Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intrebare legata de enurezis pentru scarface

2 participanți

In jos

Intrebare legata de enurezis pentru scarface Empty Intrebare legata de enurezis pentru scarface

Mesaj  MamideIngerasi Mar Feb 05, 2013 12:09 am

Buna ziua

Am un baietel de 7 ani care are enurezis nocturn primar. Il tratez homeopat de la varsta de 9 luni, dar aceasta problema nu s-a rezolvat inca.
De 2 luni am apelat si la tratament cu remedii Bach. Va pot trimite schema de tratament, deoarece chiar nu stiu ce sa mai fac.
Am fost si la medici alopati, de unde am diverse diagnostice: fie dereglarea fazelor somnului ( tratament cu fenobarbital si cofeina) fie cu hormoni antidiuretici. Am asteptat insa cu speranta s iincredere in Dumnezeu ca aceasta afectiune va fi tratata mai bland, dar nu stiu daca nu gresesc, si apoi va fi prea tarziu. Deja incep perioadele taberelor scolare, iar baietelul meu nu poate participa. La gradinita ii era teama sa adoarma la pranz, ca nu cumva sa nu se scape pe el....chiar nu as vrea sa se simta exclus.

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat.
Va multumesc din suflet.


MamideIngerasi

Mesaje : 2
Data de inscriere : 04/02/2013

Sus In jos

Intrebare legata de enurezis pentru scarface Empty Re: Intrebare legata de enurezis pentru scarface

Mesaj  MamideIngerasi Vin Mar 08, 2013 3:59 am

Chiar nu ati vazut mesajul meu? Astept si eu un sfat...de ceva vreme...

Multumesc frumos

MamideIngerasi

Mesaje : 2
Data de inscriere : 04/02/2013

Sus In jos

Intrebare legata de enurezis pentru scarface Empty Re: Intrebare legata de enurezis pentru scarface

Mesaj  scarface Vin Mar 08, 2013 6:02 am

nu am vazut...des unele mesaje nu le arata ca fiind noi..sau nu le vad eu ..sau uit
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Intrebare legata de enurezis pentru scarface Empty Re: Intrebare legata de enurezis pentru scarface

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum