Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

intrebare pt scarface

5 participanți

In jos

intrebare pt scarface Empty intrebare pt scarface

Mesaj  27sky Lun Feb 03, 2014 1:02 pm

draga scarface,

am trecut - prea repede, recunosc - peste paginile cu "cazuri vindecate de dr. hamer", in dorinta de-a intalni ceva asemanator cu simptomele mele , si din aceasta indeletnicire o intrebare a aparut: cine esti tu, scarface? adica, la prima vedere, pari sa ai cunostinte solide de NMG si eu sunt curioasa de unde le-ai dobandit. vreau sa stiu si eu mai mult ! am inceput de 1 an jumate sa citesc pe ici-colo cate ceva, am fost la un seminar ... mai vreau sa merg la altele, desi am senzatia ca NU participarea la seminarii te ajuta sa cunosti, ci studiul individual. da, recunosc, sunt si destul de banuitoare vis-a-vis de persoana ta, pt ca pe vremea cand nu stiam de NMG si survolam forumurile ROMEDIC, erai deosebit de prezent si acolo, dand indicatii de medicina naturista, sfaturi homeopatice.
asadar, fara rautate, resentimente ... as vrea sa dobandesc incredere in tine, as vrea sa am cu cine sa ma consult, si, cinstit, corect, as vrea sa stiu daca poti sa ma ajuti in acest sens. aici, pe net, putem intalni tot felul de "experti" si "contra-experti" , nu-i asa?...  Wink 
sau ... care-ar fi metoda prin care ai putea convinge pe cineva de sinceritatea si bunele tale intentii? ... hmmm ... naiv, nu-i asa?
27sky
27sky

Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/02/2014

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty Re: intrebare pt scarface

Mesaj  scarface Lun Feb 03, 2014 2:17 pm

Pisica curioasa moare repede...
Oare cum se poate invata ceva ? Cu sarguinta si cu interes.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty Re: intrebare pt scarface

Mesaj  27sky Dum Feb 09, 2014 1:45 pm

da, asa-i. multam!
27sky
27sky

Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/02/2014

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty am nevoie de ajutorul d.lui Scarface!!!

Mesaj  lavinia81 Vin Mar 04, 2016 7:09 am

Am mare nevoie sa vb cu d.nul Scarface pt acneea pe care o am de aprox 6 ani + cicatrici ingrozitoare!!! Va rog sa ma ajutati!
Adresa mea este laviniadi2015 arond gmail punct com

lavinia81

Mesaje : 9
Data de inscriere : 02/03/2016

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty Re: intrebare pt scarface

Mesaj  IasminaGya Joi Noi 30, 2017 3:23 am

Sufar de halitoza.Am nevoie de ajutor!La cei 30 ani ai mei m-am saturat de guma de mestecat,spalat pe dinti de n ori pe zi,curatat limba cu raclete si bicarbonat.Cum pot lua legatura cu dvs d-le Scarface?

IasminaGya

Mesaje : 1
Data de inscriere : 30/11/2017

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty Re: intrebare pt scarface

Mesaj  scarface Joi Noi 30, 2017 9:59 am

azi halitoza, maine altceva, poimaine altceva....numai Noua medicina germanica va da la toate un raspuns exact si corect si in plus asta puteti
gasi si citi si singuri fara sa mai aveti nevoie de experti...binenteles numai daca studiati si aveti logica...
Gura miroase cand se descompune ceva...ceva se descompune in faza de reparatie, cand e nevoie sa se reduca tesutul la marimea dinainte caci a crescut ceva mai inainte....tesuturile care pot sa creasca in faza de conflict si sa se destrame in faza de reparatie care pot duce la miros in gura sunt:
- glandele salivare  (conflict de imbucatura)
- faringele (conflict de imbucatura)
- amigdalele (conflict de imbucatura)
- submucoasa din sinusurile din obraji si frunte (conflict de putoare, miros)
- submucoasa din gura si din limba (conflict de imbucatura)
- o mica parte din esofag (conflict de imbucatura)
- curbura mare a stomacului (conflict de imbucatura).
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty Demineralizare dinti

Mesaj  Polixenia Vin Ian 05, 2018 7:16 am

Buna. Vreau sa va intreb daca cunoasteti vreosolutie pentru remineralizare dinti de lapte si permanenți?
Fetita, desi a avut o dentitie de lapte impecabilă, are incisivii laterali permanenti de sus , cu inceput de demineralizare.
Băiatului de 2 ani are si al....
Orice idee este binevenite! Multumesc.

Polixenia

Mesaje : 1
Data de inscriere : 05/01/2018

Sus In jos

intrebare pt scarface Empty Re: intrebare pt scarface

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum