Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutuism cronic

2 participanți

In jos

Tutuism cronic Empty Tutuism cronic

Mesaj  scarface Dum Ian 20, 2013 1:16 pm

Acum 2 zile m-a acostat un tip pe messenger ..nu stiu ce vroia de fapt, ajutor sau cauta pe cineva cu care sa se certe.
Nici nu am schimbat 3 propozitii simple cu el ca tipul - un barbat de 62 de ani - s-a si suparat crancen pe mine si a inceput sa ma faca "vaca " si dupa ce i-am spus ca nu am uger mi-a zis ca sunt lipsit de bun simt fiindca ... am indraznit sa-l tutuiesc. Era atat de ofticat incat ca m-a si amenintat ca ma cauta sa ma bata prin "tata" tara (si probabil si lumea intreaga) fiindca am indrazbit sa-i spun "tu". Probabil acest om nu ar trai in tarile anglofone nici sa-l faci milionar, caci acolo nu exista "dvoastra".
E totusi ciudat sa vorbesti cu un singur om si sa te adresezi la plural, ca si cum ar fi o gasca intreaga !

Cred ca suferea de tutuism cronic nenea asta sau de o forma de aroganta mai rara. Acum cred ca vor mai trece cateva decenii bune pana mai apare vreunul sa-l ajute. Deh, omul cu gura lui si-o face uneori.
Nu pot sa ma opresc sa-l mai jignesc o data: bai tu ! Te tut in tutu tuti !

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Tutuism cronic Empty Re: Tutuism cronic

Mesaj  CristianPsi Dum Ian 20, 2013 8:31 pm

Laughing
Adevaru` e ca si eu initial aveam tendinta sa-ti zic domnule caci nu-ti cunosc varsta reala dar na imi pare total nepotrivit cum suna "domnule Scarface" Smile
Dar defularile lu` nenea de 62 de ani sunt simpatice Cool
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum