Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dumnezeu si Holocaustul

2 participanți

In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  DanC Mier Iul 31, 2013 8:04 am

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Re: Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  scarface Joi Aug 15, 2013 10:41 am

Inainte de holocaust s-au intamplat timp de 6000 de ani tot felul de cruditati si atrocitatri. Chiar poporul evreu a fost 40 de ani in
detentie egipteana, 40 de ani! Femeile au fost violate bestial, copiii omoarati, oamenii tratati ca niste vite de catre egipteni. Nu numai 5 ani de razboi ci 40 de ani de suferinte. Holocaustul nu a fost nici prima si nici cea mai cruda teroare umana. Inchizitia si sclavagismul din USA au durat mult mai mult si au fost mult mai dure. Moartea rapida este o binecuvantare fata de tratamentele bestiale de care au avut parte multi detinuti si sclavi.

Rusii au lichidat sub comanda lui Lenin in special preotii intr-un mod mult mai bestial decat au facut-o vreodata nemtii. Pe urma su lichidat sub Stalin
mult mai multi decat au murit in timpul razboiului.
Nu poate nimeni sa aprecieze de ce, cand si cum intervine sau nu Dumezeu atata vreme cat nu stie nimic despre El si despre regulile dupa
care El guverneaza invizibil aceasta lume.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Re: Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  DanC Vin Aug 16, 2013 2:12 am

Sa va spun o poveste adevarata despre o familie de evrei de la noi din oras.Familia inca traieste ,parintii mei ii conosc bine.Deci doamna a fost inchisa in lagar dar a fost un fel de gardian,nu facea decat sa supravegheze celelalte femei la munca.Dar a facut exces de zel si raporta si ce auzea discutii printre femei multe fiind omorate din cauza ei.Dupa holocaust ea a fost eliberata si a trait la noi in oras.A avut o fata.Prin anii 80 fata a cunoscut un evreu cu care s-a si casatorit.Dupa nunta baiatul a dus-o in Palestina sa-i cunoasca parintii.Nu s-a mai intors,nimeni nu mai stia nimic de ea.Dupa cateva luni parintii primesc scrisoare ca fata a fost omorata iar scrisoarea era de la cativa parinti ai caror copii au fost ucizi in lagar din cauza mamei.Sotul fetei a fozt platit de acesti evrei doar sa se casatoreasca si sa duca fata acolo ca sa se razbune pe mama.Intamplarea este 100% adevarata.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Re: Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  scarface Vin Aug 16, 2013 2:47 am

Poate ca a fost invers: copiii ai caror parinti au fost ucisi in lagar.
Dar de unde stii povestea ? de la parintii fetei ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Re: Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  DanC Vin Aug 16, 2013 3:04 am

Poate sa fi fost invers cu parinti-copii daca socotesti anii.Povestea mi-au spus-o parintii mei prima data ,apoi am auzit-o si de la altii.La noi in oras cei mai in varsta stiu cu totii despre acest caz.Bunica-mea a fost mare prietena cu ei si ea a fost refugiata din Basarabia si la noi in oras cam tineau legatura cei noi veniti,imi amintesc vag de cand eram copil ca bunica-mea tinea legatura cu astfel de persoane.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Re: Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  DanC Sam Aug 17, 2013 8:44 am

Apropo de bunica-mea...Nu ma pot abtine sa nu va povestesc cum a facut ea sa devenim "evrei"pt vecini.Intr-un an de Paste niste tigani vin la noi sa ceara oua rosii.Binenteles o gasesc pe bunica-mea(-: care ce-i trece prin cap sale spuna:plecati ma de aici ca noi nu avem oua rosii ca suntem jidani!Aveam o vecina la vreo 50 m la care ii auzeam gura si cand intreba pe barbtu ei cat e ceasu.Binenteles ca a fost pe faza si va cam dati seama ca in ziua urmatoare vorbea lumea ca suntem evrei ce ne ascundem de ceva,bunica-mea fiind refugiata si de origini ca nimeni nu stia(maica-mea a fost infiata).Asta asa of topic....
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Dumnezeu si Holocaustul Empty Re: Dumnezeu si Holocaustul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum