Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Calatorii astrale

In jos

Calatorii astrale  Empty Calatorii astrale

Mesaj  scarface Joi Noi 18, 2010 5:48 am

Calatorii astrale

Renumitul homeopat Vithoulkas povesteste o problema mai rara a unei studente care nu mai putea studia.

Pacienta: "Problemea mea este ca atunci cand sunt in Londra si sunt pe punctul de a adormi, de indata ce inchid ochii imi parasesc trupul. Calatoresc la Atena, merg in jurul casei si aud des ce vorbesc parintii mei. A doua zi o sun pe mama sau
pe tata si ii intreb ce au vorbit ieri. Ati vorbit despre cutare si cutare ? Si ei imi confirma, "Da, dar de unde sti tu asta ?" "

Vithoulkas: "Dupa ce i s-a intamplat de mai multe ori asta la tanara femeie i s-a facut frica ca nu-si poate controla corpul. Candva a mers la un psihiatru in Londra si i-a povestit. Acesta a spus "Aceasta femeie este complet nebuna" si
i-a recomndat sa se interneze intr-o clinica si sa ia medicament. Insa cuprinsa de panica a pelcat din Londra si a ajuns la Atena unde printr-o intamplare a ajuns la mine. Am inteles ce se intampla cu ea si i-am spus ca aceste lucru este un cadou
care il primesc anumite fiinte. Adica ca acestea sunt in stare sa-si paraseasca trupul si ca se fenomenul acesta se numeste calatorii astrale. Si ca e ceva ce ea are cadou si ii apartine. Femeia m-a intrebat: "Bun, si imi dati un remediu ?"
"Nu", i-am spus. Nu aveti nevoie de remedii. Si a plecat. Peste cativa ani am primit o scrisoare de la ea "m-am intors la Londra si mi-am incheiat studiul. Va multumesc pentru sfat". Asta inseamna ca sfatul meu i-a luat frica.
Trebuie sa intelegem ca astfel de cazuri nu sunt patologice. "

---------------
n.t. sufletul paraseste trupul si calatoreste mereu in timpul somnului, des insa nu raman amintirile despre locurile
vizitate care pot fi atat in lumea materiala cat si in cea spirituala.
Intr-o seara am visat ceva neobisnuit si care parea cat se poate de real: eram undeva in sud in mijlocul oceanului
si asistam la niste experimente militare. Am vazut cum s-a desfacut cerul cu niste culori si fenomene
incredibil de infricosatoare si era ceva care venea de sus, din ionosfera. A doua zi la stiri a aparut vestea ca un nou tsunami sau cutremur s-a abatut asupra unor insule din Asia si am inteles imediat ca asistasem astral, in timpul somnului, la o manevra HAARP cu care se pot face asemenea lucruri. Cu ajutorul la antenele HAARP se pot tinti prin oglinda creeat de ionosfera energii uriase intr-un singur punct al pamantului cu care se pota face cutremure si tsunami artificiale.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum