Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

parvoviroza la catei

3 participanți

In jos

parvoviroza la catei Empty parvoviroza la catei

Mesaj  raluca Lun Oct 15, 2018 2:56 am

Buna Scarface, am mare nevoie de ajutorul tau. Asa am inceput si cu ceva ani in urma cand aflandu-ma intr-o situatie disperata , Dumnezeu mi-a indrumat pasii catre tine , te-am descoperit si m-ai salvat,pe mine de ameteli , pe fratele meu de guta, pe cumnata mea de bufeuri,pe celalalt frate de o raceala crunta care il tintuise la pat si pot continua , mama, copii....etc . De atunci nu am mai intrat in farmacie poate de vreo trei ori fara sa exagerez.Te urmaresc permanent de la distanta. Ma opresc aici sa nu devin obositoare si te rog spune-mi ce pot face sa salvez un catel care are parvoviroza? Iti multumesc mult!!

raluca

Mesaje : 29
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

parvoviroza la catei Empty Re: parvoviroza la catei

Mesaj  scarface Mier Oct 17, 2018 12:18 am

parviroza vine de la suferinta unui catel care este despartit de mama si fratii sai. Nu-i de la niciun virus. Sunt mai multe conflicte, ca si la o gripa.
Nas = adulmecarea unui loc nou, Ochi = separare vizuala, etc. Diaree = suparare indigerabila, etc.
In general simptomele apar in faza de vindecare, deci dupa ce suferinta s-a incheiat si cainele s-a obisnuit... cine are incredere si rabdare si nu tortureaza cainele cu medicamente si injectii si frica de veterinar nu-i face conflicte noi sau il scoate din faza de reparatie.
Dar cainelui se poate ajuta pe pe plan pshic cu remedii Bach, dar astea nu vindeca nimic caci e deja un proces de reparatie.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

parvoviroza la catei Empty Re: parvoviroza la catei

Mesaj  Jasmina Joi Ian 05, 2023 2:53 pm

Scarface, te caut pe tot google-ul.. Cum. Pot da de tine? Am. Nevoie de ajutorul tau pt anumite remedii.. Astept mesajul tau.. Multumesc

Jasmina

Mesaje : 1
Data de inscriere : 05/01/2023

Sus In jos

parvoviroza la catei Empty Re: parvoviroza la catei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum