Curatirea ficatului

In jos

Curatirea ficatului

Mesaj  DanC la data de Mier Oct 31, 2012 2:28 am

DanC

Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 42

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Curatarea ficatului

Mesaj  Medic.Fares la data de Joi Noi 29, 2012 5:07 am

Buna ziua,
o metoda simpla si eficienta pentru curatarea ficatului este o cura de 1luna, cu produsul Curatarea ficatului, complex de plante, din care se administreaza 1lingura de 2-3 ori pe zi cu iaurt, suc de fructe, miere sau apa, de preferinţă cu o jumătate de ora înainte de masa. Se poate administra sublingual, se ţine 10-15 minute apoi se inghite cu apa.Cura poate dura si 2-3 luni dupa care se face pauza 1-2 luni si se poate relua.
Este o cura recomandata atat in perioadele solicitante fizic si psihic cat si in oboseala cronica sau afectiuni hepatice(hepatite, intoxicatii hepatice cu alcool, noxe, ciuperci, medicamente, steatoza hepatica)in perioada de convalescenta dupa hepatopatii.

Medic.Fares

Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Re: Curatirea ficatului

Mesaj  CristianPsi la data de Joi Noi 29, 2012 7:18 am

Cunosc toate plantele din formula Fares pt ficat, problema se pune la rădăcină de lemn dulce pt hypertensivi, adica "tipologia mea"; nu imi permit din 2 motive sa ma ating de lemn dulce : unul este cel mai sus scris si al 2 lea este faptul ca ma umflu ca un balon, practic retin toata apa cu lemnul dulce. Poate ca e procent mic in combinatia Fares...
Am scris asta special si pt faptul ca sunt foarte multi oameni cu problema asta "fata" de lemnul dulce.
CristianPsi

Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Sus In jos

Mesaj  DanC la data de Joi Noi 29, 2012 11:02 am

Mie personal mi se pare mult mai realistica metoda pe care am dat-o mai sus decat un amalgam de substante .Pozele cred ca sunt concludente.
DanC

Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 42

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum