Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remediu complex pentru amigdalita acuta

3 participanți

In jos

Remediu complex pentru amigdalita acuta Empty Remediu complex pentru amigdalita acuta

Mesaj  scarface Lun Sept 12, 2011 1:27 pm

Firma Wala produce un remediu complex cu numele de "APIS BELLADONNA con Mercurio" care contine
Apis mellifica D4, Belladonna D3 si Mercurius solubilis D14.

Acest remediu este foarte des prescris de medicii antropozofi si dupa un studiu facut de o asigurare medicala are dupa medici o eficitate de 97% si dupa pacienti una de 84 %, deci ajuta destul de des si este o alternativa buna atunci
cand nu se poate gasi remediul unicist potrivit.

Sursa: http://www.krm-media.de/gesundheit/gesundheitsratgeber/2726-anthroposophische-medizin-senkt-verschreibungsrate-von-antibiotika.html


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Apr 09, 2017 3:40 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu complex pentru amigdalita acuta Empty Re: Remediu complex pentru amigdalita acuta

Mesaj  nic.m Joi Mar 23, 2017 4:44 am

L-am folosit seara pe copil de 18 luni. Dimineata nu mai avea nimic!!

nic.m

Mesaje : 11
Data de inscriere : 12/03/2016

Sus In jos

Remediu complex pentru amigdalita acuta Empty Re: Remediu complex pentru amigdalita acuta

Mesaj  katinutza Sam Aug 12, 2017 9:43 pm

Buna,
Si baietelul meu a primit Mercurius sol 200, o sg doza.Am administrat-o in aceasta dimineata.Asteptam rezultate.

katinutza

Mesaje : 3
Data de inscriere : 12/08/2017

Sus In jos

Remediu complex pentru amigdalita acuta Empty Re: Remediu complex pentru amigdalita acuta

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum