii. Nu numai probleme sunt important ci si cei care le au. Practic doar emotia traita e importanta.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  CristianPsi Mar Mai 13, 2014 7:52 am

scarface a scris:influenta alimentatie, in comparatie cu traumele si socurile emotionale este de neglijat !
Pe vremuri nu erau atatea griji si probleme ca azi, lumea avea servici si nu avea ziua grijei de maine,...nu exista invidie si rautate ca acum

Asta e miezul ! Problema e ca nu se mai poate vedea la modul detasat ca esti prins sau nu in "joc". Cunosc multe persoane ce au impresia ca sunt in zona de "bine" cand de fapt e pe dos  Very Happy 

Sincer, nu vad sperante de a iesi din asa ceva prea curand - doar un soc mare sa indrepte gandul si spre zona de medicina energetica.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  corix Sam Feb 28, 2015 7:02 am

Un om deosebit dr Morar! Te asculta si te ajuta cu tot ce poate!

http://www.cocoon.ro/?p=4403


corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Diavit

Mesaj  Roxana Dum Mar 20, 2016 1:51 am

Sotul meu ia Diavit de aproape 2 ani.Avea glicemia in jur de 140.Nu i-a scazut foarte mult,dar se mentine intre 120 si 135,in conditiile unui regim adecvat,dar cu lipsa de miscare si cu stresul de zi cu zi...Domnul Morar este un om cu adevarat deosebit,am vorbit de cateva ori la telefon.

Roxana

Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/06/2010

Sus In jos

Prof.Dr.Roman Morar si diabetul Empty Re: Prof.Dr.Roman Morar si diabetul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum