Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

2 participanți

In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  DanC Mar Dec 17, 2013 6:11 am

http://www.stirifeldefel.ro/rechinii-sunt-singurele-animale-care-nu-se-imbolnavesc-niciodata/

O sa introduc in urarea de Anul Nou "...si sa fii sanatos ca un rechin " .Sper sa nu zica lumea ca-s nebun  Smile 
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  scarface Mar Dec 17, 2013 6:38 am

Trebuie sa invatam sa gandim inainte sa postam asa ce scriu altii. Caci hartia rabda multe..daca nu gandim un pic.
Cine naiba poate sa analizeze rechinii sa vada daca sunt bolnavi sau nu ???? As vrea sa-l vad eu pe curajosul care
raspandeste astfel de zvonuri si pe care le scrie cu siguranta de la un birou uscat.

In primul rand rechinul nu-l prea poti analiza viu ca musca, in al doilea rand sunt in apa, in al treilea rand este foarte greu ca sa vada cineva daca un peste este bolnav sau nu. Cum l-ai prins cum il faci sa sufere emotional si deci ilimbolnavesti deja.
Asa cu nimeni nu va putea sa vada vreodata daca un rechin se imbolnaveste cu adevarat sau nu.

In plus, cine a putut analiza pe viu si fara sa le afecteze toate animalele de pe lume ca sa poata deduce ca rechinii nu singurii care nu se imbolnavesc niciodata ?

Nici o stiuca sau un biban sau un guvide nu se imbolnaveste niciodata.
Nici un animal nu se imbolnaveste vreodata daca oamenii nu face greseli care ii afecteaza direct sau indirect.
Si rama care este pe undeva sub picioarele noastre este perfect sanatoasa pana cand moare.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  DanC Mar Dec 17, 2013 7:58 am

"Cine naiba poate sa analizeze rechinii sa vada daca sunt bolnavi sau nu ????" - cercetatorii britanici.
Lasand gluma la o parte sunt convins ca exista destui care fac acest lucru .Cu atata tehnologie este extrem de usor de urmarit mii de rechini consecutiv plus ca au fost inoculati in laborator cu nspe mii de substante de asta sunt si mai sigur.De altfel in engleza se gasesc n articole pe aceasta tema.
Daca v-as spune acum ce studiaza un fost coleg de-al meu in Africa(si pe ce bani!) nu m-ati crede.Asa ca mai bine ma abtin Wink Sa urmaresti rechinii in fata unui monitor daca dau coltu' sau nu e nimica pe langa ce face el .
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  scarface Mar Dec 17, 2013 8:13 am

Poti sa ne spui ca nu murim.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  DanC Mar Dec 17, 2013 8:38 am

Pai umbla prin Africa in lung si-n lat si face cam asa:vaccineaza cainii din triburi izolate .Odata l-au atacat cu sulitele niste bastinasi  Very Happy .Cauta paraziti in ganganiile din jungla africana.De exemplu ce paraziti poarta scorpionii.Se baga in toate balariile africane in numele stiintei si a cercetarii .Specializarea lui este "Parazitologia".Deci daca exista om platit sa disece scorpioni pe cateva mii de Euro plus cazare ,masa si transport sunt convins ca cineva urmareste si rechinii dupa ce ii injecteaza cu ceva si sa vada daca mor sau nu.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  scarface Mar Dec 17, 2013 12:14 pm

Da, nimic demn de laudat. Oare cine plateste asa ceva ?
Astia fac tot felul de tampenii cu astfel de paraziti. Nu mai stiu ce sa faca sa ne omoare.
Au injecat capusele cu microbi modificati (boala Lymne), acum cine stie ce mai fac cu "descoperirile" colegului tau.

In orice caz, ce sa cred eu despre biologi si oamenii de stiinta care nici macar nu stiu NIMIC despre bolile omului si cauzele lor ?
Sa ma astept acum sa stie despre bolile unui rechin ?
Nici in 100.000 de ani nu va stii medicina nimic despre rechini...si doamne ajuta, in cel mult 30 de ani nu mai va exista nici un om de stiinta.



Ultima editare efectuata de catre scarface in Mier Dec 18, 2013 11:13 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  DanC Mar Dec 17, 2013 9:57 pm

Din ce am prins asa pe langa ureche,am inteles ca mai intai faci ceva cercetare in laborator si apoi,nu am inteles prea bine cum,primesti un punctaj international care e trecut in ceva baza de date.Pe baza acestor puncte te poti inscrie la tot felul de proiecte finantate .De cine sunt finantate,asta chiar nu stiu .Omul are parte de aventura la urma-urmei  Smile 

aici cateva cercetari: http://community.frontiersin.org/people/AndreiMihalca/48630
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Rechinii nu se imbolnavesc niciodata Empty Re: Rechinii nu se imbolnavesc niciodata

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum