Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Viermi intestinali si remedii homeopate

2 participanți

In jos

Viermi intestinali si remedii homeopate Empty Viermi intestinali si remedii homeopate

Mesaj  scarface Vin Feb 08, 2013 5:38 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Viermi intestinali si remedii homeopate Empty paraziti intestinali la un copil de 4 ani si 5 luni

Mesaj  istrateirinacristina Lun Apr 01, 2013 2:25 am

buna ziua!am o fetita de 4 ani si 5 luni si banuiesc,ca are paraziti intestinali,mentionez ca intr-un an nu a luat deloc in greutate,se mentine constant la 15,5 kg,cu toate ca se alimenteaza corespunzator.puteti va rog sa imi recomandati niste remedii homeopate,va rog sa nu ma indrumati spre un cabinet,deoarece avem o situatie destul de dificila,care nu ne permite acest lucru.va multumesc!

istrateirinacristina

Mesaje : 2
Data de inscriere : 01/04/2013
Varsta : 44
Localizare : timisoara

Sus In jos

Viermi intestinali si remedii homeopate Empty Re: Viermi intestinali si remedii homeopate

Mesaj  scarface Lun Apr 01, 2013 9:25 am

Numai faptul ca cineva nu ia in greutate nu este ceva sigur pentru diagnoza de paraziti. Mai exista si alte simptome ?
Dorinta de lapte, scarpinat la fund sau nas, dureri in ficat, cearcane, apetit marit, analize ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Viermi intestinali si remedii homeopate Empty buna seara!

Mesaj  istrateirinacristina Lun Apr 01, 2013 9:49 am

are cearcane,pofta de lapte,de dulciuri si se scarpina la nas destul de des,de dureri la ficat nu s-a plans inca.

istrateirinacristina

Mesaje : 2
Data de inscriere : 01/04/2013
Varsta : 44
Localizare : timisoara

Sus In jos

Viermi intestinali si remedii homeopate Empty Re: Viermi intestinali si remedii homeopate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum