Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UE va interzice medicina naturista!

3 participanți

In jos

UE va interzice medicina naturista! Empty UE va interzice medicina naturista!

Mesaj  DanC Joi Iun 23, 2011 11:05 am

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

UE va interzice medicina naturista! Empty Re: UE va interzice medicina naturista!

Mesaj  scarface Joi Iun 23, 2011 1:08 pm

Legea aintrat in vigoare deja pe 1 Martie 2011, insa legea nu priveste remediile homeopate si numai cele naturiste.
Redactorul acelui articol, ca cei mai multi oameni, nu stiu diferenta intre remedii naturiste si cele homeopate
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

UE va interzice medicina naturista! Empty Re: UE va interzice medicina naturista!

Mesaj  alexiaiuli Joi Iun 23, 2011 10:56 pm

Eu am vorbit cu o doamna care lucreaza la un plafar si mi-a spus ca nu le-a impus nimeni nimic pana acum.Si ca legea in cauza se refera mai ales la multimea de suplimente alimentare venite din China si din Brazilia.Producatorii respectivi duc la analize medicamente ok pentru ca dupa aceea sa comercializeze alte bazaconii.In Brazilia, am vazut un documentar pe NatGeo sau Discovery,se fabricau pastile in garaje obscure si la prese manuale, pastile care erau colorate cu vopsea de marcaje rutiere.
Eu inca ma indoiesc ca intra cineva in curtea mea sa imi taie musetelul, pelinul, galbenele si ce mai am eu .Si ce se va intampla cu cele de pe camp? Le va scoate cineva din radacini?Nasul meu e padurar.Cine ma va impiedica sa ma duc la padure sa imi adun plante?Cine va lua matasea de la porumb, florile de la tei si iarba de pe campuri? Cine ma va impiedica sa adun cozile de la cirese si florile de la salcami?Nici macar ei, mai marii lumii nu pot face asta.Dumnezeu le-a imprastiat peste tot, pe dealuri, campii si paduri si nicio organizatie din lume nu le poate starpi.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

UE va interzice medicina naturista! Empty Re: UE va interzice medicina naturista!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum