Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste

3 participanți

In jos

Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste Empty Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste

Mesaj  scarface Vin Sept 07, 2012 12:06 pm

Copii decedati trupeste (in lumea de apoi)

Revelatie tradusa din cartea lui Franz Schumi 1905 "Hristos si biserica".
(Schumi a primit revelatiile prin dicteu divin de la Iisus, ca si Lorber si alti alesi)

Tatal Iisus ne invata ce se intampla in lumea de apoi cu copii botezati si nebotezati care mor prematur.

"Unii parinti sunt foarte tristi si de neconsolat atunci cand le mor copiii, in special cei carora copiii le mor la nastere sau inainte de botez, caci ei cred in ceea ce spune (gresit) biserica si anume ca copiii nebotezati ar fi exclusi de la fericirea eterna si trebuie sa traiasca viata din lumea de apoi in intuneric.

Deja cu putina ratiune se poate vedea ca un astfel de lucru este imposibil caci Eu, ca iubirea vesnica, sa pedepsesc un copil nevinovat care nu a putut pacatui nici in trupul mamei si nici in afara ei si acest lucru contrazice intelpciunea divina.

Insa preotimea a prostit atat de mult poporul inca acesta nu mai poate gandi singur si trage concluzii, caci dupa dogmele preotimii acest lucru este un pacat caci numai preotimea are dreptul la explicatii legate de duhul sfant si lucruri spirituale si numai "papa sfant" din Roma poate explica sfanta scriptura.

Aceste afirmatii sunt deci neadevarate si au au fost impuse pentru ca poporul sa depinde de preotime, sa il plateasca bine pentr indobitocirea si insclavagirea acestuia astfel incat sa traiasca bine si sa fie indopiati fara griji.
Bun, atata vreme cat poporul tolereaza benevol acest lucru, Eu voi permite ca poporul sa fie jupui material si spiritual. Insa intr-o zi o sa se sature si ei de preotimea aceasta lacoma.

Dupa aceasta introducere sa ne intoarcem insa la treaba noastra: din cele scrise mai sus (in alte capitole), atiu
vazut ca este absolut indiferent daca cineva este botezat sau nu si ca botezul cu apa este doar o ceremonie goala,
si care nici nu ajuta dar nici nu dauneaza. De aceea in lumea duhurilor nu conteaza daca intra un ocpil botezat sau nu.

Cand moare un (copil cu tupul), acesta este luat in grija in lumea de dincolo ca si pe pamant si trebuie sa creasca de la mic la mare, ca si pe pamant. Ingrijotorii lui sunt intotdeauna duhuri avansate (luminate) inrudite prin sange.
Daca in rudele de sange nu exista duhuri avansate, atunci se gasesc prieteni, cunoscuti sau straini care iubesc copiii si carora le place sa aiba grija de ei. Insa acestia sunt raspunzatori pentru o ingrijire si educatie corecta si nu au voie sa isi neglijeze indatoririle in nici un fel, astfel isi pierd pozitia si cad in jos (la un nivel mai inferior in directia iad).

Copilului nu trebuie sa-i lipseasca nimic din ceea ce este prescris ca edicatie si ingrijire si din cauza ca ingrijitorii insasi sunt spirite inalte sau foarte inalte si orice raspund de orice greseala facuta, va puteti da seama singuri ca copii sunt ingrijiti si educati cu mult mai bine in lumea de apoi decat stiti voi sa o faceti.

Copii raman intr-o astfel de ingrijire pana la varsta de 7 ani. Toti copii traiesc mai departe, chiar si cei care
de abia au ajuns in stadiul de embrion, caci nu carnea ajunge in lumea de apoi, ci numai sufletul, insa acesta este de natura spirituala si este complet dezvoltat la conceptia copilului si tot asa cum un corp material este nascut complet dezvoltat, iar sufletul este cel care construieste corpul material dupa forma acestuia ( deci a sufletului).

Sufletul este construit de duhul lui Dumnezeu tot asa cum trupul este construit de suflet si duhul lui Dumnezeu ii da inteligenta si vointa ca sa construiasca trupul ca o locuinta si instrument pentru trupul spirituial.

De aceea ajung in lumea de apoi si sufletele copiilor avortati si acestia sunt ingrijiti la fel. De aceea va puteti dea seama cate milioane de crime au fost facute asupra copiilor de mamele nestiutoare.

Dein anul 7 pana in anul 14 copii trebuie sa mearga la scoala unde sunt invatati toate stiintele la un nivel mult mai mare decat toate stiintele lumesti la un loc si acest lucru se intampla practic si vizuial si nu ca invatatura pe de rost, de papagal asa cum este facuta in scolile lumesti.

Ca urmare un copil este dupa absolvirea scolii in lumea de apoi mai inteligent decat toti profesorii lumii luati la un loc si acest lucru este valabil si pentru baieti si pentru fete.

Dupa 14 ani se termina cu invatatul si atunci Eu, ca Tatal spiritual ma prezint lor pentru prima data si ma arat lor in iubirea Mea parinteasca.

Dupa asta copii ajung in paradisul inferior (primul, sunt 3 in total) in care viata este mai lumeasca, mai similara cu cea de pe pamant si copilul vede si bine si rau.

Aici incepe scoala vietii dar care sta mereu sub supravegherea educatorilor si in care se arata cum invata mai departe copilul invataturile bune.

In general toti copii trec cu bine prin aceasta scoala si trec dupa catva ani in paradisul mijlociu si pe urma tot asa in paradisul superior, care este si zona dinaintea cerului.
Daca au invatat destula iubire, smerenie si alte virturi atunci ajung in primul cer caci prin aceasta au ajuns la prima
renastere spirituiala (sunt doua).

In paradisul superior un copil Ma vede din cand in cand, in primul si al doilea cer insa Ma vede foarte des.
Daca copilul a ajuns si la stadiul celei a doua renasteri spirituale atunci cariera lui spirituala este indeplinta si atunci ajunge in cerul superior, cerul iubirii, numit si Noul Ierusalim. Daca a ajuns la acest nivel, omul este supra fericit caci locuieste ca copilul Meu mereu in preajma Mea, lucru care reprezinta cel mai mare nivel de bucurie si fericire.

Ca sa ajunga in cerul superior copii au nevoie de mai multi ani, in general se ajunge acolo intre 20 si 30 de ani.

Atunci cand ajunge in acest cer i se restituie intreaga memorie dinaintea vietii de pe pamant si atunci stie pe ce planete a trait deja, cat de des, unde s-a incarnat pe pamant, adica va sti de cate ori a trait si a murit deja ca om.

Atunci isi va aminti perfect de toate si se va intalni din nou cu cei care i-au fost dragi pe pamant. Este suprafericit
caci acum este dotat ca si Dumnezeu cu toata intelpciunea si toata cunasterea, cu toate darurile si fericirile cerului iubirii.

Vedeti, aceasta este soarta copiilor care au murit prematur si deci nu este deloc asa cum spune preotimea ca daca nu sunt botezati mor nefericiti. De aceea lasti preotimea in pace si veniti la scoala Mea spirituala, la Tatal vostru Iisus
si atunci nu va vor lipsi clipele fericite si binecuvantate.

Amin !"
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste Empty Ce se intampla cu copii care mor inainte de nastere?

Mesaj  carnaval Dum Mai 08, 2016 9:46 pm

Ce se intampla cu copiii care mor in pantecul mamei? am avut o sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani, ne doream copilasul..se considera pacat la fel de mare ca si avortul?

carnaval

Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/11/2014
Varsta : 44

Sus In jos

Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste Empty Ascunderea adevarului

Mesaj  ioancalator Mier Mai 11, 2016 4:11 am

Preotii mi se par artisti in ascunderea adevarului biblic !

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste Empty Re: Ce se intampla cu copii dupa ce mor trupeste

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum