Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli)

2 participanți

In jos

Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli) Empty sunt un pic confuza

Mesaj  corinaandra Sam Noi 28, 2009 12:41 pm

dar vaccinuri pe care le-am facut cand eram bebelusi cum ar fi poliomielita sau mai stiu eu ce? nu ne ajuta ca nu mai e boala... stiu ca era o boala rea?

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli) Empty Re: Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli)

Mesaj  scarface Sam Noi 28, 2009 1:28 pm

Poliomelita nu a existat ca boala produsa de microbi niciodata. Este o afectiune produsa de anumite ingrasaminte
chimice toxice care se foloseau in aceea vreme in mod masiv (DDT) sau alte toxine similate (Dioxina, etc).
Efectele "poliomelitei" apare inca des la copii indien desi sunt acestia sunt vacccinati de poliomelita !
Poliomelita a fost numai un motiv de a vaccina oamenii cu toxine periculoase, tot asa ca si acum cu gripa porcina.
Peste 20 de ani copii tai o sa creada ca intradevar a exista gripa porcina, desi este o inventie...
Cazurile de poliomelita au inceput sa scada cu mult inainte de a se introduce vaccinul si anume atunci cand a incetat folosirea de DDT pe campuri ceea cea arata evident ca nu vaccinurile au facut sa dispara boala... este un mit raspandit de zeci de ani asa ca nu este de mirare ca lumea crede in el.
Nici un vaccin nu aduce vreo protectie ci numai o slabiciune a imunitatii, asa a fost de la inceput si pana in ziua de azi..
Insa chestia cu vaccinurile este greu de inteles si acceptat...asa ca nu stiu daca este cazul sa va bateti capul...ori intelegeti de la sine, ori nu veti intelege niciodata indiferent cat de multe explicatii...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli) Empty foarte interesant...

Mesaj  corinaandra Dum Noi 29, 2009 1:18 am

dar te pune pe ganduri cumva... ce putem face mai ales cand multe vaccinuri sunt obligatorii si ti le face de la nastere vrand nevrand? pana nu se va schimba legea ca sa ne lase sa alegem... pana cand nu vor sti mai multi oameni despre ce e vorba... e greu sa se priceapa adevarul....

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli) Empty Re: Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli)

Mesaj  scarface Dum Noi 29, 2009 10:16 am

Pai pana atunci se pot face multe...
a) se poate amana vaccinul gasind diferite motive (cu cat e mai tarziu cu atat e mai bine)
b) sa poate da "spaga" la medic sa se faca numai ca ii face vaccinul la copil (daca dai spaga da doctor ca sa te trateze inutil cu medicamente de ce sa nu dai spaga pt. ceva cu adevarat folositor ?)
c) sa informezi si pe altii despre pericolele induse de vaccinuri

In tarile unde lumea stie multe despre vaccinare (Germania de ex.) vaccinul este benevol, in tarile unde lumea nu stie nimic
vaccinul este obligatoriu... ciudat, nu ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli) Empty Re: Pliant despre pericolul vaccinarii (contra gripei porcine si a altor boli)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum