Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

3 participanți

In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  scarface Mar Sept 17, 2013 12:48 pm

In orbirea noastra facem lucruri la care nu ne gandim daca cumva sunt bune sau rele.
Unul din aceste lucruri este gaura pt. cercei la fetite.

Pe lobul urechii se intampla sa fie o sumedenie de puncte de acupunctura legate energetic de multe organe si functii importante.
Taman acolo unde se face gaurica pt. cercei sunt foarte multe.
De la acea gurica pot aparea diverse boli si dereglari...stiu un caz evident cu stricarea vederii la un ochi...si meridianul ochiului trece pe acolo.

Copilul sanatos, mama ii face gurica, famalia se bucura ca are o fata, de parca nu ar fi fata si fara cercei si peste cateva luni
fata nu mai vede bine. Cine oare se mai gandeste ca provine de la biata gaurica ?

Acum dpdv  divin ce inseamna pusul de cercei si impodobirea ?
Nimic altceva decat o prostie care duce la multe insusiri negative printre care si patima femeilor de a sta la oglinda si de a se impodobi impreuna cu trufia si iubirea de sine care sunt cel mai mare dusman al omului si in special al unei femei.

Asa ca daca tineti la copii si sunteti crestini, lasati acest obicei pagan si de fapt satanic si tineti fetele fara cercei.
Iar la 18 ani isi pot pune singure cercei daca vor.

Nici dupa 18 ani nu ar avea nevoie...ca deh, exista si multi cercei care se prind si fara gaura si cerceii sunt ceva inutil, ca sa
nu mai vorbim de banii dati pe ei.


In plus este traumatizant pt. o fetita mica sa-i fie gaurita urechea.

Un cercel nu face o fata mai frumoasa, mai desteapta si mai cuminte si nici nu o ajuta sa fie modesta si smerita.
Si invatati fetitele de mici ca moda, statul la oglinda, podoabele si cerceii nu sunt deloc ceva bun de admirat.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Re: Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  DanC Mar Sept 17, 2013 10:31 pm

Eu sunt anti bijuterii de orice fel atat de mult incat nu port nici macar verigheta.Crede lumea ca sunt amantul nu sotul Smile Nu sunt de acord sa pretuiesti aurul si sa dai bani doar ca sa-l arati la altii,ca alt rol nu are.

Am intrebat odata pe dr Dumitrescu despre rolul intepaturilor in sensul de atingere meridiane si el zice ca nu se intampla nimic caci abordarea punctelor prin acupunctura este total diferita fata de intepaturi.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Re: Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  scarface Mar Sept 17, 2013 10:59 pm

Da, dar de unde sa stie Dr. Dumitrescu cu adevarat ce se intampla in corp ?
Una e intepatura si alta e GAURA.
Fata care mi-a atras atentia la aceste gauri este clarvazatoare si chiar ei i s-a intamplat chestia cu ochiul.

Cercuri inchise de metal ca inelele si lanturile de asemenea nu sunt sanatoase de purtat.
Femeile ar trebuie sa poarte verigheta la mana stanga iar barbatii la dreapta. Purtate invers blocheaza anumite meridiane energetice.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Re: Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  DanC Mar Sept 17, 2013 11:21 pm

Nu stie nici el nici altcineva nici macar cum functioneaza acupunctura.Informatia provine din practica personala a fiecaruia si scrierile antice lasate de vechii acupuncturisti.

Daca e valabil la ureche,e valabil si la cei cu sute de piercinguri in alte locuri?Mai ales in Germania ,capitala mondiala a tatuajelor si piercing-urilor cum mai traiesc cei cu sute de gauri si kilograme de metale in ei?Am vazut si cu 20-30 de gauri in ureche:shock: 
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Re: Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  CristianPsi Mar Sept 17, 2013 11:22 pm

Apropo de asta : pe la 23 de ani am dat gaura in ambele urechi pt cercei dar la 28 de ani deja ma saturasem plus ca nu mai simteam genu` ala de "abordare"



Se inchide totul natural ? .... evident ca-s puncte de acupunctura acolo... sa existe remedii homeo pt asa ceva ?
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Re: Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  DanC Mier Sept 18, 2013 3:41 am

Eu stiu ca se inchide natural,asa am mai auzit la fete care nu au purtat cercei o perioada.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului Empty Re: Gaurile de cercei - pot avea urmari nefavorabile sanatatii trupului si a sufletului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum