Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aura soma equilibrum

+2
thaisia
scarface
6 participanți

In jos

Aura soma equilibrum Empty Aura soma equilibrum

Mesaj  scarface Mier Dec 11, 2013 1:41 pm

O forma de terapie descoperita de o femeie orbita de diabet in descurs de numai 2 zile dupa niste revelatii.

O solutie apoasa si una uleioasa facute din cristale si plante se afla intr-o sticla. Se aplica in diferite zone (zone de acupuntura sau zone unde sunt chackrele) dar si privitul lor are efect.

Important este ca sa fie alese intuitiv si nu mental dupa colori si nu dupa descriere.
Ciudat ca azi ii aratam unui amic de ele si am dat click din "intamplare" chiar pe cea cu numele meu...iar amicul
a dat click exact pe sticla care i se potrivea la problemele lui si era de culoare turchiz. Si mai inainte i-am spus
ca zana mea clarvazatoare a vazut la el un remediu facut dintr-un cristal turchiz ! Ciudat...

http://www.aura-soma-harmonie.de/eqillibriumflaschen/

De la metoda cu eticheta stim ca nu trebuie neaparta cumparate astfel de remedii - mai ales ca sunt destul de scumpe 25-30 euro pe sticla - ci ajunge sa ne legam energetic de ele sau sa stam cu sticla in fata monitorului sau la celular pt. a avea efect.

Deci alegeti intuitiv, dupa culori 1-3 sticle si faceti terapie cu ele zilnic 15-30 de minute....va puteti pune poza si pe celular si va autovindecati cand aveti timp. Interesant este daca puneti copii sa aleaga sticlele !

Doamne, cate chestii folositoare mai exista pe lumea asta si noi nu stim nimic de ele !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Aura soma equilibrum Empty Re: Aura soma equilibrum

Mesaj  thaisia Dum Dec 22, 2013 5:58 am

ciudat...si adevarat!
eu am pus o poza de background cu o imagine florala pe laptopul meu, si am observat ca are efect la mai multe pesroane care ma vizitau.
de fapt gandul meu initial era sa o vad eu, sa nu-mi repet mental un anumit remediu floral, si functioneaza foarte bine...si nu stie nimeni ca eu ma tratez Smile

thaisia

Mesaje : 40
Data de inscriere : 15/01/2013

Sus In jos

Aura soma equilibrum Empty Re: Aura soma equilibrum

Mesaj  andrei Dum Dec 22, 2013 10:56 am

Si eu am ales 2 intuitiv si chiar s-au potrivit.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Aura soma equilibrum Empty Re: Aura soma equilibrum

Mesaj  DanC Dum Dec 22, 2013 9:51 pm

Eu ce am ales nu are absolut nici o treaba cu mine.Oare sa conteze faptul ca sunt acromatic?Eu nu vad nici numerele acelea pe cartoane colorate care se folosesc la testul optic .
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Aura soma equilibrum Empty Re: Aura soma equilibrum

Mesaj  lioara Dum Dec 22, 2013 11:54 pm

Am ales 68 si 96, dar nu am inteles mare lucru din ce scrie acolo si la 96 m-am uitat din nou sa vad daca nu am dat clic gresit pe ea, ca din mov s-a facut
albastra.

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Aura soma equilibrum Empty Re: Aura soma equilibrum

Mesaj  CristianPsi Lun Dec 23, 2013 12:21 am

thaisia a scris:eu am pus o poza de background cu o imagine florala pe laptopul meu, si am observat ca are efect la mai multe pesroane care ma vizitau.

e buna ideea, cred c-o preiau si eu - oricum am ca background de cand ma stiu, ceva pe nuanta de albastru deschis.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Aura soma equilibrum Empty Re: Aura soma equilibrum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum