Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Constipatie fetita 1 an si 10 luni

2 participanți

In jos

Constipatie fetita 1 an si 10 luni Empty Constipatie fetita 1 an si 10 luni

Mesaj  eugen.zaharia Mar Ian 22, 2013 2:23 pm

Buna seara,
Sint Eugen din Bucuresti am 36 de ani.
Va rog din suflet sa ne ajutati cu un remediu pentru fetita noastra Anastasia de 1 an si 10 luni care de 7 luni sufera de constipatie.
Va relatez despre acest chin:
- Nu stie sa faca la olita, face in pozitia in picioare putin aplecat si cu picioarele incordate
- reuseste foarte greu sa aibe scaun si atunci cind face, face putin
- a avut scaune foarte groase ca si marime si a suferit si o fisura anala
- se screme de multe ori pe zi pina transpira dar fara rezultat

Am fost la doctori, ne au spus ca are colonul marit am tinut regim, fibre, etc, dar fara rezultat sau cu rezultate temporare.
Am luat medicamente: debirdat, lactoza, microclisme cu glicerina, supozitoare cu glicerina.
Mi se rupe inima cind imi vad copilul bolnav var rog din suflet sa ne ajutati sintem disperati.
Va multumim anticipat.

eugen.zaharia

Mesaje : 1
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Constipatie fetita 1 an si 10 luni Empty Re: Constipatie fetita 1 an si 10 luni

Mesaj  vioi Vin Feb 22, 2013 9:42 am

buna seara
noi am avut astfel de probleme cand am renuntat la pampers,in momentul in care il trecea nu voia sa faca daca nu avea pampersul...am reusit odata sa-l las sa faca pe jos...cand a vazut caca cred ca s-a speriat pt ca statea nemiscat si se uita la el....cu greu am reusit sa-l convinga sa foloseasca wc,olita nu am acceptato...ne-a trecut cu un sirop de preune uscate de la plafar...pe noi debridatul mai tare ne-a constipat

vioi

Mesaje : 6
Data de inscriere : 21/02/2013

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum