Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Banc homeopatic

2 participanți

In jos

Banc homeopatic Empty Banc homeopatic

Mesaj  scarface Joi Iul 04, 2013 5:40 am

Pe vremea lui Ceausescu, pe teritoriul Romaniei aterizeaza fortat din cauza unei defectiuni majore  un avion care zbura catre CHina. La aterizare avionul se ciocneste de niste copaci si catva  pasageri sunt raniti. Pasagerii erau straini din mai multe tari si au fost internati  de urgenta in spital. Ceausescu a dat ordin sa fie tratati cat mai bine si sa li se indeplineasca toate dorintele ca sa faca o impresie cat mai buna in strainatate..
In spital americanul zice doctorului: „ vrea ca cel mai bun chirurg sa vina sa-mi curete si coasa ranile si sa-mi aduceti niste Havanas"

Zis si facut, cel mai bun chirurg din tara la ora aceea este adus si acesta constata ca trebuie amputat piciorul. Zis si facut, i se taie piciorul la american.

Elvetianul spune doctorului de garda: „ vrea sa-mi dati cel mai bun antibiotic care il aveti caci am infectie la piciorul ranit si vreau sa citesc "Zürcher Zeitung"". Zis si facut, i se da Gentamicina in doze serioase in urma carora dupa 2 zile omul si-a pierdut auzul la o urechea si a facut candida bucala.

Chinezul spune: "vrea ca cel mai bun acupunctor sa vina sa ma trateze". Zis si facut, vine acupunctorul, il trateaza cu ace pe chinez si dupa 2 zile acesta este vindecat.

Neamtul spune : "vreau ca cel mai bun homeopat sa vina sa ma trateze si revista Spiegel". Zis si facut, celebrul homeopat roman  Dr. Bunghtezianu este chemat sa-l trateze pe neamt. Neamtului i se dau remedii homeopate si dupa 2 zile acesta este deja sanatos.

Printre pasangerii raniti era si un roman stabilit mai demult in strainatate care, stiind cam cum stau treburile in spitalele romanesti si
nestiind de ordinul lui Ceausescu spune doctorului de garda: "Ah, eu deja ma simt foarte bine si nu-mi mai trebuie nici un tratament. Doar o sticla cu apa si sa-mi schimbati 100 de dolari as dori.

Dupa 3 zile vine Ceausescu personal in vizita la spital sa vada care
este starea pacientilor. Seful spitalului ii spune: uitati, i-am tratat pe toti cum au dorit. Americanul a vrut cel mai bun chirurg, care a venit, da a trebuit sa-i taie piciorul dar i-a salvat viata si acum este in afara oricarui pericol.

Elvetianul a vrut antibiotice, i-am dat cel mai nou antibioc facut in Elvetia.  S- a vindecat infectia dar nu stim acum de ce omul se plange de ureche si depuneri albe pe limba. O fi mancat inainte ceva stricat.

Chinezul a vrut acupunctor care i-a pus ala niste ace si acum si el este vindecat.

Neamtul a vrut medic homeopat, i-am adus pe cel mai bun medic homeopat din tara si acum este si el vindecat.

Deci toate lucrurile au mers asa cum a-ti dispus dumneavoastra.
Numai de ultimul pacient care vorbeste romaneste nu stim cum s-a vindecat, probabil ca a nu a fost  fost ranit sau a fost o autovindecare misterioasa caci nu i-am facut nici un tratament deoarece  nu a dorit decat sa schimbe niste dolari.

Ceausescu se mira de aceasta vindecare si il intreaba pe romanul  cum s-a vindecat asa de miraculos si pentru ce i-a trebuit sticla de apa si schimbatul dolarilor.

Romanul dupa ce a ascultat intrebarea a spus: pai  domnule presedinte, eu cand am vazut in prima zi ca i se taie piciorul americanului si am vazut ca neamtul suge doar niste buline de zahar si nu i se taie nici un picior i-am dat 5000 de lei  la doctorul de garda sa nu-mi faca ce i se face americanului ci sa-mi dea si mie ce ii se da nemtului, caci mai bine cu glicemia ridicata decat fara un picior.

Dar de vindecat nici eu nu va pot spune cum s-a intamplat minunea asta caci in afara bulinelor acelea de zahar de care seful spitalului dvoastra  m-a asigurat spunand ca sunt  doar "zahar gol", nu am luat nimic !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Banc homeopatic Empty Re: Banc homeopatic

Mesaj  adriana1972 Joi Iul 04, 2013 10:18 am

Smile cheers 
adriana1972
adriana1972

Mesaje : 19
Data de inscriere : 06/05/2013
Localizare : dambovita

Sus In jos

Banc homeopatic Empty Re: Banc homeopatic

Mesaj  scarface Joi Iul 04, 2013 4:31 pm

Azi m-am gandit ca nu exista nici un banc despre sau cu homeopatia..si m-am gandit sa inventez eu unul...mi-a luat cam o ora sa-l "compun" pe cel de mai sus.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Banc homeopatic Empty Re: Banc homeopatic

Mesaj  adriana1972 Joi Iul 04, 2013 10:30 pm

Foaie verde si o hartie, asta e homeopatie .Ca sa vezi dar si sa crezi remediul cum sa l alegi?SCARFACE te va ajuta doar la el de vei apela !Ai curajul sa i i scrii si sigur vei descoperii minunea de a traii .Asta asa ca i mi venii dimineata cand ma trezii sa va scriu vre o doua randuri sa va alung acele ganduri .Sa aveti o zi frumoasa ,doamne ajuta sanatoasa !!!sunny
adriana1972
adriana1972

Mesaje : 19
Data de inscriere : 06/05/2013
Localizare : dambovita

Sus In jos

Banc homeopatic Empty Re: Banc homeopatic

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum