Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pisicile tinute in casa maresc riscul de alergii si eczeme la copii mici

2 participanți

In jos

Pisicile tinute in casa maresc riscul de alergii si eczeme la copii mici Empty Pisicile tinute in casa maresc riscul de alergii si eczeme la copii mici

Mesaj  scarface Lun Mar 05, 2012 12:12 pm

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Pisicile tinute in casa maresc riscul de alergii si eczeme la copii mici Empty asa este

Mesaj  corinaandra Lun Mar 05, 2012 12:31 pm

De acord, nu as tine pisica in casa cu copil mic sugar- pe de alta parte, eu dupa ce mi-am luat pisica la varsta adolescentei- poate a fost si factorul psihic, pentru ca ma facea sa rad, sa alerg cu ea, sa ma relaxez cand o tineam in brate - m-am relaxat, am fost mai putin stresata, am invatat mai bine la scoala, nu am mai facut crize de astm - fara sa iau pastile sau ceva, si la fel s-au rarit crizele de astm la mine, la mama - acum nu as baga mana in foc ca a fost singurul lucru schimbat in viata noastra atunci, dar nu leg decat de asta- pentru ca ne-a apropiat si ne-a facut mai linistite. Iar cel mai bun a fost probabil pentru cei si mai in varsta din casa - bunica etc. asupra carora clar a avut un efect pozitiv!

dar cu grija sa nu stea pisica la bebelusi si femei gravide ca nu cred ca e bine. se zice ca pisicile sunt foarte protective fata de "puii de oameni" dar nu stiu daca sa testam teoria asta riscand...

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum