Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri

2 participanți

In jos

Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri Empty Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri

Mesaj  scarface Mar Iul 17, 2012 5:21 am

Vaccinarea populatiei a inceput in 1794 cu vaccinul contra vaccinozei, a unei boli care aparea de fapt la vaci, de aceea si numele de "vaccin".
Edward Jenner a fost cel care a inventat aceasta metoda satanica cu idea ca omul nu se imbolnaveste decat o singura data in viata de vaccinoza si daca face o data boala aceasta, nu se va mai imbolnavi niciodata. Insa era o idee gresita din start ca boala inseamna distrugere si slabire si cine se imbolnaveste de la o vaca este slab deja si se va slabi si mai mult de pe urma bolii.
"Imunizare" nu exista in realitate la nici o boala iar bolile de copii nu sunt boli in sine ci doar mecanisme de curatire a corpului si de aceea apar de regula numai o data iara daca corpul nu reuseste sa se curete dintr-o data mai apar o data.

Inocularea cu microbul vaccinozei se facea la inceput printr-o taietura pe dosul mainii care se infecta ulterior cu secretia unei vaci bolnave. In Grecia se punea secretia in nasul omului sanatos, in India se taia o cruce pe piept care se infecta.

Insa ce inseamna atunci vaccinarea ? Nu inseamna nimic altceva decat o imbolnavire fortata, artificiala, o expunerea a tuturor oamenilor la agenti patogeni caci este evident ca nu toti au vaci, nu toti au contact cu vacile bolnave si nu toate vacile se imbolnavesc. Vaccinarea deci a insemnat imprastirea unei molimi in mod fortat, inocularea bolii in oamenii sanatosi.
Ideea in sine este satanica si ca urmare si fructele ei nu pot fi altfel, ma intreb acum cate mii de boli s-au nascut din aceasta vaccinoza inoculata tututor acum cateva secole.

Cea mai buna dovada a prostiei acestui medic si a celor care i-au urmat calea satanica se vede deja in propria famile a acestui medic. Baiatul lui Jenner, vaccinat de tatal sarguncios, devine retardat psihic de pe urma vaccinului si moare la 21 de tuberculoza. Jenner insusi se hotaraste sa nu-si mai vaccineze al doilea copil.

In 1977, dupa 183 de ani in care au fost imbolnaviti artificial si intentionat miliarde de oameni si sute de generatii, vaccinoza este declarata oficial de WHO ca fiind invinsa un bucatar din Somalia - Ali Maow Malin - este prezentat in toate ziarele lumii e ca fiind ultimul om cu vaccinoza.

Bineinteles, ca totul este doar o mare propaganda mincinoasa pentru vaccine astfel incat lumea sa creada ca intradevar pot eradica o boala.
Insa un lucru este omis in reportaje: acest bucatar a facut vaccinoza dup ace a fostvaccinat si nu pe cale naturala !
In plus multe alte boli – de exmeplu ciuma sau lepra , ori au disparut ori s-au diminuat tot atat de considerabil ca cum ar fi fost indepartate prin vaccinare. Si asta faca nici un vaccin si miliadre de dolari investiti in campanii de vaccinare.

Viata si realitatea ne arata ca multe epidemii si boli dispare de la sine si ca cele pentru care este vaccinata populatia cresc in ciuda vaccinarilor.
Daca luam tubeculoza ca anti-exemplu, aceasta este in mare crestere de mult timp, desi orice copil este vaccinat de TBC chiar imediat dupa nastere (vaccinul BGC), deci efectul vaccinului este invers decat cel scontat. Este deci normal sa creasca rata de TBC in lume daca bagam boala in orice copil din primele zile dupa nastere !

Inceputa cu un esec si un deces si terminata cu o minciuna, istoria primului vaccin ne arata prostia si rautatea celor care ne-au bagat vaccinele cu forta pe gat. Desi si-a ucis propriul fiu prin inocularea prosteasca a patogenilor unei vaci bolnave (bolnava tot din cauza prostiei omenesti), Jenner va continua sa lucreze la vaccinuri. Si desi bucatarul somalez a fost imbolnavit tocmai de vaccin – ca doar asta face intai un vaccin, imbolnoveste - ele ni se prezinta in mass media ca fiind salvatoarele omenirii.
Pentru a intelege de ce teroria vaccinarii in sine nu poate fi decat o mare prostie sau minciuna nu trebuie studii medicale si facultate ci doar o gandire limpede si ceva logica, caci ceea ce nu are logica sau are logica opusa teoriilor expuse nu poate fi niciodata ceva adevarat si folositor ci doar prostie sau minciuna.
Si un copil de 8 ani ar putea intelege de ce un vaccin nu poate fi decat daunator, daca este lasat sa gandeasca liber si fara frica.
Insa cine are timp sa cugete sis a se intereseze de asa ceva ?
Cuvantul vaccinare in primul rand vine de la boala vacii, vaccinoza, dar acum el este inteles gresit de omenire caci este considerat sinonim cu “protectie”, insa de protecie inca nu poate fi vorba.

Cuvantul inoculare arata ceva mai bine adevarul, caci vaccinarea presupune inocularea cu agenti patogeni si care, indifferent daca sunt vii sau morti sau doar “putini morti”, asa cum ne spun medicii ei creeaza in corp INTAI O IMBOLNAVIRE.

Basmul cu microbii omorati partial este insa o aberatie in sine si ar trebui sa bata la ochi unui om ganditor caci coma nu exista la microbi si ce microb ucis partial poate trai intr-un cocktail de chimicale uncigatoare, in afara unei celule si asta cateva luni de zile !?)

Imbolnavirea in urma inocularii cu agentul pathogen din vaccine este absolut sigura si nu trebuie uitata. Pe aceasta imbolnavire dorita se bazeaza ulterior speranta de “imunizare”, insa pana atunci organismulinoculat va avea de a aface cu boala. Dupa teoria medicinii vacinarea inseamna ca: se inoculeaza un agent patogen, corpul se imbolnaveste prin aceasta si ulterior se creeaza ”anticorpi” dezvoltandu-se astfel o imunitate. Asta e teoria. Insa singura realitate este intai si sigur imbolnavirea.

Restul este doar teorie si nu poate fi doevedit de nimeni si exista mult prea multe dovezi ca exact imunitatea nu va aparea si asta din mai multe motive sigure.
Primul motiv este chiar unul din gura medicinii care spune ca : “un pacient nu trebuie vaccinat cand este racit sau are infectii acute sau are sistemul imunitar slabit caci in acel caz nu are putere sa faca anticorpi sau sa invinga boala artificial inoculate.” Multe mamici sunt avertizate chiar de medici sa amane vaccinul in cazul bolilor acute, insa acvestia uita sa avertizeze mamele de altceva mult mai important si anume tot din gura medicilor: ““Copiii mici si sugarii nu dispun de un sistem imunitar dezvoltat “ si in alte dati mai adauga si “si de aceea trebuie vaccinati”.
Aceste doua afirmatii – din aceeasi sursa ! - sunt contradictorii ! Dupa prima copii nu ar trebui vaccinati caci nu dispun inca de un system imunitar, acesta fiinde de abia in curs de dezvoltare iar dupa a doua afirmatie ei trebuie vaccinati ca se fie “imunizati”.
Insa cum se poate apara de patogeni care produc boli serioase corpul unui bebelus fara system imunitar ? Ei bine, este evident ca imunizarea fara un system imunitar absolut imposibil, corpul nu va fi in stare nici macar sa produca acei anticorpi miraculosi si de care lumea nici nu intelege si stie de fapt nimic. In cazul bebelusilor vaccinarea nu inseamna decat imbolnavire sigura si fara nici un effect pozitiv si imunizare.
Cand un corp devine imun la o boala el se imbolnaveste cu tot tacamul, se lupta cu boala si invinge.
Dupa vaccinuri corpii ori mor, ori se imbolnavesc grav ori nu fac nimic vizibil, deci nici o reactive de aparare, ceea ce ne arata clar ca organismal nu dispune inca de un system imunitar pentru a face boli sau a bolilor introduce. Ca urmare patogenii inving corpul fara cea mai mica rezistenta si boala se instaleaza undeva in organism, indeosebi la creier caci creierul este organul cel mai m are si mai sensibil in aceea varsta. Capul bebelusilor ocupa un volum de 1/4 pana la 1/7 din intreg corpul !

Greseala a doua – si care este imensa - este inoculatea simultana cu mai multe boli diferite, asa cum se face de cateva decenii cu vaccinele triple si hexa.
In natura nu exista ca un om sa fie atacat in acelasi timp de mai multe boli infectioase si nici nu poate face anumite boli in acelasi timp.Nu ma refer la simptome simultane si interperatari ale bolilor si la bolile pentru care este vaccinat. Nimeni nu a vazut pana acum un caz de hepatita acuta si pojar aparute simultan, nici de tuse magareasca si rubeola si nici de poliomelita sit use magarseasca simultan. Asta numai cateva exemple numai cu doau boli simultane, insa sa nu uitam ca cele mai multe vaccinuri pentru sugari contin patogenii la 3 sau 6 boli grave diferite !
Asa ceva nu are cum sa existe in natura caci ar insemna moartea omului si bolile care apar au patogeni diferiti care nu pot aparea in aceleasi conditii. Cand sangele omului poate fi infectat de un anumit patogen acesta nu poate fi afectat si de altul in acelasi timp, caci trebuie cu totul alte conditii.

Pe langa asta bolile natural nu ataca omul decat pe anumite cai si nu brusc, astfel incat organismal are timp sa se pregateasca de atac sis a reactioneze. Caile pe care sunt atacate corpul in mod natural de bolile pt. care sunt vaccinati oaamenii sunt caile respiratorii si digestive sau contactul cu pielea, insa niciodata sangele, asa cum este in cazul vaccinurilor.
Inocularea a 6 boli simultane in bebelusi de 2-3 luni nu este decat o tentative de crima si orice om care gandeste cat de cat isi poate da seama cu usurinta ce impact masiv poate sa insemne pentru un bebelus de 2-3 luni sa fie imbolnavit artificial in aceeai milisecunda , direct in sange, de 6 boli grave dintre care numai una in trecut era in stare. Pe cale naturala sa omoare un copil de cateva ani cu system imunitar destul de bine dezvoltat !
Cacianumite boli apar numai la anumite varste si chiar trebuie sa apara la anumite varste, caci ele nu sunt boli in sine ci doare mecanisme de curatire a organismului. Acesta este cazul bolilor de copii.

A introduce intr-un bebelusi de 2-3 luni niste patogeni care apar de regula la bolie de copii intre 3-4 ani sau chiar 4-7 ani, si niciodata in primele luni de viata este o alta tentativa de crima si o prostie imensa.
Pe langa agentii patogeni care sunt introdusi inv accin, se mai stie cu exactitate urmartoarele lucruri:
a) vaccinul contine cel putin 3 agenti chimic neurotoxici cu effect masiv: metil de mercur, hidroxid de aluminiu si formaldehida
b) Miliarde de vaccinur au continut de mai multe ori virusi straini din laboratoare militare pusi din gresala sauin mod intentionat spunand ca a fost o greseala – lucru car ein sine nici nu mai conteaza pt. cel vaccinat
c) nu toti agentii patogeni din vaccinuri sunt ceea ce pretin sa fie, de exemplu in cazul poliomelitei vaccinul se produce in acest mod: in microbi de vaccinoza - o boala are este chipurile erdicata si nu se mai vaccineaza contra ei – se implanteaza virusi de poliomelita si acest lucru este introdus in organsimul bebelusilor. Insa aceasta combinatie de vaccinoza cu poliomelita nici nu este o boala naturala si nici nu exista in natura asa ceva, deci bebelusii sunt inoculati cu o boala artificiala produsa in laboratoarele genetice si nimeni nu stie ce vor face acesti agenti, caci corpul va avea de a face atat cu vaccinoza cat si cu poliomelita !
Orice om cu ceva gandire isi poate deci da seama usor ce inseamna vaccinarea multipla a bebelusilor, chiar din lucrurile pe care medicina le stie si le recunoaste, ins ape care omul d errand nu le intelege caci el lasa ganditul pe seama medicilor:
a) Bebelusii sunt inoculati desi nu au nici un sistem imunitar la aceea varsta
b) Bebelusii sunt inoculati cu agenti patogeni din laboratoare genetice si militare si deci cu boli care nu exista in natura
c) Bebelusii sun inoculati prin sange, adica prin cai nenaturale pt. acele boli
d) Bebelusii sunt inoculati de mai multe ori cu cate 3 si 6 agenti patogeni
e) Bebelusii sunt inoculati cu TBC inca din primele 3 zile ale vietii si in multe tari si cu hepatita, doua boli extreme de grave
f) Prin vaccinul de poliomelita se inoculeaza si vaccinoza in copii, desi se spune ca s-a desfiintat aceasta vaccinare. Faptul ca ea se face inca in acest mod secret ne arata ca doreste sa se ascunda ceva. Dupa multi mari medici homeopati vaccinoza este una din cauzele sau cel putin catalizatorul cancerului caci simptomele care apareau inainte dupa vaccinul de vaccinoza erau de natura sicotica, asa cum este si cancerul, adica apar tumori care cresc si se maresc. M-am mirat mult timp cum de au incetat sa mai vaccineze contra vaccinozei, caci de bunavoie nu ar face ei asa ceva. Si uite ca de fapt nici un au renuntat, ci dimpotriva: acum vaccineaza cu agenti patogeni modificati genetic, probabil si mai rai decat cei din vaccinoza naturala.
g) Bebelusii sunt vaccinati incepand deja cu 2-3 luni cu boli care apar pe cale naturala numai incepand cu anumite varste si care nu sunt nici periculoase si nici letale si pe care le-au avut toti oamenii care au trait pe pamant si anume cu patogenii cara apar la bolile de copii.
In bebelusii de astazi sunt inoculate in mod artificial si intentionat un cocktail de cel putin 10 boli diferite, incepand cu primele 3 zile dupa nastere - deci asta inseamna ca toti copii vaccinati vor avea mai multe boli si slabiciuni de la aceste boli introduse si care se vor manifesta des – uneori numai la psihic si comportament tot – rest restul vietii.


Acum sa trecem la partea a doua a vaccinului si anume speranta desarta ca ele imunizeaza si intaresc sistemul imunitar.
De cand se vaccineaza masiv, sanatatea copiilor s-a deteriorat tot la fel de masiv. Daca inainte cancerul, leucemia, autismul, boli psihice, ADHD, bolile rare, neurodermita si alte orori erau foarte rare la copii, acum ele sunt la ordinea zilei si medicina nici nu mai stie ce nume sa le dea la multe boli.
Si aceste boli apar cu predilectie in tarile indiustrializate unde se vaccineaza cel mai mult.

Nu exista deci decat dovezi ca ai nostri copii din ziua de azi sunt cu mult mai bolnavi si mai slabi decat cei nevaccinati, decat cei vaccinati mult mai putin din tarile srace sau cei care erau vaccinati mult mai putin acum cateva decenii. Orice om stie asta.

Dovezi nici nu trebuie caic cine nu are atata logica sa intelega aceste lucruri doar cu mintea si fara sa pipaie dovezi inseamna ca i-a fost afectat creierul de un vaccin
Asta e tot. Pomul dupa fructe se cunoaste si nu dupa reclame si vorbe goale care in plus mau sunt si contradictorii si fara logica, contrare oricarie legi naturale.
In plus mai trebuie stiut ceva: faptul ca o rubeola sau o rujeola nu mai apare din cauza vaccinului daunator nu este ceva de aplaudat si ceva de plans. Caci, cu sau fara un vaccin, un organism cu un system imunitar slab nu este in stare sa scoata boala afara din corp prin piele, si de ci sa curate corpul de ea. Caci asta inseamna boala de copii: corpul se curate prin piele de boala din interior. De aceea apar bolile de copii la anumite varst si nu aleator. Ele apar numai atunci cand in corp s-au adunat prea multe “mizerii”.

Orice medic homeoapt si orice parinte cu spirit de observatie stie ca dupa bolile de copii, copiii devin mult mai sanatosi si mult mai cuminti, ceea ce ne arata ca “boala”, adica curatirea sufletului si cprpului copilului a reusit.

Si orice medic stie ca la copiii bolnaviciosi si cu sistemul imunitar slab nu apar eruptiile cutanate salvatoare si necesare sau acestea sunt insufiecente ca sa scoata boala don corp Ca urmare copilul va ramane cu sechele si slabiciuni toata viata de pe urma unei boli de copii care nu a putut fi aruncata de organism afara prin piele.

Asta mai fac vaccinurile, printre multe alte rele: slabesc atat de mult sistemul imunitar incat nici macar bolile copiilor numai pot aparea ca sa curate organismul.

Medicii homeopati de pe vremea debutului vaccinarii contra vaccinozei au remarcat des daunele pe care le aveau copii numai dupa acest unic vaccin care nu continea insa nici mercur, nici fromaldehida si nici hidroxid de aluminiu si care nu ataca corpul direct prin sange, ci doar prin piele.

Acum inchipuiti-va ce inseamna sa bagi 10-12 boli si nu numai una in corpul unui bebelusi incepand deja cu prima zi de viata sau la varsta frageda de 2 luni (Romania) cu cate 6 boli simultan, sau la 3 luni (cele mai multe alte tari din occident) si asta cu patogeni inoculati direct in sange !
Cei mai multi medici nu tin nici macar seama daca este prezenta o infectie acuta la momentul vaccinarii.


(C) Scarface 2012
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri Empty Re: Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri

Mesaj  ramona_30 Mier Iul 18, 2012 5:28 am

am decis sa nu fac nici un vaccin copilului inca de cand eram insarcinata.am nascut acum patru luni.la externare din maternitate vine asistenta sa faca vaccinurile la copii.ii spun ca eu nu vreau sa faca vaccinul copilului meu si mi se raspunde ca am semnat pt acesta(mi-am dat seama apoi ca semnasem dupa ce am nascut ceva,dar mi s-a spus:"semneaza ca ti-am adus copilul", nu ca semnez pt vaccin.)mai incerc inca sa conving asistenta sa nu imi intepe copilul,dar nu reusesc. nu mai zic ce urat se uitau celelalte mamici la mine. dupa ce faceau vaccinul mai intepau copilul si in calcai pentru nu stiu ce analiza. inca ma contraziceam cu asistenta despre vaccin(-il facuse deja),inteapa copilul in calcai,ia analiza,copilul inceteaza din plans, vrea sa mi-l dea,apoi se razgandeste si il mai inteapa o data,asa de ciuda probabil,ca m-am contrat cu ea.am turbat dar nu am putut sa mai zic nimic,probabil nu mi-ar fi facut fisa de iesire din spital.nici nu vreau sa imi imaginez ce ar fi facut copilului daca stiam si ziceam de la inceput ca nu vreau vaccin. acum la patru luni si o sapt,baiatul meu are inca un fel de furuncul pe manuta,a copt si inca mai are.in primele doua luni si-a folosit foarte putin manuta.
scriu toate astea ca sa vedeti cat de indoctrinati sunt cei din sistemul sanitar si cata rautate au.

inca ceva,pentru mamele care nu vor vaccin in maternitate,aveti grija ce semnati imediat dupa nastere.

ramona_30

Mesaje : 43
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri Empty Re: Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri

Mesaj  scarface Mier Iul 18, 2012 8:42 am

pai puteai sa retragi semnatura si sa dai declaratie ca te-ai razgandit
nu poate sa te oblige nimeni.
Da-i Silicea CH9 la copil de 2 ori pe zi
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri Empty Re: Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri

Mesaj  ramona_30 Mier Iul 18, 2012 10:13 pm

acum as sti cum sa procedez.deja facuse inca un vaccin la nastere-am vazut mai apoi pe fisa.ma invinuiesc ca nu am fost mai limpede la cap si mai ferma in momentul respectiv.oricum faptul e consumat.multumesc pentru remediu.

ramona_30

Mesaje : 43
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri Empty Re: Cateva ganduri si avertismente despre vaccinuri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum