Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Problema la dentist

2 participanți

In jos

Problema la dentist Empty Problema la dentist

Mesaj  crissty82 Lun Mai 27, 2013 9:54 am

Buna seara,

Va spun pe scurt ce am patit, iata: in urma cu o luna am mers la un medic stomatolog la mine in oras si mi-a lucrat pe canal. Aceasta a lasat acolo din greseala (s-a rupt) un ac cu care se extrag nervii din canalele dintilor. Am ajuns la operatie (rezectie apicala) in cele din urma, pt ca radacinile s-au infectat. Am inteles ca se poate face plangere la Colegiul Medicilor. As vrea sa fac chestia asta, pt ca nu e corect, nici fata de mine, nici fata de alti pacienti ai doctoritei respective. Va rog sa ma ajutati sa imi spuneti ce risc.

crissty82

Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/05/2013

Sus In jos

Problema la dentist Empty Re: Problema la dentist

Mesaj  scarface Lun Mai 27, 2013 1:09 pm

Frate, acele acelea sunt foarte foarte subtiri si se pot rupe probabil fara sa vezi. Nu e vina medicului neaparat ca se rupe un ac foarte subtire.... doar daca a vazut ca s-a rupt si nu a spus nimic o poate face vinovata, cel putin dpdv moral.
O astfel de plangere nu-ti aduce nici un avantaj. Daca ti-a trecut totul iarta si uita, asa e cel mai bine.
Oricum cati mor de pe urma tratamentelor gresite si a greselilor si nu ai ce sa le faci medicilor si tu vrei sa te plangi pt. ruperea unui ac ca firul de par.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum