Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

femeia

+4
corinaandra
DanC
scarface
flor80
8 participanți

In jos

femeia  Empty femeia

Mesaj  flor80 Lun Dec 17, 2012 8:45 am

Nu inteleg de ce considera biserica ca femeia la cilclu este o fiinta murdara.



flor80

Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/05/2012

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  scarface Lun Dec 17, 2012 11:30 am

Depinde ce intelegi prin biserica !

1. Biserica = preotii, oamenii
2  Biserica, cea adevarata = Dumnezeu

Nu stiu inca daca Moise a primit de la Dzeu aceasta recomandare sau e doar inventia oamenilor insa sangele eliminat de femei la menstruatie contine si toxine si anumite substante care au influenta spirituala si este posibil ca din cauza asta sa fie asa. Dar nu e vorba de a fi "murdare" ci doar de un efect energetic, invizibil pt. rational.

Daca e doar inventia oamenilor nu trebuie sa te miri: rugatul la icoane, la sfinti, divinizarea Mariei, citirea acatistelor, spovedania, maslul, botezul, autonumirea preotilor ca uneltele lui Dzeu, faptul ca Petru a stat in Roma si a infiintat acolo Biserica , declararea a oamnilor ca fiind sfinti , inchizitia, si inca multe alte "minunatii" sunt tot inventiile oamenilor din "biserica."

Omul mereu greseste, mai ales cel ce se crede unealta directa si nemijlocita a lui Dzeu.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Mai 26, 2015 7:35 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  DanC Lun Dec 17, 2012 10:24 pm

Este legat de interpretare si de la preot la preot, iar parerile sunt impartite.In Vechiul Testament se spune ca este sustinuta ideea,dar nu si in Noul Testament.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

femeia  Empty re:

Mesaj  corinaandra Mier Dec 19, 2012 11:20 am

eu cred ca vine de la faptul ca mai demult, femeile nu puteau folosi mijloace moderne de a nu se murdari in timpul ciclului si daca intrau in biserici riscau sa murdareasca de sange locurile prin care treceau.... deci legat de curatenie in acest sens cred ca este...

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  CristianPsi Mier Dec 19, 2012 5:28 pm

Din cate stiu multe femei inca mai leaga cu sange provenit din menstruatie barbati ce "tre`" sa fie "orbiti" doar de ele. Sunt mai multe detalii dar nu voi detalia, oricum in mare asta imi amintesc ca se face/facea cu acest sange.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  raluca Sam Dec 22, 2012 12:57 pm

Doamne fereste Cristian,cum poti sa crezi asa ceva,sau poate nu.Mai mare succes ar avea daca l-ar lega de un copac lol! Dar si daca scapa si o prinde Basketball

raluca

Mesaje : 29
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  CristianPsi Dum Dec 23, 2012 1:49 am

Raluca, lucrurile stau cam asa : dupa revolutie in nebunia de carti socante aparute pe ici pe colo, au existat la un moment, cumva scapate din "context" cateva aparitii despre vrajitorie tiganeasca si nu numai. Am avut ocazia sa pun mana pe acele carti iar initial nu am crezut, cu timpul insa m-am informat mai in detaliu iar in momentul de fata, Da, cred cu tarie in anumite "trucuri" energetice facute de femei, caci ele detin suprematia pe linia de vrajitorie neagra dupa a mea parere datorita faptul ca "stocarea" de energie grea se face altfel prin insusi natura orgasmului pana la urma. De aceea nici n-am vrut sa detaliez exact cum se face cu sangele provenit din menstruatie pt a lega caci nu vad rostu` pe acest forum. Dar nah n-am zis ca oricine poate fi legat, insa exista tinte oricand.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  flor80 Mar Feb 26, 2013 12:03 pm

S-a postat aici pe forum un interviu cu Valentina Garlea care are capacitatea de clarviziune si vede dincolo de materie si s-a discutat acolo ceva despre acest subiect.
Redau din ceea ce zice Valentina:

-cand femeia e pe ciclu aura e foarte urata, de acea nu i se va saruta mana fiindca se preia direct energia negativa.
"Acea persoana care a pupat mana persoanei pe ciclu se duce nauca si umbla ca beat"

flor80

Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/05/2012

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  scarface Mar Feb 26, 2013 12:06 pm

Oare ce se intampla daca barbatul face sex cu femeia la menstra daca deja pupatul il nauceste asa ??? Very Happy
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  flor80 Mar Feb 26, 2013 12:19 pm

daca face asta probabil a baut ceva inainte Smile

flor80

Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/05/2012

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  thaisia Mier Feb 27, 2013 3:05 am

Nu prea cred aceasta teorie. Sunt convinsa ca multe si-au pupat sotii, sau copiii, sau apropiatii in aceasta perioada si nu au patit nimic.

thaisia

Mesaje : 40
Data de inscriere : 15/01/2013

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  scarface Mier Feb 27, 2013 4:32 am

Problema este ca multe chestii nu le cunoastem, cu atat mai putin crede, insa Valentina nu spune nici o teorie, ea spune doar ce vede pe plan energetic.
Si din ce am citit eu pana acum cu cunoasterea mea, sunt adevarate (ce vede, nu ce interpreteaza altii din ele...)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  DanC Mier Feb 27, 2013 5:14 am

"de acea nu i se va saruta mana fiindca se preia direct energia negativa " e vorba doar de mana? Smile Nu stiu zau cine mai pupa maini in ziua de azi.Chiar serios intreb pe cei care au citit mai pe larg ,e o chestie legata doar de mana?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  Mada lina Mar Mai 26, 2015 6:43 am

Evident ca se mai pupa mana unei femei si in anul 2015. De ex. in intalnirile protocolare, de business. Sunt barbati care cedeaza locul daca femeia doreste sa se aseze, deschide usa la intrare ca femeia sa intre prima.

Mada lina

Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/05/2015

Sus In jos

femeia  Empty Re: femeia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum