Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copil care nu mergea deloc la 4 ani vindecat cu o doza unica de Arnica

In jos

Copil care nu mergea deloc la  4 ani vindecat  cu o doza unica de Arnica Empty Copil care nu mergea deloc la 4 ani vindecat cu o doza unica de Arnica

Mesaj  scarface Mier Noi 10, 2010 9:27 am

1975: dezvoltare retardata
Aceste este cazul unui copil de 4 ani care nu putea sa stea in picioare sau in sezut. Ca sa se deplaseze se rostogolea.
Doctorii credeau ca fetita nu s-a dezvoltat celebral deajuns ca sa imite pe ceilalti si credea ca creierul a fost afectat.
I-am rugat spua tatalui ca daca la nastere a fost ceva deosebit o pot ajuta. A doua zi a venit cu informatia ca la nastere
la copil i-a trebuit 24 de ore ca sa devina constient si sa planga. Remediul homeopat pt. soc de la orice cauza in afara de soc emotional este Arnica.
I s-a dat o doza de Arnica si s-a spus parintilor sa aiba rabdare si in caz ca copilul doarme mult sa nu il deranjeze.
A doua zi tatal mi-a spus ca fetita doarme tot timpul cu exceptia cand se duce la toaleta sau i se da de mancare.
Era bucuros ca dormea caci inainte nu dormea deloc si trebuie ingrijita de ambele bunice. Inca nu intrebasem despre
acest aspect ! O singura doza de remediu si in decursul la 3 luni copilul s-a refacut incet, a inceput sa mearga si chiar sa alerge. Bucuria parintilor nu cred a necesita nici o descriere.

Dr. K V Natarajan
Tradus de la : Sursa: http://hpathy.com/homeopathy-clinical-cases/musings-on-mental-illnesses/
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum