Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa slabim impreuna!

+13
lauraionescu19
greengrass
andrei
steve
catteea
CristianPsi
loret72
corinaandra
DanC
scarface
miki4389
crist1na
alexiaiuli
17 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Sa slabim impreuna! Empty Sa slabim impreuna!

Mesaj  alexiaiuli Mar Aug 23, 2011 10:14 pm

Din cate stiu eu kilogramele in plus au mai multe cauze:metabolism lent,sedentarism, mancatul aiurea etc.La mine cel putin este vorba de sedentarism si metabolism lent.Primele masuri luate:consum 2litri de apa pe zi,fructe la micul dejun, salata la pranz(rosii, ardei, ceapa),pepene seara.De ceva vreme am pofta in mod deosebit de pepene galben.O sa incerc sa o tin asa o saptamana sa vad cum imi merge.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty sa slabim impreuna

Mesaj  crist1na Mar Aug 23, 2011 10:35 pm

Buna initiativa de a deschide un topic pe aceasta tema si sper ca vom fi cat mai multi cei care sa impartasim din experientele noastre, bune sau rele. Din ceea ce ai aratat tu, referitor la meniul zilnic, nu este totusi prea sarac in calorii pentru o saptamana intreaga? Sa nu iti cauzeze slabiciuni, ameteli. Din pacate la teorie stam bine, practica ne omoara lipsind (ma refer la mine in special) VOINTA si AMBITIA. Daca suntem mai multi poate ne incurajam unul pe celalalt, mai ales cand or sa apara si rezultatele.

crist1na

Mesaje : 4
Data de inscriere : 25/07/2011

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty sa slabim impreuna

Mesaj  miki4389 Mar Aug 23, 2011 10:42 pm

Ma alatur si eu cu bucurie acestui grup. Impreuna poate reusim .

miki4389

Mesaje : 8
Data de inscriere : 20/07/2011

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  alexiaiuli Mar Aug 23, 2011 10:54 pm

Pentru mine nu cred ca este si o sa ma explic.Carne mananc oricum foarte putina si in general de pui, la cuptor si mai rar gratar.De 2-3 ori pe an mai mananc si eu un mic de pofta sau o pizza.Mezeluri extrem de rar, o data la 4-5 luni,oua la fel.Lactate mananc mai mult adica branza de oaie, productie proprie si smantana de cumparat.Rar iaurt.In schimb mai scap in catofi prajiti ca nu ma pot abtine si rontai in anumite perioade destul de mult chestii cum ar fi napolitane, seminte, alune, migdale sau dulciuri de casa.
O saptamana nu o sa patesc nimic.Sper.

La capitolul miscare stau mai prost pentru ca cel putin 8 ore pe zi sunt pe scaun la serviciu si singura miscare este plimbatul pe rotile scunului de la birou la imprimanta.Acasa pentru ca am curte mai fac ceva munca prin gradina dar cred ca e insuficient.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  scarface Mar Aug 23, 2011 11:24 pm

Ati auzit de "metabolic balance" ? Este o forma de regim alimentar ales in functie de tipul de sange si la care se evita anumite alimente si se prefera altele in schimb. Regimul este individual. Nu se moare de foame si nici nu se mananca putin. Am recomandat aceasta metoda la o cunostinta obeza care incercase deja zeci de diete...a slabit in scurt timp 15 kg. Mai cunosc catva care au slabit cu aceasta metoda. Regimul alimentar cu alimente bine alese regleaza metabolismul si hormonii, cauza obezitatii. Aportul de ulei nerafinat bogat in acizi grasi nesaturati cat si evitarea uleiruilor rafinate sunt 2 piloane importante in acest regim cu care re regleaza metabolismul.

http://www.metabolic-balance.com/us/about-us/founders.aspx
http://london-metabolicbalance.com/faq01-what-is-metabolic-balance/
http://london-metabolicbalance.com/faq02-why-is-metabolic-balance-different/
https://www.dailymotion.com/video/xf2ek7_london-metabolic-balance-your-perso_lifestyle

In plus, pe www.leacuri.net la rubrica Hildegard gasiti descrise niste alimente care nu ingrasa (morcov, pastarnac, carne de pui) si unele ierburi care ajuta la slabit.

Cine vrea sa slabeasca fara sa-si dauneze sanatatii trebuie sa renunte la micul dejun si sa manance seara, deci invers decat cum se crede. Dimineata corpul are energie de la somn, seara are nevoie de energie din mancare dupa o zi de lucru.
Dimineata numai ceai, suc de fructe si apa sanatoasa. Apa din fructe proaspete este mult mai puternica decat apa dinalte surse.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  DanC Mier Aug 24, 2011 2:43 am

alexiaiuli a scris:Pentru mine nu cred ca este si o sa ma explic.Carne mananc oricum foarte putina si in general de pui, la cuptor si mai rar gratar.De 2-3 ori pe an mai mananc si eu un mic de pofta sau o pizza.Mezeluri extrem de rar, o data la 4-5 luni,oua la fel.Lactate mananc mai mult adica branza de oaie, productie proprie si smantana de cumparat.Rar iaurt.In schimb mai scap in catofi prajiti ca nu ma pot abtine si rontai in anumite perioade destul de mult chestii cum ar fi napolitane, seminte, alune, migdale sau dulciuri de casa.
O saptamana nu o sa patesc nimic.Sper.

La capitolul miscare stau mai prost pentru ca cel putin 8 ore pe zi sunt pe scaun la serviciu si singura miscare este plimbatul pe rotile scunului de la birou la imprimanta.Acasa pentru ca am curte mai fac ceva munca prin gradina dar cred ca e insuficient.


Eu recomand bicicleta ,nu exista oameni cu kg in plus care merg cu bicicleta.Dar asta ca si sport practicat regulat ,nu plimbari de 20 de min prin parc.Saptamna trecuta am mers in weekend cu nevasta-mea 10 ore,traversare munte pe forestier cu bagaje (urcare de 5 ore) si s-au dus 2kg de caciula Very Happy .E un baiat care face ZILNIC naveta cu bicicleta Reghin -Tg Mures (70 km dus-intors) ,deci trebuie ambitie si hotarare,nimic mai mult.
Ca si alimentatie eu mananc orice/oricand si numai natural,deci fara mezeluri,semipreparate,sucuri etc si ma simt excelent.Acuma depinde si de fiecare...Ca si fapt divers,am citit ca gladiatorii romani mancau 2 kg de carne miel /zi Shocked ,multi dintre noi cred ca ne-am curata in cateva zile cu asa regim,deci fiecare trebuie sa simta ce anume are nevoie.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty eu cred...

Mesaj  corinaandra Mier Aug 24, 2011 3:31 am

eu cred ca desi majoritatea suntem deficitarei la capitolul miscare, aceasta conteaza foarte mult: cand inotam aveam greutate ideala, cand alergam la fel, cand mergeam foarte mult pe jos sau cu bicicleta la fel,,,, kilogramele au venit in perioada sedentara (care cumva vine si cu mancat mai mult decat de obicei... nu stiu cum se face).....

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  loret72 Mier Aug 24, 2011 11:29 am

Ma alatur si eu voua celor de aici ...eu am reusit sa dau jos in decursul unui an 18kg nu foarte mult , asta cu foarte multa ambitie ...ne trebuie doar miscare si control asupra alimentatiei. la mine un rol foarte important l-a avut echilibrul psihic , renuntand la cafea am reusit sa ma controlez mai bine si in alimentatie , cafeaua in sine nu ingrasa , dar consumand cafea aveam permanent o stare de slabiciune si ameteala ce ma facea sa mai mananc cate ceva sa nu cad jos din picioare . Ghinionul meu e ca dupa tot efortul asta si rezultate satisfacatoare am inceput sa mai consum din nou cafea si nu e bine de loc , simt ca nu ma mai pot controla sau poate e doar subconstientul meu Shocked am pus din nou 5 kg ...trebuie mobilizare la maxim ....o seara placuta va doresc !
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  scarface Mier Aug 24, 2011 12:50 pm

O mica paranteza: cafeaua slabeste vointa si ambitia omului si il face lenes, nervos, iritabil, chiar schiziofrenic, dand foarte mult de lucru sufletului ca sa o elimine din corp. De slabit si de reglat metabolismul probabil ca nu mai are mult timp sufletul daca se bea multa cafea ... vedeti revelatia divina despre cafea unde se spune ca o ceasca de balegar e mai folositoare organismului decat o ceasca de cafea.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Aug 25, 2011 2:06 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  alexiaiuli Joi Aug 25, 2011 12:56 am

Ieri m-am tinut de program,am mancat 2 mere si 1.5l apa pana la pranz, la pranz o salata de rosii cu 2 felii de paine,pe la 4inca o salata de rosii cu 100 g de branza si putina miere iar seara putin pepene galben si struguri.Azi am rontait cativa covrigi simpli de dimineata si 2 banane.Si apa bineinteles.
Ciudat este ca pe la 4 ma luase o stare de lesin de caldura, ca o scadere de glicemie, cu transpiratii si am simtit nevoia sa mananc ceva.

Danc, la mine nu merge bicicleta pt ca am avut osteomielita la un femur pe la 11 ani si daca fac miscare de rotatie, ma doare genunchiul de mor.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  scarface Joi Aug 25, 2011 2:24 am

Vazut intr-un documentar de curand: taranii italieni dintr-o anumita regiune care lucrau la greu pe camp, mancau la pranz numai 3 curmale uscate si care aparent le ajungeau sa lucreze pana seara. Noi nu am putea absobi toata energia din 3 curmale datorita randamentului prost al metabolismului. Insa ca acest lucru este posibil va pot arata dintr-o experienta traita :
Cand am tinut post 6 saptamani numai cu suc de portocale lucram in gradina 10-12 ore cu sapa, in soare, si atunci aveam mai multa energie decat dupa ce am terminat postul, facand practic acelasi lucru. Diferenta de energie s-a vazut imediat, desi sucul de portocale si apa nu are multe calorii.
Nu cantitatea de mancare este importanta ci modul in care corpul isi trage energia din ea, deci in functie de randamentul metabolismului. Multa energie din alimente este consumata de bacteriile si fungii parazitari din intestine care au aparut tocmai datorita mancarii gresite sau exagerate.
Aceeea energie nu mai ajunge unde trebuie fiind consumata de paraziti. Parazitii elimina alte toxine de indata ce nu mai primesc mancarea cu care sunnt obisnuiti, fapt ce se manifesta prin tot felul de simptome.
Energie vine si prin apa, prin chakre si prin aerul inspirat.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Aug 26, 2011 11:32 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  loret72 Vin Aug 26, 2011 10:24 am

scarface a scris:O mica paranteza: cafeaua slabeste vointa si ambitia omului si il face lenes, nervos, iritabil, chiar schiziofrenic, dand foarte mult de lucru sufletului ca sa o elimine din corp. De slabit si de reglat metabolismul probabil ca nu mai are mult timp sufletul daca se bea multa cafea ... vedeti revelatia divina despre cafea unde se spune ca o ceasca de balegar e mai folositoare organismului decat o ceasca de cafea.
Aici iti dau dreptate doar pe jumatate ...nu vreau sa cred ca atunci cand consumam mai multa cafea eram si schizofrenica , ca produce mari dezechilibre in organism m-am convins .In perioada cand beam cafea eram intradevar foarte nervoasa , iritabila si permanent obosita, inca ceva ...caderi de calciu faceam foarte des , din momentul in care nu am mai pus cafea in gura absolut de loc toate astea s-au schimbat radical < se spune cum ca cafeaua da energie, total fals am simtit-o pe pielea mea ...eram mult mai in forma cand nu consumam cafea si de proasta ce sunt am inceput sa beau iara ...de ce ? nu ma intrebati ca nu stiu ...mi-a venit asa dintr-o data sa beau cafea si am baut , acum nu mai am acea tarie si vointa sa renunt la ea ...nu stiu ce-i in capul meu , e penibil sa recunosc ca nu-mi face bine sa stiu diferenta si sa nu renunt la ea din nou.
Poate ma ajutati voi ?!
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  CristianPsi Vin Aug 26, 2011 1:29 pm

ce ai zis tu acolo loret72 suna a oboseala cronica si e alta poveste. de 3 ori pe saptamana nu face rau nimanui o cafea. ideea in cazul tau, dupa parerea mea este ca ai "biciuite" suprarenalele plus ficatul evident. simptomul clasic l-ai zis acolo : beau cafea si mi se face somn etc. evident nu generalizez doar ca mi au sarit in ochi zisele tale.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  DanC Vin Aug 26, 2011 8:59 pm

Nu cred ca e cineva care isi programeaza sa bea cafea de 3 ori pe saptamana:adica ori bei ori nu bei deloc.Am auzit de cicoare ca si inlocuitor .
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  catteea Sam Aug 27, 2011 7:11 am

Bine v-am gasit! Ma bucur nespus ca ati facut acest topic....demult imi doream sa se vorbeasca si de "problemele kilogramelor in plus" care au pus stapanire si pe mine imediat dupa ce m-am maritat. Ce sa va spun de felul meu nu am fost o persoana slaba, dar nici ca acum nu-mi place deloc...am pus pe mine 20 kg nu am vointa nici ambitie nimic nu ma motiveaza....sunt stresata la maxim...chiar azi am avut discutii cu soacra(ea a tipat la mine ceva mai tare , eu i-am dat pace pt ca eram pregatita si stiam ca se va infuria azi pe mine pt ca azinoapte am visat ca se cearta cu mine, si asa mi se intampla mereu de la o vreme....inainte de un scandal cu ea visez ca vrea sa ma omoare ...ca vrea sa ma bata etc.)
Referitor la slabit... imi doresc foarte mult si eu sa slabesc macar putin pt inceput.

catteea

Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/10/2010
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  steve Sam Aug 27, 2011 9:52 am

"c) - reduceti drastic sarea in mancarea gatita si inlocuiti sau completati suc cu de lamaie ; "

"Sarea de lamaie" - mai precis acidul citric - nu este nimic natural sau sanatos si nici un produs din lamaie asa cum sugereaza numele, ci un adci organic periculos si are este produs cu ajutorul unor paraziti, ca si antibioticele. Ni-l pun in mai toate alimentele industriale si in mai toate sucurile (E330). Produce printre altele diebet, gastrita si favorizeaza multe boli.

Cititi aici: http://www.revistafelicia.ro/articol_1004063/sarea_de_lamaie_-_otrava_din_bucatarie.html

steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  CristianPsi Dum Aug 28, 2011 4:39 am

pentru problema cu slabitul voi da niste citate aproximative din zisele lu` maica`mea, fost inginer constructor, actualmente pensionar : "trezita de la 6 dimineata, cat era ziua de mare batatoream cu pasul santierul ala gigant de la Medigidia,de era viscol, de erau 35 de grade,eram acolo, trebuia sa fiu atenta mereu la ce fac muncitorii, nu mai aveam timp de mancat decat rar etc etc"... eh si uite asa mama mea avuse pana-n jurul varstei de 52 de ani un corp senzational, cambrat, evident coroborata si cu genetica povestea asta. de ce se ingrasa spre 52 de ani ? dintr-un motiv simplu : reveni la proiectare unde se statea la birou si cam atat. nici macar mersul pe jos nu mai tinea corpul in parametrii aceia desi varsta sa zicem ca se simtea Very Happy
iar grasa insemna ca la 168 cm avea vreo 65 kg. d-aia zic mereu, in afara de cei cu probleme strict hormonale, restul nu "MISCA"
eu unul am 95 kg la 191 cm (88 kg e normalul) dar mie imi e clar ca mananc mult peste normal si peste cat ar trebui sa "alerg" pt asta. dar nah, daca te apuca intr-o zi nervii slabesti fara probleme, totul e sa nu sari de 10-15 kg peste normal, in timp cu greutatea. eu doar asta tin in evidenta, si anume sa nu sar de 105 kg in cazul meu. cam asta i parerea mea "personala" despre povestea cu slabitul Basketball
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  CristianPsi Dum Aug 28, 2011 4:55 am

era sa uit o alta "problema" foarte importanta : daca aveti timp, incercati sa invatati medicina energetica, cel mai simplu e sa cautati tratate de acupunctura(in engleza s toate), incercati sa cititi despre fiecare punct al fiecarui meridian principal si mai ales incercati sa "intelegeti" meridianele extraordinare,yin yang, frig caldura etc.
Personal in timp "am riscat" si mi-am facut singur o forma de acupunctura si anume electropunctura iar efectele sunt senzationale si pe palierul asta cu metabolism-slabit etc
Pot afirma din experienta mea de cativa ani ca aceste "trucuri" energetice conteaza mai mult decat orice, la nivel de corp fizic study
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  steve Dum Aug 28, 2011 5:21 am

Am "bagat" si eu la greu despre miscare in mesajul anterior , si chiar in amanunt (tipuri de exercitii , cum sa executi miscarile cu minim consum de energie si maxim consum de calorii ..) , plus alimentatie , combinatii de alimente,chiar si un rand despre postul ortodox ..dar vad ca Scarface a sters toata informatia mai putin un rand despre despre zeama de lamaie ! Rolling Eyes

..Cred ca-i plac femeile mai plinute ! Cool

steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  loret72 Dum Aug 28, 2011 9:44 am

CristianPsi a scris:ce ai zis tu acolo loret72 suna a oboseala cronica si e alta poveste. de 3 ori pe saptamana nu face rau nimanui o cafea. ideea in cazul tau, dupa parerea mea este ca ai "biciuite" suprarenalele plus ficatul evident. simptomul clasic l-ai zis acolo : beau cafea si mi se face somn etc. evident nu generalizez doar ca mi au sarit in ochi zisele tale.
Eu am mentionat acolo exact ce mi se intampla mie personal ...perioada cand n-am baut cafea absolut de loc nu am avut starile astea ...poate fi doar subconstientul meu !?
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  scarface Dum Aug 28, 2011 10:02 am

Steve, scuze, acum am vazut ca am stes postul din greseala. Pune te rog din nou. Nu a fost intentionat, cred ca am dat in loc de post reply un edit.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  steve Dum Aug 28, 2011 12:58 pm

Nu mai stau sa refac nici un mesaj , le dau o cafea buna la fete , in special lui Loret ! Smile

"Cafeaua Fitness este un produs 100% natural. A fost creat special pentru dvs., recomandată în special celor cu un ritm de viață alert, persoanelor active, sportivilor, celor care doresc să slăbească și celor care doresc sa consume o cafea 100% naturală, din plante.

Consumul regulat al acestei cafele a fost dovedit științific că ajută pentru cei care doresc să slăbească, din 150 adulți care au participat la test, niciunul dintre nu numai ca nu s-au îngrășat, ci 83% dintre ei chiar au slăbit."

Continut "Cafea Fitness" :

-1) Portocale dulci si amare(Citrus Aurantium Amara, Citrus Dulcis)
-2) Ghimbir(Gingiber Officinalis)
-4)Scorțișoară (Cinnamomum Zeylanicum)
-5)Lemn dulce (Glycorrhiza Glabra)
-6)Ginseng siberian (Eleutherococcus Senticosus)
-7)Cardamon (Elettaria Cardamomum)
-8)Mate (Ilex Paraguaiensis)
-9)Chimen(Carum carvi)
-10)Rădăcină de aur - Rodiola Rosea(Rhodiola Rosea)
-11)Ceai verde de Ceylon(Thea Sinensis)
-12)Șofran de india - Turmeric (Curcuma Longa)
-13)Mentă (Mentha Piperita - Mentha Viridis)
-14)Anason(Pimpinella Anisum)
-15)Anason chinezesc (Illicium Verum)
-16)Cuișoare (Eugenia Caryophillata)

E un pic scumpa dar mi-a atras atentia combinatia deosebita de plante !

http://www.pronat.ro/magazin/cafea-bio-naturala-inlocuitori/335-cafea-fitness.html

Sanatate tuturor si spor la slabit ! bom


steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  CristianPsi Lun Aug 29, 2011 12:31 am

spre ex aceasta cafea de care zici tu, din prima o refuz din cauza lemnului dulce care ma face sa retin apa in corp Very Happy plus tendinta spre hypertensiune ce o mostenesc Smile poate e in cantitate mica, nu zic nu dar totusi No
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  scarface Lun Aug 29, 2011 12:49 am

Cafeau de mai sus nu este cafea ci un medicament din multe plante, in special multe plante focoase (menta, ghimber, etc)
Ceaiul verde este toxic si nu ar trebui sa fie prezent si de la atatea plante efectul este un talmes balmes.
Cel mai bun inloctiitor al gustului de cafea arabica este cafeaua facuta din boabe de grau prajite care au si multe minerale folositoare si un gust bun. Singurul lucru negativ la orice cafea este materia carbonizata prin prajit.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  loret72 Lun Aug 29, 2011 6:49 am

steve a scris: Am "bagat" si eu la greu despre miscare in mesajul anterior , si chiar in amanunt (tipuri de exercitii , cum sa executi miscarile cu minim consum de energie si maxim consum de calorii ..) , plus alimentatie , combinatii de alimente,chiar si un rand despre postul ortodox ..dar vad ca Scarface a sters toata informatia mai putin un rand despre despre zeama de lamaie ! Rolling Eyes

..Cred ca-i plac femeile mai plinute ! Cool
Smile Smile Smile Rolling Eyes
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Sa slabim impreuna! Empty Re: Sa slabim impreuna!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum