Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu!

4 participanți

In jos

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu! Empty Programarea apei un miracol de la Dumnezeu!

Mesaj  catteea Sam Mar 19, 2011 11:06 pm

Buna dim! Astazi este Sfanta Dumineca si nu mi-as permite sa mint sau sa infloresc ceva, mai ales ca voi pleca la biserica acusica. SCARFACE STIE CE SPUNE SI ESTE ADEVARAT METODA CU ETICHETA SI PAHARUL FUNCTIONEAZA! Joi dupa ce mi-am facut curat in bucatarie(si aveam o stare psihica foarte buna ma simteam foarte bine) le-am zarit pe "prietenele " mele furnicute. N-am stat prea mult pe ganduri si m-am apucat sa le fac remediul Camphora C6, dar m-am gandit ca daca tot ma apuc sa fac remediul sa mai fac si pt sot un remediu bach si un remediu Gelsemium Sempervirens LM18 tot pt sot deoarece nu le-am gasit la farmacia homeopata in dilutia asta si un remediu pt mine pt gingii inflamate silicea terra CH 15. Aveam tot ce-mi trebuia la indemana borcanelele erau curate si pregatite, fasiutele de hartie si pixul, foarfecele si leucoplastul transparent. Am pus apa de la filtru le-am pus capacele le-am etichetat pe fiecare si le-am asezat la intuneric sus intr-un dulapior in bucatarie unde tin ceaiurile. Numai ca (aici nu stiu daca am gresit sau nu) din cele 4 borcanele cu remedii doar pe al meu l-am folosit la o jum. de ora dupa aceea, la celelalte am umblat ieri (Sambata) in prezenta sotului (care este foarte sceptic) si a sorei mele care m-a rugat deasemeni sa-i fac si ei remediul indicat. AICI VROIAM SA AJUNG: remediul furnicilor cand l-am scos din dulapior ne-a uimit pe toti avea in partea opusa etichetei mai multe bule de marimea granulelor homeopate lipite de borcan de parca era scris ceva (erau asa de gratioase si de frumoase acele bule), remediul gelsemium ...avea mai multe bule mici peste tot iar cand l-am agitat era ca un glob din acela de iarna cu bule micute micute de polistiren. A fost uimitor si pt. mine. Acum il intreb pe Scarface a avut vreo importanta ca au stat cu eticheta lipita 2 zile? a fost poate prea mult?

catteea

Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/10/2010
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Sus In jos

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu! Empty Re: Programarea apei un miracol de la Dumnezeu!

Mesaj  scarface Dum Mar 20, 2011 12:24 am

Nu stiu...insa apa tinuta 2 zile undeva se poate schimba...devine statuta, se inmultesc eventual bacterii (daca remediul homeopat nu este antibacterial). Apa sfintita de preot nu se strica nici daca o tii multe zile sau saptamani spüre deosebire de apa nesfintita.
La apa programata depinde foarte mult de remediul facut. Insa nici o dovada nu este mai buna decat vindecarea. Bulele de aer
si gustul se pot atribuii altor fenomene naturale, dar nici un om bolnav nu se poate face bine cu o gura de apa daca apa nu este un remediu energetic potrivit bolii sau bolnavului.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu! Empty apa de la cismea

Mesaj  flor80 Lun Iul 09, 2012 8:49 am

Daca informatiile de pe o hartie influenteaza apa, in ce masura faptul ca tinem apa in flacoane de cola sau alte bauturi care au pe etichete diverese substante este relevant? Am vazut ca lumea pune apa de la fantanile forate publice in astfel se sticle.

flor80

Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/05/2012

Sus In jos

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu! Empty Re: Programarea apei un miracol de la Dumnezeu!

Mesaj  scarface Lun Iul 09, 2012 10:16 am

Diferenta este intentia....
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu! Empty Re: Programarea apei un miracol de la Dumnezeu!

Mesaj  laedra Mar Oct 01, 2013 9:25 pm

laedra
laedra

Mesaje : 113
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 57
Localizare : Romania

http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

Programarea apei un miracol de la Dumnezeu! Empty Re: Programarea apei un miracol de la Dumnezeu!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum