Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remediu pt. pareza si pt. cistita

2 participanți

In jos

Remediu pt. pareza si pt. cistita Empty Remediu pt. pareza si pt. cistita

Mesaj  scarface Sam Aug 31, 2013 9:58 am

Impachetari cu ceai de flori de fan pt. pareza

Se iau cateva pachete de flori de fa de la plafa si se dau in clocot intr.o oala mai mare de apa.
Cu apa aceasta se inmoaie niste prosoape si cand aceastea au ajuns la o temperatura suportabila
se impacheataza tot corpul dupa care se impacheteaza deasupra o folie de celofan si pe urma o patura.
Se tine asa pana se raceste.

Se poate repeta de catave ori. Un pacient paralizat de 7 ani s-a vindecat cu aceasta metoda.

Remediu pt. cistita.

Se ia o galeata, se incalzeste foarte tare o caramida care se pune in galeata, se urineaza peste ea
stand peste galeata astfel incat acel abur care se ridica sa intre in corp/vagin/piele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu pt. pareza si pt. cistita Empty Re: Remediu pt. pareza si pt. cistita

Mesaj  Simona79 Vin Feb 21, 2014 3:25 am

Cand am fost la manastire la Prislop la parintele Arsenie Boca in curtea manastiri o femeie a venit la mine si mi-a zis de ceaiul de fan si inca ceva dar nu mai tin minte ce mai era si mi-a zis sa o pun pe Alexia in aceel ceai de mai multe ori pt paralizie .De multe ori ma gandesc la femeia aceea si imi fac reprosuri ca de ce nu am notat formula de ceai care mi-a spus-o.Am uitat sa scriu ca mi-a zis ca ea a fost paralizata si cu aceel amestec si-a revenit .

Simona79

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Remediu pt. pareza si pt. cistita Empty Re: Remediu pt. pareza si pt. cistita

Mesaj  scarface Vin Feb 21, 2014 3:35 am

Exista multe tipuri de pareze. Insa fata ta nu are pareza. Cel putin nu dinacea din cea avuta de femeia aceea.
Cred ca daca te gandesti putin iti dai seama si singura de diferenta enorma.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu pt. pareza si pt. cistita Empty Re: Remediu pt. pareza si pt. cistita

Mesaj  Simona79 Vin Feb 21, 2014 3:40 am

Eu cred ca de aceea nu am bagat-o in seama pt nu simte-am ca aceel ceai o poate ajuta pe fiica mea .

Simona79

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Remediu pt. pareza si pt. cistita Empty Re: Remediu pt. pareza si pt. cistita

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum