Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Certificat medical în vederea vaccinării

5 participanți

In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  scarface Vin Dec 04, 2009 3:16 am

Sursa: http://www.quibono.net/index.html

Pentru părinţii copiilor din România: Înaintea vaccinării cu forţa a copilului Dumneavoastră
cereţi medicului să vă semneze următoarea declaraţie.

Certificat medical în vederea vaccinării

Eu, subsemnatul medic, declar pe proprie răspundere că

vaccinul....................................................................................................................................................................................

numele firmei producătoare a vaccinului....................................................................................

este administrat ca vaccin preventiv contra următoarelor afecţiuni contagioase: .......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

şi că nu conţine impurităţi de nici un fel.


Acest vaccin îl administrez astăzi lui :

Prenume, Nume : .....................................................................

Adresa : ...................................................................................

Data naşterii : ..........................................................................

La data administrării vaccinului, vaccinatul era sănătos, lucru de care m-am asigurat în urma unui control medical amănunţit. Asigur persoana vaccinată că nu va avea nici un fel de dureri, dereglări neurologice sau alergice.

De asemenea garantez că administrarea vaccinului este complect nepericuloasă pentru viaţa şi sănătatea vaccinatului, că nu produce daune directe sau indirecte şi că nu provoacă afecţiuni cum ar fi: paralizie, daune creerului, orbire, tuberculoză, cancer atât la locul de aplicare a vaccinului cât şi în alte părţi ale organismului vaccinatului, daune ale rinichilor, inflamaţii ale ficatului (hepatite), diabet, ş.a.m.d. cu sau fără cauzare de moarte.

Garantez de asemenea că vaccinul asigură protecţie contra afecţiunii pentru care este administrat. Dacă totuşi afecţiunea contra căruia administrez astăzi acest vaccin va apare în următoarea perioadă de timp, voi suporta şi prelua în răspunderea mea de bună voie şi fără vreo acţiune judiciară daunele provocate prin aceasta sus-numitului vaccinat.

Dacă datorită vaccinului administrat astăzi vor apare în viitor prejudicii psihice sau fizice mă oblig să preiau asupra mea în totalitate prejudiciile precum şi costurile cauzate vaccinatului sau familiei acestuia, fără a fi necesară o acţiune în instanţă din partea acestora.

Înaite de administrarea vaccinului au fost făcute cunoscute vaccinatului, părinţilor sau tutorilor acestuia, compoziţia exactă a vaccinului, toate eventualele şi posibilele efecte secundare ce pot apărea ca urmare a vaccinării şi le-a fost înmânate instrucţiunile de folosire ale preparatului, aflate în ambalajul original al acestuia.


Localitatea ................................................. Data ..................................................


Mai jos aveţi aceast certificat ca şi document pdf pentru a-l putea descărca.
http://00979.retail1.c4pserver.de/system/content/doculink/download.php?id=8
-----------------------------------------------------------------

Scarface: as dori sa vad medicul care semneaza asa ceva !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  andrei Lun Iul 19, 2010 12:27 pm

Am fost chemati sa facem vaccinul pt. TBC copilului si am spus doctorei ca refuzam. N-am intampinat nici o dificultate si ne-a spus ca nu poate sa ne oblige sa facem vreun vaccin. Pe foaia lor scriu ca parintii au refuzat vaccinul ( aparent tb. sa dea o situatie despre vaccinare mai sus ).
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  scarface Lun Iul 19, 2010 11:15 pm

Ma bucur. Deci nu este nimic obligatoriu, ci lumea crede ca este obligatoriu. Foarte bine ati facut.
La varsta asta sa vaccinezi un copil de TBC este absurd.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  andrei Lun Iul 19, 2010 11:26 pm

A fost bine ca nu au avut vaccine in maternitate din cauza ca au blocat institutul Cantacuzino ca in mod normal se facea la cateva zile si in maternitate nu ne mai intreba nimeni il faceau direct ...
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  scarface Mar Iul 20, 2010 12:21 am

Aici in spitale imediat dupa nastere se da vitamina K la bebelusi, cica in mod PROFILACTIC. Nu este un vaccin dar este o mare porcarie daunatoare copilului si absolut inutila din orice punct de vedere. Caci aceasta "vitamina" nu este o vitamina ci un medicament care coaguleaza fortat sangele distrugand astfel vene mici si capilare la bietii bebelusi obositi deja dupa nastere. Cica se da ca sa previna o eventuala sangerare la creier desi nu exista nici o sangerare, adica se da practic
absolut fara rost, mai ales ca corpul produce singur aceasta substanta cand are nevoie si numai la locul cu pricina.

Astfel bebelusii primesc doze imense de coagulator de sange, fara a avea nici o nevoie de el si aceasta substanta
coaguleaza in mod fortat cine stie ce vase de sange din inima si creier sau cine stie pe unde.
Inca o mare tampenie medicala pe care am descoperit-o acum caci nu stiam de ea inca.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty asta se da si in romania

Mesaj  corinaandra Mar Iul 20, 2010 12:37 am

din cate am auzit se da vitamina k dupa nastere si copiilor de aici din tara... pentru ca zic ei ca in cateva zile dupa nastere copiii nu au destula vitamina k si pot sangera... nu stiu daca peste tot dar in majoritatea locurilor sigur se da. mai ales in orase gen bucuresti

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  andrei Mar Iul 20, 2010 12:46 am

Aici in Craiova ma indoiesc ca dau ceva de genul asta dat fiind ca trebuie sa vi cu tot ce trebuie pentru nastere in sacosica Smile
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty si am uitat

Mesaj  corinaandra Mar Iul 20, 2010 12:47 am

Si am uitat de vitamina D- mi s-a zis ca de exemplu la copii saraci sau familiii de tigani unde stiu ca nu isi permit sau nu vor da copiiilor picaturile de vigantol li se dau vitamina D in doza mai mare nu stiu cum se numeste dar e o doza care tine 6 luni sau 1 an.... pentru siguranta... asta imediat dupa nastere.
Deci vitamina K, fier, vitamina D imediat dupa nastere... plus fenobarbital daca e prea puternic icterul, lapte praf in spital pana invata mamele sa alapteze (dar nu peste tot!) si vaccinurile din maternitate... si cred ca atat... nu mi-aduc aminte daca mai fac ceva... dar sunt destul de multe lucruri totusi pentru bebelusi

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty pai cred ca

Mesaj  corinaandra Mar Iul 20, 2010 12:48 am

pai sunt convinsa ca nu intreaba nimeni pe oameni ce vor... pentru ca toate astea se fac bebelusului cat sta in maternitate si lumea e pe principiul ca or sti doctorii mai bine ce e de facut si nu intreaba nimeni de ce ii dati aia, de ce ii dati cealalta etc.

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  andrei Mar Iul 20, 2010 1:03 am

Da, ne-a spus si noua doctora de familie de vigantol dar nu-i dam.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  steve Mar Iul 20, 2010 3:08 am


Ca sa scapati de toate aceste tratamente spitalicesti mai mult sau mai putin benefice , exista o alternativa perfect naturala ! Nu este nevoie decat de o piscina sau cada si putina apa calda , eventual o moasa !

http://www.naturalbirthandbabycare.com/birth-video.html

In al 2-lea videoclip este o mama tare haiduca ! lol!

Sunt indicate si ceva exercitii pregatitoare de tip gimnastica prenatala , potrivite fiecarei perioade si persoane in parte ! Un exemplu :

https://www.youtube.com/watch?v=kZznOp6yH3Y

steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  steve Mier Iul 21, 2010 3:54 am


Scarface am o rugaminte !

Poate muti acest mesaj la un alt topic , eventual la cel despre cezariene - ca alternativa ! Am recitit subiectul si nu prea are legatura "certificat in vederea vaccinarii " cu nasterea in apa ! Smile
Am plecat de la ideea ultimelor discutii si m-am gandit ca daca mama si copilul nu ar fii in spital nu li s-ar mai putea face tot felul de injectii sau vaccinuri ! Dar nu se potriveste subiectului !

Mersi !

steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  alexiaiuli Vin Iul 23, 2010 1:52 am

Doctorita mea de familie prescrie medicamentele cu sacosele si ti-ar face vaccinuri continuu.Are o fixatie pe Aerius,orice boala ai, iti da Aerius( cred ca are contract cu vreun distribuitor) pastile,sirop nu conteaza.Si trateaza doar simptomele fara sa caute cauza bolii sau sa se scoale de pe scaun sa te consulte.Mi-ar placea sa ii dau sa semneze un certificat in care sa isi asume raspunderea pentru vaccin.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Certificat medical în vederea vaccinării Empty Re: Certificat medical în vederea vaccinării

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum