Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

3 diete care functioneaza

2 participanți

In jos

3 diete care functioneaza Empty 3 diete care functioneaza

Mesaj  scarface Vin Apr 05, 2013 12:36 pm

Dieta 1 si 3 sunt de la o emisiune serioasa de la TV germana

Dieta 1:
Dieta de 30g grasime pe zi. Regula este sa nu mananci mai mult de 30g de grasime. Deci trebuie sa cunosti continutul de grasime sau sa te uti pe ambalaj si sa calculezi.
In rest ai voie tot ce vrei. De zahar insa nu au zis nimic. Zaharul totusi ar trebui evitat cred.
In orice o femeie de 160 kg a slabit 57 de kg in 7 luni pt. prima oara in viata dupa ce a incercat zeci de diete.
Ma gandesc ca grasimea e atat de necesara corpului incat daca lipseste din mancare corpul este silit sa topeasca rezervele.

Dieta 2 pt. slabit
Mancarea se mesteca foarte foarte foarte mult. Slabesti de la sine si nu mai ai pofta de mancare nesanatoasa.


Dieta 3 pt. diabetici
Numai dimineata ai voie ceva paine si carbohidrati, in rest deloc. Seara fructele sunt tabu.
Este nevoie de mult mai putina insulina si se slabeste cu metoda asta, in somn se slabeste..
Doctorul care o practica si recomanda are succes mari la pacienti. In rest nu interzice nici un aliment.






scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

3 diete care functioneaza Empty Re: 3 diete care functioneaza

Mesaj  gianadedu Joi Apr 24, 2014 7:06 am

Dieta cu numarul 3 o tin eu de mai bine de 3 luni. Am slabit deja 7 kg asa si inca merge acul cantarului in jos. Mai sunt perioade cand stagneaza scaderea, dar e normal..nu imi fac griji. Insa nu mananc paine alba deloc, doar crackers din faina integrala si tarate si doar dimineata. In rest mananc normal dar fara carbohidrati. Fructele doar la gustarea de la 11.

Eu am cunoscut-o cu numele de "dieta Montignac".
gianadedu
gianadedu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare
» diete

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum