Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

5 participanți

In jos

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide! Empty Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

Mesaj  loret72 Mar Feb 15, 2011 5:16 am

Dr. Emoto Masaru a realizat un experiment cu orez.
El a luat 3 borcane cu orez peste care a pus apa.
In fiecare zi, timp de 30 de zile, a spus “Multumesc” primului borcan cu orez, “Esti un idiot!” celui de al doilea borcan, pe cand pe cel de al treilea l-a ignorat complet.

Concluzia e simpla: indiferenta ucide. Cuvintele sunt puternice.

Ofera atentie celor din jur. Intreba-i cum sunt, ce mai e nou cu ei, spune-le o vorba buna, felicita-i pentru reusite, imbarbateaza-i pentru nereusite.

Oamenii din jurul nostru prind viata atata timp cat simt caldura noastra fata de ei, atata timp cat ii iubim si le-o aratam intr-un fel. Ingnorandu-i ei devin gri, ca umbrele pe asfalt in amurg…

In cautarile noastre nebune de zi cu zi uitam deseori ca lucrurile simple sunt cele care fac viata mai frumoasa. Si tot ele fac o diferenta in viata oamenilor de langa noi.

Adu viata in lumea din jurul tau. Si culoare!

Sursa: sheblogs.121.ro

https://www.youtube.com/watch?v=xO25wNYohtw&feature=player_embedded

loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide! Empty Re: Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

Mesaj  catteea Mar Feb 15, 2011 9:00 pm

MARE DREPTATE! Buna Loret72! Bine ai facut ca ai postat acest articol, desi stiam acest lucru, il simteam pe propria-mi piele (soacra) nu-l constientizam de multe ori. Desi incerc sa fiu indiferenta la unele rautati si vorbe urate si incerc sa-mi impun sa nu-mi mai pese degeaba, undeva in adancul sufletului ma doare si din aceasta cauza nu pot sa mai fiu cu ea cum am fost(buna, deschisa, sincera) NU POT.

catteea

Mesaje : 63
Data de inscriere : 28/10/2010
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Sus In jos

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide! Empty Re: Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

Mesaj  scarface Mar Feb 15, 2011 11:23 pm

De ce nu-i faci si ei o combinatie de remedii Bach ? O poti declara ca apa sfintita sau remediu din america pt. problemele cutare si cutare...etc.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide! Empty Re: Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

Mesaj  alexiaiuli Joi Feb 17, 2011 9:16 am

Si cand gasesti remediul potrivit pentru soacra ta, te rog sa mi-l dai si mie Very Happy Si eu ma simt o intrusa desi stau cu ea in casa de 14 ani Sad
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide! Empty Re: Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

Mesaj  danic Vin Sept 02, 2011 11:28 am

Foarte frumos si interesant!

danic

Mesaje : 51
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide! Empty Re: Dr. Emoto Masaru: Indiferenta ucide!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum